Wade & Butcher Sheffield - nová výroba

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
Zibi
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2014, 19:13
Bydliště: Košice

Wade & Butcher Sheffield - nová výroba

Příspěvek od Zibi »

Tak to vyzerá že niekto chce znova oživiť výrobu tejto značky. Výroba by mala začať v r.2017

https://wadeandbutcher.com/
Gillette FatBoy Adjustable D4, Gillette Slim Adjustable I4, Gillette Slim Twist(white handle), Gillette Super Adjustable Black O4, Muhle R108, Merkur 39c, Astra 901
Zibi
Příspěvky: 16
Registrován: 10 pro 2014, 19:13
Bydliště: Košice

Re: Wade&Butcher Sheffield

Příspěvek od Zibi »

Bohužiaľ výroba nebude v Sheffielde ale v Južnej Afrike a materiál bude bohvie odkiaľ. Výroba bude maloprodukcia a na objednávku. Aj keď majiteľ údajne chce robiť vysokú kvalitu a luxus. Nuž tak neviem...
Gillette FatBoy Adjustable D4, Gillette Slim Adjustable I4, Gillette Slim Twist(white handle), Gillette Super Adjustable Black O4, Muhle R108, Merkur 39c, Astra 901
Uživatelský avatar
gln
Příspěvky: 35
Registrován: 11 úno 2021, 11:38
Bydliště: Brno

Re: Wade&Butcher Sheffield

Příspěvek od gln »

Přeji hezký den všem…

Narazil jsem v na toto vlákno v souvislosti s hledáním informací ohledně Břitev Wade & Butcher.
No, velmi zajímavé… Trochu jsem hledal, moc informací není...

Ten člověk (nebo lidé), kteří stojí za projektem jsou tajemní stejně jako Tajemný hrad v Karpatech… Informace velmi kusé, neúplné. A výroba se kdoví jestli rozjela, v každém případě ještě neprodávají… A mluví se o nich minimálně 5 let.

Co jsem zjistil… V prvním případě by jejich produktem měla být Břitva Irontusk. Je význačná tvarem své hlavy, kterou sami nazývají „ Bézier Notch“, Má vypadat takto:
WB.png
Mně osobně se líbí, je to něco mezi hlavou holičskou a španělskou.

Další modelovou řadou Břitev, kterou by měli vyrábět je model Heritage. Ta by měla být vyrobena z oceli DAMASTEEL® DS93X™ a DAMASTEEL® RWL34™. Materiál Damasteel pochází z ocelářské oblasti Söderfors ve Švédsku. (Nevím, jak je to u Břitvy Irontusk.)

Cena nových Břitev by se také měla pohybovat na vyšší úrovni, v rozmezí 1.500 – 1.800 $. Ufff…

Z různých náznaků také vyplývá, že by se v případě „tajemného člověka“ mohlo jednat o přímého potomka rodiny Butcherů… V každém případě by se dílna, kde se mají Břitvy vyrábět, nachází v Jihoafrické republice, poblíž Velkého srázu Drakensberg ("Dračí hory").

A také by se v případě toho člověka (nebo lidí), kteří stojí za projektem, mohlo jednat o stejné lidi, kteří stojí za projektem „Zulu Grey“. Pátral jsem, co by to mohlo být a jedná se pravděpodobně o brusné kameny Zulu Grey. Kameny se těží ručně a v malém množství, jedná se o jedinečnou, neporušenou sedimentární horninu, která vznikla před více než 200 miliony let na konci permu v provincii Kwa Zulu-Natal v Jihoafrické republice. Kámen je poměrně tvrdý, mimořádně pevný a hutný. Zdejší brusiči asi znají nebo tuší. V každém případě i zde se bude jednat o vyšší cenovou kategorii. Netuším, jak to bude s kvalitou a užitnými (brusičskými) vlastnostmi. Mám na mysli poměr cena/výkon.

Stránky: https://wadeandbutcher.com/

J.

P.S. Omlouvám se, že takto oživuji staré téma...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mors omnibus communis...
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“