Náhrada za Gillette england

...lidově bagry a kotvy.
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Náhrada za Gillette england

Příspěvek od lahcim »

Ahoj, tatínek letos půjde do důchodu. Celý život se holí bagrem Gillette England a ten jeho už opravdu hodně pamatuje. Napadlo mě tedy, že by mohl dostat nový. Já se holím elektrikou (i když už taky zkouším bagr i břitvu), tak se zatím příliš neorientuji. Co by bylo vhodnou náhradou za jeho strojek? Díky.
Uživatelský avatar
horejs
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2015, 19:13
Bydliště: Liberec

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od horejs »

Ahoj, možností je opravdu hodně.. mohl bys otázku ještě trochu upřesnit? Například jestli trváš na "motýlku" nebo může být třídílný, více či méně agresivní, jakou máš představu o ceně.. Určitě je z čeho vybírat :-)
Dobrý úsudek pochází ze zkušenosti. Bohužel zkušenost často pochází ze špatného úsudku.
nithro

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od nithro »

Ahoj, pokud budeme vycházet z Gillette England, tak se třeba na ebay, dají pořídit za super cenu Gillette Slim Twist, tedy podobný strojek, děda by mohl pokračovat ve vintage linii.

Pokud by si pro něj chtěl přeci jen něco nového, tak pak lze uvažovat o TTO (šroubovacím) stroječku třeba od firmy Timor (ano vím, že je pro Timor vyrábí Weishi ;)), např. Timor 1320, který zde pár gentlemanů, včetně mě, vlastní. Za sebe můžu říct, že jsem velmi spokojen.

Pokud by si chtěl něco typově jiného, pak viz. předešlý post, budeme potřebovat více informací.
Uživatelský avatar
Mio99
Příspěvky: 20
Registrován: 26 led 2016, 06:54
Bydliště: Volvo FH

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od Mio99 »

ahoj, tak z TTO Feather Popular a z 3 dielnych mozno Goodfella by som volil
Edwin Jagger DE89, Parker 24C,Muhle R41, GD 800
Freedom
Příspěvky: 78
Registrován: 08 úno 2014, 19:43

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od Freedom »

Feather Popular má spodní část hlavy z plastu, že jo? Já vím, stále to je Feather, ale díky tomu plastu bude vypadat dost levně. Jestli to má jako dárek k odchodu do důchodu, tak to chce něco, co bude taky trochu vypadat.
Souhlasil bych s Nithrem, sám jsem taky kupoval Timor jako dárek, sice je dražší než "originál" Weishi, ale připlatil jsem si za balení na úrovni. Zachovalý Gillette by byl moc pěkný dárek, ale chtělo by to znát tu představu o ceně. Ke strojku přihodit pár krabiček žiletek: Derby, Feather, ....
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od lahcim »

Na motýlku netrvám, ale trochu přednost bych mu dal. Co se týká agresivity strojku, tak asi co nejblíže tomu Gillette. Docela se mi líbí ten Timor.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od Vousáč »

No kromě Timora toho moc neseženeš.
Snad ještě motýlkový Parker, dováží se z Indie a čas od času se tady objeví.

To jsou dva zaručeně jemné a hlavně suprovně vypadající holící strojky.

Jinak Feather Popular mám, holí se s nim dobře, je pravdou že s použitým plastem
vypadá dost lacině, ale se spojením s čepelkami Feather pracuje velice spolehlivě...
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od Radgost »

Jestli je táta zvyklý holit se jedním jediným strojkem, nebude mu nový, pokud mu nebude hodně podobný, vyhovovat.
Mluvím ze své zkušenosti.
Doporučil bych mu na ebay koupit stejný nový nebo se poradit tady s kolegy, který je mu v holení nejpodobnější.
lahcim
Příspěvky: 150
Registrován: 17 úno 2016, 18:23
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od lahcim »

A proto se radím a hledám nějaký podobný. Ještě asi projedu ebay, jestli náhodou nenajdu za slušnou cenu stejný co má. Pár sem jich našel, ale poštovné bylo docela vysoké...
Uživatelský avatar
Mio99
Příspěvky: 20
Registrován: 26 led 2016, 06:54
Bydliště: Volvo FH

Re: Náhrada za Gillette england

Příspěvek od Mio99 »

od Parkeru mas s hlavou TTO na vyber medel 90R, 92R a 96R. priblizna cena je 25-27€
Naposledy upravil(a) Mio99 dne 10 bře 2016, 21:55, celkem upraveno 1 x.
Edwin Jagger DE89, Parker 24C,Muhle R41, GD 800
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“