Jakou cestovní štětku?

... štětky, misky a jiné propriety...
Zeb
Příspěvky: 44
Registrován: 07 říj 2015, 08:20
Bydliště: Praha

Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Zeb »

Ahoj kolegové. Prosím Vás o pomoc a inspiraci pro výběr cestovní štětky. Nejde mi o velikost uzlu - doma se holím jezevcem Silvertip od Muhle s průměrem uzlu 22mm a jsem zcela spokojený. Jde mi spíše o to, že se mi nechce několikrát do roka vozit mou domácí štětku přes půlku světa a riskovat, že se mi na ní zlámou vlasy, ve vlhku dostatečně neproschne a rozlepí se, zapomenu ji na hotelu a podobně.
Docela mne zaujala recenze na štětku z prasečích štětin Proraso a jejích klonů. Mám velmi citlivou kůži a potřebuji tím pádem aby štětka neměla zastřihávaný vlas a byla co nejjemnější, a zároveň cenově co nejvíce dostupná z důvodu možného ztracení či poškození.
Mohli byste mi dát tip na štětky podobných parametrů?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Wiking »

Ja mam takovou http://www.muehle-shaving.com/Shop/ACCE ... ierpinsel/ a jsem s ni velmi spokojen..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Yaron »

Nedam Ti konkretni tip, ale ja kdybych hodne cestoval, tak bych sel pravdepodobne do synteticke stetky. Duvod je jasny, nejrychleji, prakticky okamzite Ti vyschne.
Living on the edge.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Wiking »

Zeb píše: Mám velmi citlivou kůži a potřebuji tím pádem aby štětka neměla zastřihávaný vlas a byla co nejjemnější?

Presne jak pise Yaron.
Navic to co pozadujes (viz vyse) je dalsim dukazem toho, ze syntetika by asi skutecne byla nejvhodnejsi
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
ToFF
Příspěvky: 12
Registrován: 05 lis 2014, 22:24
Bydliště: Ostrava, Plzeň

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od ToFF »

Cestovní Mühle (viz odkaz od Wikinga) ve verzi poniklované vlastním a užívám. Pořídíl jsem si ji právě z důvodu abych měl co nejmenší dráždění pokožky, což splňuje a zabrala co nejmíň místa, protože týdně urazím tisíc kiláků (vlakem).
Zeb
Příspěvky: 44
Registrován: 07 říj 2015, 08:20
Bydliště: Praha

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Zeb »

Kolegové, děkuji za jednoznačné zvolení favorita. Objednávám syntetiku Muhle.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Wiking »

Ja na zaver podotknu jste, ze ta synteticka je tahle: http://www.muehle-shaving.com/Shop/ACCE ... ormat.html
Musi tam byt napsane: Silvertip Fibre®
Pokud to tam nikde neni napsano, neni to syntetika..

Co by me osobne ale zajimalo: :?: Nevite nekdo, zda ta barva te rucky souvisi s typem vlasu?
Ja mam treba tu cernou a je to jezevec. To jsem ale vedet uz pred zakoupenim.. coz je OK.
Ty stribrne jsou tedy VZDY syntetika?
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
ToFF
Příspěvky: 12
Registrován: 05 lis 2014, 22:24
Bydliště: Ostrava, Plzeň

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od ToFF »

Podle mně by měla jít koupit i černá s umělohmotným vlasem. Měl jsem původně v košíku při nákupu tu stříbrnou, ale nebyla na skladě, tak po telefonátu od prodejce jsme se domluvili na té lesklé, niklové. Vše je to ale trubka z hliníku (tedy hliníkové slitiny) s různou povrchovkou.

Jo a zapomněl jsem dodat, že pěnu s ní tvořím v hrnku, misce nebo ruce.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od ater »

Štětku vozim hrozně málo a když tak mam plastové pouzdro http://www.muehle-shaving.com/en/Shop/A ... brush.html (akorát průhledné) a do něj si dám normální syntetickou Muhle štětku 19mm.
Zeb
Příspěvky: 44
Registrován: 07 říj 2015, 08:20
Bydliště: Praha

Re: Jakou cestovní štětku?

Příspěvek od Zeb »

Tak štětka už je doma (na minulý výlet jsem ji nestihnul vyzvednout) a včera doma vyzkoušena. Krásně jemná, vlas má více pevný než přírodní, velmi příjemná. Perfektně šlehá pěnu. Děkuji za skvělé doporučení a vyhazuji zbytky pěn ve spreji, které jsme vždy vozil.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“