stabilizace dřeva

Vše kol výroby renovace a střenek
Odpovědět
PavelKa
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2019, 20:25

stabilizace dřeva

Příspěvek od PavelKa »

Dobrý den, pánové. Zkouším stabilizaci dřeva už nějakou dobu ve vakuu na základě videí z Youtube - zkrátka odvakuuji dřevo a napustím epoxidem. Rád bych zkusil stabilizaci následně podpořit tlakem, protože vakuum mi nedostačuje na tvrdší dřívka. Má s tím někdo zkušenost? Stačilo by mi na to cca 5bar? - někde jsem četl, že je potřeba tlak vyšší, zároveň jsem ale také četl, že příliš vysoký tlak by poškodil kapiláry dřeva a uzavřel v nich prázdná místa, která by pak dělala neplechu při obrábění, proto se prý má tlakovat jen pár bary, je to možné?

Děkuji všem za odbornou radu
Pavel K.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: stabilizace dřeva

Příspěvek od relka »

Doporučím knife.cz Tam je vlákno věnující se téhle problematice obsáhlé. Zároveň se tam dají kontaktovat lidé kteří s tímto postupem mají zkušenosti.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
PavelKa
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2019, 20:25

Re: stabilizace dřeva

Příspěvek od PavelKa »

relka píše: 30 led 2019, 06:10 Doporučím knife.cz Tam je vlákno věnující se téhle problematice obsáhlé. Zároveň se tam dají kontaktovat lidé kteří s tímto postupem mají zkušenosti.
Díky, znám a jsem členem. Odpověď jsem nedostal, hledám i jinde. Opravdu by mě zajímala jen konkrétní velikost tlaku, bohužel nikdo zatím nezodpověděl :(
Odpovědět

Zpět na „Střenky“