Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Poslední návštěva: 19 led 2019, 00:53 Právě je 19 led 2019, 00:53

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: střenky z dreva, klínek
PříspěvekNapsal: 11 led 2019, 22:09 

Zdravím .
Pred pár dňami som si kúpil prvú novú britvu. Keďže som nevedel, či ma to chytí, tak som nechcel zbytočne investovať do moc drahej, zvolil som Ralf Aust 5/4 s plastovou strenkou. Všimol som si, že na jednom konci je trochu naprasklá - chvílu som rozmýšľal, že ju reklamujem, no nakoľko mám dost remeselných skúsenosti s drevom aj plastom a taktiež potrebné vybavenie - zhodnotil som zhotovenie nových streniek na cca pol dňa práce.
Mám akurát pár otázok:
1. uvažujem o ebenovom dreve - keď som prechádzal fórum našiel som, že hrúbka u dravených streniek sa pohybuje okolo 3,5 mm. Ebenové drevo je dosť tvrdé a taktiež som sa v inom vlákne tohoto fóra dozvedel, že v niektorých prípadoch je klínek menej klinovitý, niekedy dokonca rovný - predpokladám, že je to práva v prípadoch keď je materiál streniek málo pružný. Takže prvá otázka znie: v prípade, že budú strenky z ebenového dreva - aký by mal byť u toho klínek.

2. aká forma konzervácie drevených streniek je nalepšia? Celkom som začal skúmať možnosť stabilizácie, len neviem ako je to so stabilizáciou tvrdého ebenu. Prípdne akú úpravu by ste volili pre ochranu dreva?

Dík za pripomienky
Peter

Předmět příspěvku: Re: střenky z dreva, klínek
PříspěvekNapsal: 15 led 2019, 08:28 

@Peter: Měl jsi břitvu reklamovat, pokud jsou naprasklé střenky u pivot nýtku tak bude něco špatně. Často je to tím, že je nýtek moc utažený protože nešla břitva vycentrovat do střenek. Když se koukneš na čepel je rovná v celé délce?

[ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00