Zrenovovany J.A. Henckels

Vše kol výroby renovace a střenek
cibalkoZA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2017, 16:56
Bydliště: Žilina, Slovensko

Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od cibalkoZA »

Tak pani,pochvalim sa aj ja svojim vytvorom. Po tom,co sa mi podarilo "uspesne" v liehu rozleptat povodne cierne plastove crienky mojej starej-novej britvy J.A. Henckels Zwillingswerk 472 z aukcie z ebay,rozhodol som sa pustit do opravy toho,co som pokazil.
Objednal som si na crienky drevo zebrano. Praca s nim bola zaujimava,nakolko strasne pachne. Zena ma s tym hned vyhodila do dielne :D
Za radu ohladom povrchovej upravy crienok dakujem Petovi. Su 3x prelakovane redsim epoxidovym lakom. Povodne som planoval matny "look",ale nakoniec som to dal do lesku.
Musel som doplnit este treti (stredovy) nit,nakolko drevo je dost tvrde a cepel isla do crienok dost tazko.
Dnes sa mi ju podarilo dokoncit a uspesne nabrusit do stavu,ze vlas pada uz len pri pohlade na ostrie :D Neskor pridam aj dojmy z holenia.

Nech sa paci....stara dama v novom sate :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od vsezved »

Abych pravdu řekl, tak chvála je opravdu na místě. Krásce to moc sluší. Líbí se mi, že si zachoval i originál znak výrobce. Jakým způsobem je znak dělaný?
Jak se chová zebrano při práci nemám zdání a tak si rád poslechnu další povídání z průběhu oblékání. No mám kousek zebrana připravený v šuplíku a tak bych mohl časem porovnat své dojmy s tvými.
Pokud je dřevo hodně tvrdé, tak mně osobně se osvědčilo jej ještě trochu ztenčit, samozřejmě ubírat s veelkou opatrností. Jakou tloušťku mají tvoje střenky?
cibalkoZA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2017, 16:56
Bydliště: Žilina, Slovensko

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od cibalkoZA »

Dakujem. S drevom sa pracovalo celkom fajn,az na spominany zapach pri bruseni a vrtani dierok na nity. Ten zapach mi dost vadil,preto som sa radil aj s Petom,a ten mi poradil epoxidovy lak. Vyborne ochrani crienky pred vlhkostou a "zabali" ten zapach,ktory po prelakovani uz nie je citit.
Crienky som si prekreslil z toho,co ostalo po povodnych. Vyrezal som to lupienkovou pilkou a brusil som to z hrubky 5mm na 2.5mm. Nasledne som to prelakoval zriedenym epoxidovym lakom a po 24 hodinach prebrusil brusmym papierom 400. Potom este dalsie dve vrstvy laku.
V nitovani som totalny novacik,ale bol som prekvapeny ako lahko to islo. Mal som objednanych 12 ks bullseye nitov s podlozkami,ale na tieto crienky sa mi akosi nehodili. Tak som nitoval len s tymi malickymi podlozkami a celkom sa vydarilo.
Co sa tyka toho loga Zwillingswerk, z povodnych crienok samo odpadlo,nakolko ostali rozleptane. Takze sa nijak neposkodilo. Na crienky som ho nalepil sekundovym lepidlom - nalepil som ho opacne na priesvitnu pasku,naniesol som ihlou tenucku vrstvu lepidla a nalepil.
Pridavam este foto crienok po hrubom vybruseni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od irenko »

Pekne kolega 8-)
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
cibalkoZA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2017, 16:56
Bydliště: Žilina, Slovensko

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od cibalkoZA »

Tak mam za sebou prve holenie s touto britvou. Na to,ze bola cerstvo nabrusena som cakal prve oholenie trosku neprijemne,ale britva brala moje draty celkom fajn. Holenie na 2x do hladka.
Bez neprijemnosti sa to vsak nezaobislo - plet som mal dost podrazdenu,na krku dost zacervenanu. Perfektne oholenie cakam tak na treti-stvrty krat.
V mojej zbierke kozmetiky pribudol aj kamenec OSMA,avsak huba ma palila este polhodinu po aplikacii,tak neviem,ci ho nebudem pouzivat len proti poteniu :D Mal s tym niekto podobnu skusenost?
Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od vlkec »

Krásná práce. je to fešanda.
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od Yaron »

Gratuluji Kolego, pěkná břitva, krásná práce se střenkami.
Na kamenec jsem si taky chvíli zvykal, stejně jako na holení břitvou, ale zvyknul jsem si a dnes na použití kamence po holení nedám dopustit a to používám ten obyč z Důbravy. Po použití kamence umyji tvář zbytkem mýdla ze štětky a nakonec použiju vodu po holení.
Living on the edge.
cibalkoZA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2017, 16:56
Bydliště: Žilina, Slovensko

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od cibalkoZA »

Dakujem,som rad,ze sa Vam paci :)
To je dobry napad s tymi zbytkami mydla zo stetky. Nabuduce vyskusam :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od PetrS »

GRATULUJI Cibalko k nádhernému výsledku a fajnové práci.

Střenky s logem se Ti velice povedly a jsou elegantní a noblesní.

To Zebráno má kromě "vůně" ještě jednu specifikaci. Pokud má hodně tmavá až fialová léta, tak má někdy tendenci praskat když se řeže přes léta na úzkém profilu. Ale jiak je to dřevo nádherné a ladí oku. Máš Srdcovou Dámu !!!

Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
cibalkoZA
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2017, 16:56
Bydliště: Žilina, Slovensko

Re: Zrenovovany J.A. Henckels

Příspěvek od cibalkoZA »

Dakujem Peto. Drevo bolo svetlejsie a pri bruseni by som ho prirovnal skor k olive. Tmavsi nadych chytilo po prelakovani.
Rozmyslam vsak,ze ju niekomu posuniem,ak by o nu bol zaujem. Ostrie je perfektne a vlas prereze vpohode aj cerstvo po holeni. Na moje chlpy to ale stale nestaci...nepomaha ani horuca sprcha a naparenie horucim rucnikom. Skusal som uz aj kadejake zmakcovacie mydla na holenie ale tie moje draty nie a nie poddat sa :D Britva hlavne v oblasti brady,kde mam najtvrdsie chlpy,doslova skacka a raz som sa kvoli tomu aj rezol. Holenie s nou pre mna este stale nie je to,co by som cakal,preto chcem este vyskusat klinovy vybrus. Tato ma poloduty. Ak uz nepomoze ani klinovy vybrus,budem tie chlpy asi palit faklou :D :D :D
Odpovědět

Zpět na „Střenky“