Holící strojek RIMEI - RM2003 QB 1104-1991

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Holící strojek RIMEI - RM2003 QB 1104-1991

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové a kolegyně,

představím Vám holící strojek značky Rimei RM2003 QB 1104-1991.

Firma, která tento strojek vyrobila se jmenuje:

Guangdong Jinda Hardware Products Co., Ltd.
Sanshui District, Foshan City, jihozápadní ulice Sanshui Avenue South, No. 78 Čína
web: http://rimei.com.cn

Je to dle mého hliníkový strojek, který je pochromován.

Přiznám se, že přesnou váhu nevím. Zatím jsem jej nevážil.

Strojek se prodává v papírové krabičce. Kde je ve vnitř ještě plastové pouzdro na holící strojek. Ke strojku je přiložená jedna čepelka značky Rimei. Čepelka je super stainless steel platinum.
Odkaz na čepelku: viewtopic.php?f=67&t=2482&p=33772#p33772
Abych nezapomněl v plastovém pouzdru je malé, ale dostatečné zrcátko.

Holící strojek je částečně výlisek a částečně litý hliník.

Ručka je z formy takže výlitek a spodní část hlavy je výsek z plátu hliníku. Horná část hlavy je výlitek. Hlava má malé drážky na uchycení čepelky. Nemůžu si pomoci, ale zdá se mi, že spodní díl hlavy je hodně podobný strojku Feather Portable. Hlava strojku není tak široká, aby pojmula celou čepelku, takže strany čepelky z hlavy koukají. Odhaduji na každé straně tak max. 0,2-0,3 cm.
Ručka i hlava strojku jsou dobře obroušeny takže nikde to neřeže. U strojku musíte dávat pozor, aby čepelka zapadla do drážky na hlavě strojku. Potom se krásně čepelka sama vystření. Nikde to nevyčuhuje víc než musí. Ano, když se do drážky netrefíte a jen založíte čepelku tak pak musíte dodatečně středit.
Ručka strojku má krásné vedení. Takže ve vodě nebudu klouzat. Ručka není dutá, takže netřeba hlídat zatečení vody.
Zatím jsem se se strojkem neholil, ale čepelku znám. Je hodně ostrá.
Úhel čepelky ve strojku jsem neměřil. Nenašel jsem úhloměr :)

Cena strojku byla 50 Kč. Kupoval jsem ji v Asijské večerce. Důvod koupě. Zvědavost jaká je čepelka. Již jsem ji několikrát zkoušel.

A teď rozměry strojku:

ručka bez strojku délka: 8,9 cm
ručka strojku průměr na nejširším místě: 1,00 cm
spodní hlava strojku šířka: 2,5 cm
spodní hlava strojku délka: 4,00 cm
horní hlava strojku šířka: 1,82 cm
horní hlava strojku délka: 4,00 cm

přesah čepelky v hlavě strojku: 0,2-0,3 mm

Foto zde: https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... lder%2ctxt



David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Holící strojek RIMEI - RM2003 QB 1104-1991

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové a kolegyně,

Nedávno jsem Vám představil holící strojek značky Rimei RM2003 QB 1104-1991.

Dneska jsem jej pořádně vydesinfikoval a hned vyzkoušel.

Použil jsem mýdlo Arko stick viewtopic.php?f=92&t=819#p12214 a čepelku Shark Super Stainless viewtopic.php?f=67&t=810&p=11922&hilit= ... ess#p11923. Jinak klasika napaření obličeje při rychlém osprchování a tentokrát bez mýdla s glycerinem. To kvůli Arku na holení.

Holící strojek Rimei RM2003 je podle mě dost agresivní, ale důkladný. Vím, že jsem se s ním holil poprvé. A doufám, že ne naposledy. Je hodně agresivní a to jsem se snažil netlačit.

Čepelka ve strojku sedí přesně. Stačí hlídat, aby čepelka zapadla do hlavy strojku přesně. Jsou tam zámečky. Čepelka je dost vystouplá, ale nesetkal jsem se s tím, že by mě pořezala. Na stranách hlavy strojku čepelka sice kouká. Jak jsem psal 3 mm na každé straně. Ale, když to vím tak si dávám pozor. Se strojkem jsem se oholil čtyřmi směry a i když agresivně tak holení dopadlo dobře.

Přišlo mi, že strojek nemá rád čepelku Shark. Ta je asi ve špatném úhlu a proto strojek byl hodně agresivní. Toto je zatím jen myšlenka. Jak jsem psal. Holil jsem se s ním poprvé.

Zábava byla aplikovat VPH. To bylo malé peklo. Pálilo to dost. Ale po kontrole asi po 3 hodinách na obličeji nevidím, že bych se pořezal nebo, že bych měl vyrážku. Neprošel bych vizitkovým testem. To jsem ani za cíl neměl.
Uvidíme další holení s jiným mýdlem. Zatím nehodnotím. Přiznám se, že na denní holení bych strojek nechtěl.

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“