zase zacatecnik hleda stroj :))

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
tlacenka
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2017, 21:04

zase zacatecnik hleda stroj :))

Příspěvek od tlacenka »

zdravim pani Britevnicti - po nekolika letech (pocitano na desitky) :) jsem se pomalu rozhoupal k tomu, ze asi budu potrebovat holeni se britvou.
ze zacatku jsem zkousel bagr (diky Astro), pak presel na philips (diky strejdovi) a skoncil u 10 000 kmitu za vterinu brauna (at zije marketing) po par letech a meneni zazracne vodicky na cisteni (a hlavy a te folie) jsem asi zestarnul - po vymene "nozu" a folie u brauna se mi zacly objevovat problemy - dost casto mam zarostly vous (strojek popotahne apak ho vrati do tvare) , pak si ho necham pekne vyrust, zakrojim zpet a problem se opakuje - toto se mi nikdy nestavalo drive. cas od casu mam take takovou jako suchou kuzi okolo vousu - proste jako pruhledny strup - to jsem take nemival a nejsem na to zvykly (a nejsem ochoten si zvykat) - jen upozornuji, ze zadne ze svych navyku a kosmetiky jsem nemenil (ano pro britvu zmenim, ale zatim to delam porad stejne a tyto zmeny nastaly). mozna starnu :))
ted k vlastni otazce - vyresi britva moje problemy ? (mam i pihy na tvari - jen pihy, ne takove ty bradavice ale jen flicek na kuzi to neni) respektive oholim se s ni bez techto stavajicich (pro me novych) problemu ?
pokud ano - otazka je jednoducha, odpoved asi slozita
jakou britvu vybrat ?:)
ctu forum
zacalo to Thier Issardem
pak jsem si precetl, ze neni tak ostry, jak byval (respekt k informaci od Petra S :)
tak jsem cetl cetl a nasel neco od austa..
pak jsem si zase neco precetl a zase pozbyl duvery... :)
zatim jsem zakotvil u koraatu a ctu dale - je to klasicke cim vice vim, tim vice vim, ze nic nevim :)
ted vazne - pokud by mi to pomohlo, do ceho jit ? ukazu typy, ktere me zaujaly (nejde o reklamu prosim) a pak k tomu neco napisu :)
http://rasiermesser-manufaktur.de/Rasie ... odern.html
http://rasiermesser-manufaktur.de/Rasie ... linge.html
https://www.upravse.cz/vyrobek/thiers-i ... ina-britva
https://www.upravse.cz/vyrobek/thiers-i ... -na-holeni
u koraata je nepreberny konfigurator, ktery mohu zatim hodnotit jen podle subjektivniho libi/nelibi :))
galvanicky pokov - tomu bych se asi vyhnul - nevadi mi, ale casem zjistuji, ze to neni uplne ono /ok
leskle, zrcadlovy lesk nepotrebuji (ale nevadi mi)
mam tvrde fousy a rostou pomerne hodne rychle :/
cenove tak kolem 8 000, cinu a spol nezkousim - budto to pujde, nebo ne, ale nastroj musi byt kvalitni
a to je ten duvod, proc vas otravuji - neumim holeni (da se asi naucit), ale nedokazu posoudit kvalitu - vyssi cena neni zarukou kvality - rad bych neco, co udrzi pokud mozno co nejdele ostri (vim, ze nerez ne), bude kvalitne zpracovane a z kvalitnich materialu (idealni pro me bude aby to bylo ostre z vyroby, ale pokud petr S napise, ze to stoji za prd, nebo kdokoliv z vas znalych, tak to stejne planuji poslad Petrovi. neumim take obtahovat, ale to se snad naucim (remen planuji od petra, o stetce jeste nejsem uplne rozhodnut - hltam info)
diky za tipy a postrehy, Vas cas a nakopnuti spravnym smerem
pokud bude potreba neco upresnit, rad upresnim - jen nevim co

jeste ke strenkam - nemam vyhraneny styl - aby se mi to libilo a aby to vydrzelo - platit jen za to, ze je to exoticke je principialne zbytecne (myslim opravdu jen drevo :)
jeste jednou diky
diky diky diky
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: zase zacatecnik hleda stroj :))

Příspěvek od PetrS »

Ahoj tlačenka,
vítej mezi námi a gratuluji Ti k rozhodnutí holit se Břitvou.
Je to nový svět u kterého jsi pootevřel dveře a už to na Tebe dýchlo jak variabilností, tak i krásou. Břitva sama o sobě je především otázkou pocitů. Ta technická stránka je až jaxi taxi k tomu, ale základ je, aby se Ti Kráska líbila a tím pádem k ní získáš rychleji vztah a následně důvěru.
Tvůj výběr je velmi dobrý a všechny čtyři Dámy jsou velmi dobré.
Moje hodnocení je poněkud ovlivněné starými zvyky a tak je ber s rezervou.
Zkusím to vysvětlit. Mám rád Břitvy spíše větší (používám 8/8), protože se mi lépe a pohodlněji ovládají jak při holení, tak i při obtahování. Větší a tudíž i těžší čepel má větší setrvačnost a tak se při tahu pohybuje plynuleji a nemá snahu se ve tvrdých vousech zasekávat. Pro začátečníky je ideální velikost 5/8", ale rozhodně to není pravidlo. Mnozí začínali na 7/8 a velice rychle se naučili tuto mohutnou velikost ovládat. Dále mám rád delší tahy po tváři, ale to si lze dovolit až už Břitvu opravdu ovládáš, a z toho důvodu je pro mně ostrá špička francouzské hlavy dost nevýhodná, protože stačí malinko a když si nepohlídáš kudy jedeš, tak koutky rtů, okraj nosu nebo lalůček může mít šmik. Tomu docela bezpečně zabraňuje kulatá hlava. Vnímáš ten materiál nosu že se už pohybuje u kritického místa, ale břit má ještě rezervu než tam dojede.
Střenky mám rád z pěkného dřeva, ale kvalitně udělaný plast též dobře slouží a je pěkný. Jak říkám, je to otázka pocitů. Materiál čepele nerez/uhlík - obojí rezne, jedno rychleji a druhé pomaleji. Dnes už jsou oba materiály na velmi dobré úrovni a tak v praxi jsou oba celkem rovnocenné.
Zlacení - je pěkné ale jsou s ním dost starosti. Když je neošetřuješ, tak ocel pod ním rezne a když je ošetřuješ, tak se vytratí.
Tak vybírej hlavně očima, srdcem a nech se unášet svými pocity. Není to o rozdílech v kvalitě, protože Tvoje návrhy jsou všechny kvalitní, ale stejně tu kterou vybereš, tak bude mít tovární broušení a to není pro holení prakticky použitelné a přitom to nemá nic společného s kvalitou Břitvy. On dnes už ani ten Issard není co býval a posílá do prodeje naprosto jiné broušení než před pár lety. Proto vybírej podle těch ostatních kritérií a ostrost teprve přijde.
Přeji Ti hedvábnou ruku při výběru.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“