A.P. Donovan

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

A.P. Donovan

Příspěvek od Michal666 »

Zdravím vás

Nějakou chvilku jsem zvažoval koupi břitvy, něco jsem početl, takové ty základy, hlavně jak se nepodřezat :D
Břitvu jsem si koupil právě této značky, vypadá celkem pěkně, ale jak tu čtu co to je za aušus tak se ji už bojím vzít do ruky.
Holil jsem se s ní, párkrát jsem si přejel po řemenu a jela celkem dobře, zkusil jsem i test na vlasu a to se mi stalo něco zvláštního, ostrá břitva by měla vlas přeříznout, tato břitva mi to vlasu zajela tak napůl, jen ho do poloviny nařezala a pokračovala dál po vlákně.
Je pravda, že jestli to bude aušus tak je to moje blbost a měl jsem se poradit, ale zajímá mě nyní váš názor co si myslíte, zatím není broušená, je nová jen přejetá na řemenu a s tím broušením to bude asi taky výhra protože se na mě usmívá, nemá rovné ostří, ale fazetku má po celé délce stejnou. Tak děkuji za rady a pěkný den.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Wiking »

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Michal666 »

Tak jsem se stal obětí reklamy. Děkuji za radu, ale dost by mě zajímalo co teď s tím mám dělat, hlavně jestli to má cenu s tím něco dělat, nechat to brousit atd. Celkem mě to štve, že má první břitva je tak říkajíc zmetek. Mohl bych požádat ještě o nějaký typ na nějakou osvědčenou značku, popřípadě kterým se mám mám obloukem vyhnout??
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Wiking »

Odstoupení od smlouvy
§ 1829
(1) Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta podle věty první běží ode dne uzavření smlouvy a jde-li o
a) kupní smlouvu, ode dne převzetí zboží,
b) smlouvu, jejímž předmětem je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, ode dne převzetí poslední dodávky zboží, nebo
c) smlouvu, jejímž předmětem je pravidelná opakovaná dodávka zboží, ode dne převzetí první dodávky zboží.
(2) Nebyl-li spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f), může spotřebitel od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. Jestliže však byl spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v této lhůtě, běží čtrnáctidenní lhůta pro odstoupení ode dne, kdy spotřebitel poučení obdržel.

Toto ustanovení pak doplňuje druhá věta § 1818, jež výslovně zakotvuje, že „má-li spotřebitel právo odstoupit od smlouvy …, nevyžaduje se, aby uvedl důvod, a s právem odstoupit od smlouvy nelze spojit postih.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Michal666 »

Tohoto jsem si vědom, poučen jsem byl, ale bohužel na odstoupení od smlouvy je pozdě, navíc vše bylo koupeno jako sada, bylo tam vše včetně břitvy. Navíc použitý řemen by mi asi už nevzali. Jelikož se mi ho podařilo trošku škrábnout, když jsem se učil obtahovat, tak už jsem se do toho dostával a povedlo se mi táhnou malikno opačně. Takže mám bohužel smůlu.
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Michal666 »

Prosím, která značka je lepší?
DOVO, Böker, Ralf Aust nebo Thiers Issard
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od mons »

Pokud bych uvažoval o nově vyrobené břitvě pak Thiers Issard i Ralf Aust jsou v dobré kvalitě.
Pokud starší výroby pak Dovo jedině s označením Fritz Bracht, Boker taky není špatný, ale to se bavíme o břitvách starých několik desítek let.
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Michal666 »

Aha, takže svým způsobem jsou dobré všechny :lol:
No spíše bych asi šel do nové pokud bych nějakou za rozumnou cenu sehnal.
Děkuji moc
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od mons »

Starší jsou dobré všechny, nové asi jen TI a RA.
Michal666
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2016, 10:33

Re: A.P. Donovan

Příspěvek od Michal666 »

Mám možnost získat za velmi příznivou cenu břitvu od kamaráda, úplně novou (nevhodný dárek), bohužel jsem si ji zapomněl u něj vyfotit, tak jsem našel aspoň na netu obrázek. Co si o ní myslíte??
https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q= ... 8015217480
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“