Ziletky Derby Premium

Vše o čepelkách
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Wiking »

Vazeni kolegove.

Zde v tomto vlaknu se prosim podelte s ostatnimi kolegy o sve nazory na tuhle ziletku.


Dekuji.

Wiking

Obrázek
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Foxmi
Příspěvky: 6
Registrován: 06 kvě 2016, 21:20

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Foxmi »

Zdravím všechny gentlemany a budoucí kolegy břitevníky (mé Dámy jsou nyní u PetraS a čekají, až jim Mistr vdechne svým umem dokonalou ostrost :-)).
Chci se s Vámi podělit o první zkušenosti s těmito žiletkami, které se k nám díky Wikingovi dostali (za což mu ještě jednou velké Díky!)

Zatím mám za sebou teprve druhé holení, ale i tak musím už teď za sebe konstatovat, že jsou vážně super. Nevím proč tomu tak je, ale tak do hladka s minimálním podrážděním (defakto žádné) jako byly poslední dvě holení touto žiletkou se mi ještě nepovedlo. Po třetím průtahu proti růstu jsem na papule neměl nic k doholování! To se mi většinou nestává! Běžně používám žiletky Perma-Sharp, s kterými dosáhnu stejné hladkosti, ale minimálně s lehkým podrážděním na krku. Přitom, když jsem zkusil prvním potáhnutím pod nosem porovnat použitou Perma-Sharpu (po 7-8 holeních) a poté novou Derby Premium, pocity byly takřka identické. Výdrž žiletky ještě neznám, ale pokud vydrží jako klasické Derby tak už teď mohu za ty peníze říci, že spokojenost maximální!
Ještě seznam použitého náčiní: Edwin Jagger DE89, jezevčice EJ Best badger a krémy na holení TOBS Jermyn Street (1. holení) a Kappus Aloe Vera (2. holení).
Tak holení zdar :-)
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Drvoštěp »

Zdravím všechny žiletkáře! :)
Hlásím, že mám za sebou zatím již osmé :shock: oholení s tou žiletkou Derby Premium.
Zelená Astra mi vydrží běžně tak 4 oholení, pak mi na krku drhne a končí v koši. A to nejsem rozhazovač žiletek.
Holím každé 2-3 dny podle situace, to už mám strniště na tváři a na krku.
Žiletky vůbec nekorkuji, neobracím je ve strojku, nijak je nešetřím, oholení musí být důkladné a přitom šetrné, bez rudého podráždění na kůži.
Z mýdel používám červené Proraso, Embrace soap, Speick men v kelímku a Barbus Active v kelímku.
Strojek zn. Soluna, nic jinýho. Jsem holt stará konzerva, no... :)
Štětka Balea s rukojetí ze zednické lžíce a štětku Semogue Owners Club, na střídačku.
Budu pokračovat s tou žiletkou dál. Holení je pořád hladké a bez zadrhávání.
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Drvoštěp »

Tento týden deváté a desáté holení se stejnou žiletkou Derby Premium.
Ta je snad věčná... :shock: Už dávno bych ji zahodil do koše ale proč, když holí přímo sametově.
Jako trosečník na opuštěném ostrově bych kromě bible, pořádnýho nože bral i karton prémiových žiletek.
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Wiking »

Mam potesujici zpravu pro vsechny priznivce teto skvele ziletky.

Obchod Luxusni-holeni.cz z Olomouce ma tuhle ziletku konecne skladem:

>>> http://www.luxusni-holeni.cz/detail/der ... uble-edge/

Jak jiste vite, po zadani slevoveho kuponu " FBRITVA " se vam automaticky odecte jeste sleva 10%, takze z uvedene ceny, ktera je uz tak levnejsi nez kdekoliv jinde zaplatite jeste mene.
Pokud by nekdo zapomel, tak sleva 10% plati na VESKERE produkty, ne jen na tento 1 konkretni druh ziletky.
Myslim si ze je zde zcela zbytecne zduraznovat, ze se jedna o originaly, ale radeji to napisu. S padelky ziletek jsem se i firmy luxusni-holeni.cz zatim nesetkal..
Preji vsem luxusni oholeni s touhle skvelou ziletkou!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od vsezved »

Dnes ráno jsem žiletku Derby premium poprvé vyzkoušel. Pokud bude tak dobrá jak všichni říkáte, tak na Luxusní holení je super cena. Derby premium je tam levnější než zelená Astra a dokonce i levnější než zelená Derby extra. První oholení proběhlo zcela vpořádku, dokonce sem se i řízl aniž bych si to uvědomil (ukázala to až krev, vůbec jsem ranku necítil, dle druhu ranky jsem musel potáhnout strojek šikmo do boku). Parker R89 s ní spolupracuje dobře, ne jako s Derby extra, která se v Parkeru od první chvíle chová jako tupá (ani korkování to nezlepší).
Zkusím počítat oholení, ale za danou cenu zatím super.
Vlastně sem měl jeden zádrhel, žiletka mi nešla vydolovat z krabičky. Musel sem krabku otevřít na druhé straně. Roh papíru ve kterém byla zabalena byl nějak pomuchlaný a nechtělo se jí ven.
Jirka72
Příspěvky: 14
Registrován: 01 srp 2016, 18:21
Bydliště: Holešov

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Jirka72 »

Dobrý den přeji.
Při holení touto žiletkou jsem použil strojek Fatip Grande, štětku Proraso, mýdla vzhledem k nezdolné výdrži žiletky opravdu v širokém rozsahu od mýdel ze Slovenska, přes Speick, Mitchell's wool fat, Arko, Jermyn Street atd., téměř jsem použil všechen mýdlový arzenál :).
Žiletku jsem použil v celkem agresivním strojku v intervalech 2 dny, párkrát jsem zkusil oholit i 1 denní strniště, takže jsem čekal podráždění aspoň krku ale bylo opravdu minimální, takže žiletka fakt jemná. Excelentních 12 oholení, výborné další 2 oholení, poslední 2 oholení už trochu tahala takže jsem testování ukončil přestože oholení bylo stále hladké.
Zelená Astra mi pro porovnání ve stejném strojku vydrží 4-6 oholení, Perma Sharp 12 - 14, což je samozřejmě hodně individuální, berte s rezervou.

Za mne excelentní, jemná a ostrá žiletka, vřele doporučuji.
Bert
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2013, 23:59

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od Bert »

Velmi milé překvapení. Po spíše negativních zkušenostech se zelenou Derby byla Premium (kterážto krabička se ke mně dostala náhodou) milým překvapením. Testováno s mýdly Cella, Dusy Kabinet, Haslinger .... zkrátky tam kde jsem zrovna byl, a měl po ruce své mýdlo.
milosk
Příspěvky: 63
Registrován: 20 bře 2018, 15:20

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od milosk »

Pořídil jsem nyní bagr z ciny,zakoupil tyto žiletky primo z turecka a musím říct,ze je to pecka, vůbec žádné podráždění a to jsem se holil na 3 pruchody,kamenec ani pitralon jsem vůbec necitil. Nehodnotim tedy jak dlouho vydrží ale to pohlazení jsem fakt nečekal, ani s bagrem nemam zkušenost, bylo to první holeni bagrem po 30.letech. Ta žiletka je fakt perfektní,nebudu zkoušet jiné,budu používat když nebudu mit klid v duši na břitvu na to rychlejší oholeni. Zásobu mam slušnou.ještě cekam.agresivnejsi bagr ale vůbec se toho nebojím
uhnanek
Příspěvky: 10
Registrován: 02 čer 2017, 10:43
Bydliště: Březník

Re: Ziletky Derby Premium

Příspěvek od uhnanek »

Ahoj, s touto čepelkou jsem také velice spokojen, používám jí v Soluně a vždy perfektní oholení.
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“