Holící štětky HJM

... štětky, misky a jiné propriety...
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Holící štětky HJM

Příspěvek od Vousáč »

Německá firma hjm je velice známá výrobou nejen holících štětek a i těch vyrábí nepřeberné množství.

Já se zaměřím na jednu z těch obyčejnějších, tvrdou dříčku za rozumnou cenu.
Je ji holící štětka hjm Reine Borste - Pure Bristle.

Jedná se o holící štětku s kančími štětinami, které jak jsem zjistil na vlastní kůži jsou o dost hrubší než
chlupy prasečí. Výrobce uvádí mezi její přednosti vysoce masážní efekt obličeje a dobré odstraňování odumřelých kožních buněk.
To je tedy pravda,masážní efekt je tak silný, že je určen jen pro opravdové drsňáky ( a je jedno jestli poslouchají tvrdý rock, nebo ještě tvrdší dechovku). Štětiny jsou nepoddajné, hrubé a pánové s citlivou pokožkou ať na ni rovnou zapomenou.

Pro nasátí vody potřebují štětiny delší čas, ale pak krásně nabírají mýdlo a dokážou našlehat dobrou holící mýdlovou pěnu.
Samotná práce na obličeji je dobrá, krouživé pohyby jsou obstojné, když pomineme celkovou tvrdost štětin, které se sice po týdenním provozu obstojně rozvinou v průměr cca 50 mm horní části uzlu, ale nezměknou ani o kousek.
V tuhle chvíli oceňuji jemnost české Spokar Reine Borste ;) .

Celková výška štětky je 112 mm.
Délka štětin 57 mm.
Výška a průměr rukojeti 55 x 42 x 33 mm.

Průměr uzlu 21 mm.

Co ale oceňuji, hjm dokázali vyrobit krásnou a funkční rukojeť.
Je s plastu oválného tvaru a uprostřed je přes celou délku prohlubeň pro hlavní úchop prstů, která je vyplněna příjemnou gumovou páskou, zdrsněnou pro velice dobrý úchop.
Rukojeť je delší, neklouže při práci a je dělaná i pro větší ruce. Jenom štětiny by to chtělo zaměnit za jiné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Zagarne
Příspěvky: 154
Registrován: 08 říj 2014, 06:46
Bydliště: Brno

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od Zagarne »

HJM prasatko byla moje prvni stetka a pouzival jsem ji asi pul roku nonstop. ja nemam problem s tvrdsimy chlupy a stetky s dobrym "backbone" primo vyhledavam, ale musim dat za pravdu Vousacovi v tom, ze tato stetka narozdil od jinych prasatek zustane porad stejna - u ostatnich prasecich stetek po zapracovani dojde k tomu, ze se konecky chlupu jakoby rozstipnou na 2 pripadne 4 casti a stetka je pak na obliceji srovnatelna s jezevcem. HJM boar ne, ta zustane porad stejna a ta moje ani moc nerozkvetla.

david
nithro

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od nithro »

Pokud se nepletu, tak je HJM "levnější" variantou štětek Mühle, protože obě značky spadají pod firmu - Hans-Jürgen Müller GmbH & Co. KG. Koukal jsem na ně v 1. národním nožířství na Národní v Praze a nedalo mi to, tak jsem trošku hledal.

Asi se tam budu muset vrátit a jednu si koupit domu na vyzkoušení.
Yetti
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2015, 20:23
Bydliště: Jílové okres Děčín

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od Yetti »

Zdravím pánové. Mám štětku HJM s UH štětinami a nemohu si stěžovat, tedy pominu li, že jsem v nepozornosti jí jedenkrát vrazil do opravdu horké vody a chlup se poněkud zahl tedy se s ní dá dobře mydlit pod nosem, ale ochotně se otevře a mydlí fest, dobře našlehá a je hladivá ;) . Vozím jí na cesty, ta syntetika je přece jen méně náchylná když se perfektně nevysuší.
optimista čte knihy, pesimista Korán a realista studuje základy střelby na pohyblivý cíl.
Uživatelský avatar
pebe
Příspěvky: 5
Registrován: 08 zář 2016, 20:35

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od pebe »

Přeji příjemný večer a dovolím si do vlákna HJM vložit zkušenost se štětkou HJM 41P27.
HJM-01.jpg
Po zakoupeni jsem ji s nadšením prošlehal mýdlem a krémem na holení (v dlani) a těšil se na holení. Úchop ručky jistý, štětiny na tváři příjemě masírují bez píchání. Trochu jsem byl překvapen jak pouští štětiny a začal jsem je ukládat. Když jich bylo po 18 holeních cca 110 v krabičce, tak jsem kontaktoval prodejce. Ten uznal že to není standardtní stav a reklamaci uznal. Na rozdíl od firmy Hans-Jürgen Müller GmbH & Co. KG, která to považovala za normál. Nová štětka pustila pár štětin na počátku a dál fungovala bez problému.
Ovšem po půl roce užívaní, již nepravidelného (Semogue 830 je přece jen lepší) jsem ucítil při vytřepávání vody nějaké klepání. A ejhle, uzel se rozhodl že již nebude kamarádit s ručkou.
HJM-02.jpg
Přitom si myslím, že uskladnění štětky je vyhovující
HJM-03.jpg
Uzel jsem zatím nasunul zpět a dohledám nějaké vhodné lepidlo. Štětku již reklamovat nebudu, opravím si ji sám.
Akorát si teď nejsem jistý jak je to z kvalitou zboží firmy Hans-Jürgen Müller GmbH & Co. KG.
Tolik k mé zkušenosti s HJM, a ještě jednou přeji příjemný večer.
P

30.6.2017 - Slepeno lepidlem na neměkčené PVC. Zatím drží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) pebe dne 30 čer 2017, 08:51, celkem upraveno 2 x.
Krásných žen přibývá úměrně s dobou kdy jsi žádnou neviděl.
tschudo
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2017, 18:55

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od tschudo »

Pěkný den všem. Chtěl bych se podělit o svou zkušenost se štětkou HJM, základní verze jezevce se stojánkem.
hjm1.jpg
Koupena v kamenném obchodě Müller v DE (https://shop.mueller.de/hjm-rasierpinse ... ung-308348). Nepodařilo se mi dohledat její číselné označení výrobce a na webu HJM (Mühle) jsem ji také nenašel.
hjm3.jpg
Velikost uzlu je 19 mm, na fotce je vidět stav rozevření po cca 10 holeních. Chlupů vypadlo pár během prvních několika holení a od té doby nic. Více rozevřené krajní chlupy mám na svědomí asi já, protože zatím pěnu vymíchávám v původní krabičce od mýdla s nevhodným průměrem.
hjm2.jpg
Štětka je jemná, vodu drží, s mýdlem HJM Rasierseife Aloe Vera funguje jak má (i přes velmi tvrdou vodu). Nebudeme si nic nalhávat, jedná se o entry level záležitost a vzhledem k pořizovací ceně jsem s ní spokojen a nemyslím si, že ji v dohledné době budu chtít či muset obměňovat. Mohu plně doporučit pro začátečníky jako jsem já na vyzkoušení, jestli klasické holení mýdlem ano či ne. Nezanedbatelnou výhodou je dle mne i stojánek, který bez dalších investic umožní skladování takové, jak má být.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pebe
Příspěvky: 5
Registrován: 08 zář 2016, 20:35

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od pebe »

Opět překvapení od HJM, tentokrát s jezevcem
WP_20180105_21_07_00_Pro.jpg
Po roce užívání následovala sourozence od čuníků.
Že se snaží firma vyrábějící top produkty, vyrobit low cost pro obsáhnutí většího trhu, to pochopím. Ale že vyrobí až takový low cost mi hlava nebere.
No, lepidlo na PVC opět problem vyřešilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Krásných žen přibývá úměrně s dobou kdy jsi žádnou neviděl.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od PetrS »

Alespoň jsi měl možnost zkontrolovat kvalitu uzlu v místě uchycení do pryskyřice. Podle fotky to není zas až tak špatně dělaný uzel. To že při montáži dali málo lepidla je věc jiná, ale ručka a uzel vypadají docela kvalitně.
Po umytí štětky od pěny, ji neždímej v ruce, ale hezky ji "vybouchej" o dlaň tak, aby se při bouchání chlupy té dlaně nedotýkaly. Jednotlivé chlupy se srovnají, vytvoří skoro pravidelné mezery a uzel se stane huňatým s pravidelným tvarem. Pak už ji jen dej sušit a nešahej na ni dříve, dokud chlupy neuschnou.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
pebe
Příspěvky: 5
Registrován: 08 zář 2016, 20:35

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od pebe »

Uzel je u obou štětek zalitý v objímce dobře, bez bublin nebo dutin. To jsem prohlížel u obou podrobně. Štětky pouze vytřepávám a pak lehce otřu o ručník a zase protřepu. Pouze je tam překvapení, že dva druhy štětek od různých dodavatelů udělají to samé.
Krásných žen přibývá úměrně s dobou kdy jsi žádnou neviděl.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Holící štětky HJM

Příspěvek od PetrS »

Vypadnutí celého uzlu, je nejčastější problém. Tepelná rozpínavost plastu ručky po obvodu je mnohem větší, než rozpínavost pryskyřice která svírá uzel. Lepidlo ty neustálé rozdíly nestíhá vyrovnávat a tak postupně dojde k vypraskání spoje a uvolnění uzlu. Vše vyřeší buď velmi silné a pevné lepidlo, nebo lepidlo pružné, ale první varianta je lepší.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“