Jak zacit

Vše o renovaci čepelí
Odpovědět
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Jak zacit

Příspěvek od adrspach »

Protoze jsem si vsiml zajmu jen neco pro zacatek.
Paklize se rozhodnu nejakou cepel renovovat prvni vec co udelat je ji poradne vydesinfikovat, vodrbat kartacem (umela hmota), ruznyma staratkama, dentalni niti a hadrikama. Pote zkusit lehce prelestit at clovek vidi co je hluboka rez, co melka, co je poskrabane, co je pouze flek a co je prasklina. Hlavne kolem ostri to muze byt kriticke.
A potom znovu zhodnotit jestli se to oplati se to renovovat. Paklize se to musi vybrousit smirkovym papirem tak clovek musi pocitat, ze to bude na par hodin (muj prumer je odhadem tak 10), pokud je clovek unavenej je lepsi se na to vy... Hrozi ztrata kocentrace, zraneni, poskozeni britvy samotne, ale i dalsich veci zkratka nestoji to za to.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od Radyx »

Pustil jsem se do dvou břitev jenom ze cvičných důvodů, obě byly rezavé jak lišky a mají místa s hloubkovou korozí takže z nich již žádné krasavice neudělám (jedna je navíc ještě hodně zbroušená).
Prošel jsem obroušení rzi papíry 220, 400, 600 a 1000.
Stojím nyní před otázkou zda při závěrečné povrchové úpravě použít leštění.
Nebo to vyleštit a po vyleštění zmatnit zpět velmi jemným plátnem nebo pastou.
Leštit nebo neleštit kolegové?
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jak zacit

Příspěvek od adrspach »

Pokud jste kolego teprve na 1000 tak na to vylesteni mate furu casu. Poklize by jste zacal lestit uz ted tak se teda nalestite i nekonecny pribeh by se mohl zdat rychlejsi. Lestil bych jenom pokud bych tu britvu videl na dlouhy leta, ale jestli se ucite tak i ty ostatni by se dali. Zmatnit anebo zesatenovat se daji vzdyckuy a clovek se aspon zase neco priuci.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit

Příspěvek od relka »

používá tu někdo odrezovače? mám obavy o střenky a ostří na břitu....
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Jak zacit

Příspěvek od Zipíno »

Odrezovače nepoužívám, všechny, které se mi dostaly do ruky totiž zanechávaly na povrchu kovu černou vrstvu. Domnívám se, že je to uzavírací vrstva, která má bránit další oxidaci kovu. Na Břitvě, která se neustále obtahuje a navíc přichází do styku s pokožkou to nebude to pravé ořechové.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
sentirs
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 21:32

Re: Jak zacit

Příspěvek od sentirs »

Ahoj Břitevníci,
čím leštíte finálně čepele???

zdaraví Vás Pepa
Naposledy upravil(a) sentirs dne 16 zář 2009, 17:25, celkem upraveno 1 x.
Veritas vos liberabit
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Jak zacit

Příspěvek od Zipíno »

Smirek pod vodu grit 2500 s šicoilem, poté křída na kůži nebo novinách - mnoho a mnoho hodin :lol:
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak zacit

Příspěvek od PetrS »

Ahoj sentirs,
šmirgly postupně do 2500 - pak leštící pasty - poté křída a kůže v prstech a taky noviny bez lesku (ml fronta podobně). To však jde jedině na Břitvách bez leptu a zlacení. Tam kde chceš tato načančání zachovat, tak tam jen křída a kůže a stejně furt čučet jestli nemizí i ta krása. Taky střídat ocet - opláchnout - křída - opláchnout a tak do zblbnutí. :lol: Nebo se rozhodnout, že tu patinu přijmeš a ušetříš si pobyt u Chocholouška. :x :P Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
veloce
Příspěvky: 29
Registrován: 23 črc 2009, 00:33

Re: Jak zacit

Příspěvek od veloce »

ako bolo zmienené, základ tvorí chuť do práce, čas a trpezlivosť, pokiaľ sú, nemal by byť problém.
Mne trvalo hodiny kým som "vytvoril" niečo približujúce sa k aspoň zlomku spokojnosti :mrgreen:
Uživatelský avatar
sentirs
Příspěvky: 51
Registrován: 02 srp 2009, 21:32

Re: Jak zacit

Příspěvek od sentirs »

Děkuji za informace :o) je to fuška... :mrgreen:

Pepa
Veritas vos liberabit
Odpovědět

Zpět na „Čepele“