Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Poslední návštěva: 19 led 2019, 00:40 Právě je 19 led 2019, 00:40

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 9 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zdravím všetkých
PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 08:27 

Ahojte všetci, v prvom rade by som chcel poďakovať za tento web ktorý sa ako jeden z mála venuje tématike holenia a všetkého okolo toho s tým súvisiace, za pár dní som sa tu rozčítal cez všetky možné témy a obsiahle rady, typy, názory ako aj skúsenosti vás ostatných a to je z môjho pohľadu ako nováčika neoceniteľná pomoc. Takže za mňa všetkým ešte raz veľká vďaka. Doteraz som sa holil ako to vy ostatní nazývate "plastové škrabátko", neviem kedy presne ale dávnejšie som začal cítiť že by som vyskúšal klasické holenie bágrom a britvou. Takže ako vždy nastal prieskum cez googlenie čo ako funguje keďže v mojom okolí nepoznám skutočne nikoho kto by sa holil britvou alebo klasickými žiletkami. Pred necelým rokom som si kúpil svoj prvý klasický strojček na žiletky Merkur 33c a pohrával sa aj s myšlienkou kúpi klasickej britvy. Tú som dostal na želanie pod stromček tento rok, konkrétne som si vybral značku Thiers Issard Special Coiffeur 5/8 Black, došla v stave naostrená rovno na oholenie. Po dvoch oholeniach som si ten pocit zamiloval, aj keď to oholenie nebolo z mojej strany dokonalé ale je to veľmi dobrá zážitková jazda ktorú chcem zdokonalovať.

Předmět příspěvku: Re: Zdravím všetkých
PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 11:22 

Ahoj cactuszlm,

vítej do klubu a čti vesele dál. Informací je zde dostatek a až budeš mít vlastní poznatky, tak se s nimi poděl. Ostatním to třeba pomůže. Před psaním si vždy pečlivě rozmysli, zda je nutné zakládat nové vlákno, nebo se poznatek dá vložit do vhodného již existujícího.

Přeji mnoho relaxujících chvil strávených holením.

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 12:30 
Mistr Mentor

Ahoj cactuszlm a vítej mezi námi.

Podle toho co píšeš, tak už jsi lapený tou nádherně relaxační záležitostí - holení Břitvou a žiletkou. Postupně zjistíš, že je to návykové a zbavování se vousů je vlastně odpočinková záležitost.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
8-)

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 12:33 

Tak určite je to výzva a ja mám výzvy rád, aj keď pred prvým holením som mal najprv nájsť toto fórum aby som sa vyhol väčšine chybám ktoré sú opísané v príspevkoch iných :) navyše mám ostro rezané črty tváre takže je to trošku ťažšie ako keď pozerám na videá o holení na príjemne bacuľatých tvárach :D

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 12:36 
Mistr Mentor

Je to jako četba - nejprve se naučíš písmena a slova a pak si vybíráš co a jak budeš číst a holení je stejné. Nejprve se naučíš úchopy, směry a náklony a pak už si jen vychutnáváš samotné holení.

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 13:58 

Péťo ty to umíš vždy tak krásně podat, lépe bych to neřekl.

Cactuszlm když bacilus lapim mně, tak jsem se leckdy nemohl dočkat večera, abych vzal do ruky břitvu, nebo bagr a spustil rituál. Někdy je to opravdu na bednu vybrat v tom velkém množství mýdel, břitev, bagrů, štětek a žiletek tu správnou kombinaci na daný den.

Tenhle koníček je prostě krásná relaxační úchylka, kterou ale málo kdo z mých známých chápe. Naštěstí má drahá polovička mne hrozně ráda podporuje a s nasměrováním mne ráda obdarovává.

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 19:47 

cactuszlm píše: *
navyše mám ostro rezané črty tváre
to teprve budes mit :lol: . ne, delam si srandu. uvidis, ze se budes postupne zlepsovat, dostanes to do ruky a pak uz to pujde samo.

PříspěvekNapsal: 04 led 2019, 20:27 

tiež som si z toho spravil oddychový rituál už pred rokom keď som kúpil klasický strojček na žiletky preto som to posunul na vyšší level a tým je britva :D je to ťažko opísateľný zážitok .. verím že buď to miluješ alebo nenávidíš nič medzi tým asi nieje :D ... a ja som si to zamiloval takú hodinku sa s ksichtom určite hrám naparujem pením .. chce to chytiť a vycibriť ešte pamäť ľavej ruky .. preto som si ňou začal čistiť aj zuby bo mám pocit že je fakt ako od cudzieho :D

PříspěvekNapsal: 05 led 2019, 06:37 
Donátor

Hezký den... a užívej si ten pocit objevování a prociťování. Za nějaký čas, a to se stane každému, to "dostaneš do ruky"..a zmizí to nové, to jak přiložíš dosud nejdokonalejší ostří co jsi poznal na tvář. Ten záchvěv údivu žes to dokázal. Čas to odvane...zbyde ti "jen" ta pohoda a relax. Někdo tady psal, že si potom sedne se sklenkou "něčeho" dobrého. Já mám rád knížku nebo dobrý čaj. Ale už nikdy to nebude jako TEĎ, to rozechvělé očekávání jak mi to půjde, co zvládnu, jak to zvládnu... a pak budeš možná v té pohodové chvíli vzpomínat jaké to tehdy bylo a tiše závidět těm novým, protože budeš vědět že to neprožiješ znovu..Pevnou ruku ti přeju

[ 9 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00