Držení břitvy atd.

... po srsti či proti...
Zpráva
Autor
Radgost
Admin

Re: Držení břitvy atd.

#11 Příspěvek od Radgost » 11 led 2020, 17:34

Běžně se holím bagrem. Holení břitvou nechávám na víkend, případně na dny v týdnu, když na ni mám náladu.

Ivbro70

#12 Příspěvek od Ivbro70 » 11 led 2020, 20:51

FerencH píše:
21 led 2019, 12:27
.. a já si myslel, že po pár měsících používání Břitvy a zejména (přes 90%) pravé ruky se za to mám stydět. Tak mě potěšilo že i dlouhodobě holící se chlapi (vsezved, relka..) jdou „na to“ jen pravou.
Já levou ruku používám jen na levou stranu líce (zbylých 10%) - pod kotletou vedle levého ucha a část levé tváře, neboť pravačkou tam nějak nenajedu. Někdy levačkou chci zkusit i více (krk, pod nosem..), ale nějak to nejde a nejde.. Pak je ta varianta jen pravačkou "forhend, bekhend", jak píše „relka“. F

EDIT - doplňuji:
Před necelým ½ rokem si na své začátky velmi dobře vzpomínám. :o ... tehdy jsem prošel pár videí na youTube a do koupelny jsem si vedle zrcadla a pro první dny holení dal tyto 2 fotky: Zde jsou – to byla tehdy má výpomoc jak vůbec začít, podklad pro pravou ruku -- a pravou stranu tváře, obdobně pro levou, ale to doposud nejde.. :mrgreen: F

78.jpg

79.jpg
Chci se zeptat neni li na té prvni fotce břitva přiložena na lice pod velkým úhlem?

PetrS
Mistr Mentor

#13 Příspěvek od PetrS » 11 led 2020, 21:55

Pro holení Břitvou používám jen jednu ruku a oholím se na pár tahů jak tváře z obou stran, tak i celý krk opět z obou stran.
Chce si to natrénovat "horní a dolní" úchop. Pak už to jde celkem snadno.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.

PetrS
Mistr Mentor

#14 Příspěvek od PetrS » 12 led 2020, 00:34

Ten úchop na 78 je horní a uděláš s ním celou tvář z obou stran směrem dolů včetně krku.
Pak přehoď střenky směrem dolů aniž by jsi břitvu z ruky pustil a uděláš zase celou tvář proti srsti.

Ivbro70

#15 Příspěvek od Ivbro70 » 12 led 2020, 00:58

Mně spíš jde o to že ten uhel který na tpm snimku svira čepel s kůži mi přijde mi přijde veliky, odhadem 40°

PetrS
Mistr Mentor

#16 Příspěvek od PetrS » 12 led 2020, 01:15

Nejlepší úhel si najdeš tak, že si přiložíš čepel skoro naplocho a uděláš kratičký tah, pak na stejném nebo skoro stejném místě malinko odkloníš a opět kratičký tah. To zkoušíš tak dlouho až zjistíš při jakém náklonu to nejméně tahá a nejvíce bere vousy. Mně se osvědčilo co nejvíce ostrý úhel a pak nemusí být žádný přítlak a nejlépe ostří bere vousy a na pokožce není cítit podření nebo poškrábaní, ale jako všechno při holení je relativní, tak i Ty si musíš najít nejpřívětivější náklon Břitvy.

Radgost
Admin

#17 Příspěvek od Radgost » 12 led 2020, 10:37

Jak píše Petr. Je to individuální. Každému může vyhovovat jiný úhel.