Uchování Refill náplní

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Uchování Refill náplní

Příspěvek od Bob76 »

Začnu trochu "ze široka" ,nejraději mám uchovávání mýdel v originálních šroubovacích nádobách /teglících/ a doplnění je v podstatě jen výměna starého za nové.Ale u některých mýdel je cena obalu stejně drahá jako refill náplň.A tak se ptám,kde sháníte,nebo v čem uchováváte refill náplně ? Nějaké nižší dózy ,šroubovací sklenice,zkrátka nějaké tipy na zachování aroma.



Podobné téma jsem nenašel,pokud existuje prosím o přesunutí.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od Wiking »

Ja uchovavam svoje zasoby mydel v LEDNICI.
Refil dam do uzaviraciho igelitoveho sacku (takovyto: http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu- ... beutel.jpg ) ten jeste do jednoho a to vse do hermeticky tesne plastove nadoby. Do takove: http://ecx.images-amazon.com/images/I/3 ... SX342_.jpg
To zarucuje, ze mydla nechytnou zadne jine pachy z lednice a jidlo v lednici nebude vonet mydly.
Smysluplne je tohle pri skladovani prirodnich mydel.
Prumyslova mydla s nekolika konzervanty muzete skladovat kdekoliv.
Na netu jsem cetl o lidech, kteri svoje mydla pretim jeste zavakuuji v igelitovem pytliku, ale za 1.) nemam vakuovacku a za 2.) tohle mi uz zavanim extremismem :lol:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od Bob76 »

Spíše jsem měl na mysli něco takového http://www.mujkrem.cz/Plastovy-kelimek- ... escription /nikomu nedělám reklamu/.
Jen mi šlo o praktičnost a zda někdo nemá zkušenost zda do dózy XY pasuje Refill TOBS takový či makový :-)
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od Drvoštěp »

Myslíš do menšího kelímku XY ? Jestli tam nevleze, tak okraj refillu Tobs ořezat a šup dovnitř i s odřezkami. :D
A do většího kelímku klidně celý refill. Žádný ciráty.
Nevidím v tom žádný problém.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od ater »

@Bob76: Já si schovávám plastové dózy od vypotřebovaných mýdel / krémů a ty si pak naplním. Důležitá vlastnost dózy je aby byla z tvrdého plastu, měké dózy se časem pod tíhou mýdla zdeformují (100% pokud do ní namačkáš piliny z mýdla) a pak víčko netěsní a nebo nejde našroubovat.
retroman
Příspěvky: 34
Registrován: 22 led 2016, 21:29
Bydliště: Brno

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od retroman »

V poslední době se mi nějak nahromadila mýdla na holení. Přišlo mi tedy vhod, že se mi uprázdnil kelímek od mýdla pitralon. Po důkladném vymytí a vysušení má krabička stále výrazný odér po spotřebovaném mýdle. Zkusil jsem octovou vodu a vůně je stále přítomna v hojné míře. Máte někdo vyzkoušenou nějakou odpachovací metodu? Nebo tu zbytkovou vůni neřešíte a nová náplň to přerazí?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od Wiking »

Poradim trosku salamounsky.
Take jsem doma mel tu modrou dozu po pitralonu a nastrouhal jsem do ni valec ARKA. Ten to spolehlive prerazil. :lol:

Ne, ted ale vazne:
Zkus tu dozu namocit (ponorit) celou do vody na par dnu, alespon do par litru vody a dej tam trochu octa.
Nezarucuji ze puvodni vune zmizi zcela, ale bude mnohem mensi, az sotva znatelna a uz nebude rusit.
Samozrejme ze na nejake luxusni mydlo bych si poridil nejakou ""hodnotnejsi"" dozu, treba tyhle: http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/80102919/ Tyhle pouzivam uz roky a nemuzu si je vynachvalit!! Stabilni a "vecny" nerez :lol:
Znicis jen prejetim tankem nebo dynamitem. :shock:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
retroman
Příspěvky: 34
Registrován: 22 led 2016, 21:29
Bydliště: Brno

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od retroman »

Díky Wikingu za radu! Fórum jsem četl celkem pozorně, takže uvedené piksličky jsem už dostal darem. Bohužel jsem špatně odhadl, kolik mýdla dokážu nashromáždit. A novou sadu brát nechci, poněvadž bych neměl pokoje dokud ji nezaplním. A s tou octovou vodou to zkusím, už jsem to zkoušel jednou, ale nebyl jsem dost trpělivý.
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od Bob76 »

Ty piksličky co psal Wiking,tak někteří nedoporučují přírodní mýdla skladovat v kovových obalech /např.přírodní mýdla z Hrochotě/.A u obalů od krémů je téměř nemožné dostat předchozí aromatizaci.Takže zůstávají dózy Lock and Lock či podobné,či sklenice s drátěnými patenty nebo nějaké šroubovací sklenice.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Pítrs
Příspěvky: 20
Registrován: 29 led 2016, 21:55
Bydliště: Kladno

Re: Uchování Refill náplní

Příspěvek od Pítrs »

Používám tuto krabičku s gumičkou, dělá se několik velikostí a spokojen... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“