Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 25 dub 2019, 22:08 Právě je 25 dub 2019, 22:08

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Böker britva Celebrated Olive
PříspěvekNapsal: 08 dub 2019, 13:41 

dobrý deň,

rozhodol som si kúpiť novú britvu a vybral som si túto:
Böker britva Celebrated Olive https://www.luxusne-holenie.sk/detail/b ... ted-olive/
nemáte s ňou niekto skúsenosti? resp viete mi poradiť biečo lepšie v tejto cene?

ďakujem Marek

Předmět příspěvku: Re: Böker britva Celebrated Olive
PříspěvekNapsal: 11 dub 2019, 22:08 

Ahoj.
Neveim či si kupuješ britvu prvú resp. či si chceš kúpiť britvu ozaj hneď použiteľnú na holenie (zámerne nepoužívam víraz "shave ready"). Napíšem vlastnú skusenosť.
Pred pár mesiacmi som kupoval prvú britvu - samozrejme, že som ju chcel hneď používať - po dlhom prechádzaní tohoto fóra som sa dozvedel, že Ralf Aust je jeden z mála britiev ktorá je ozaj z výroby "shave ready". Minimálne tá moja nebola. Naviac keď som ju dal nabrúsiť mistrovi, tak sa hodne rýchlo otupila (hodne rýchlo - už pri treťom holením bola viacmenej zase tupá). Po konzultácii s PetromS mi bolo povedané, že v dnešnej dobe je istý problém s kalením nových druhov oceli, spracovaním atd... (nebudem to zbytočne rozvádzať) - britvu bude potrebné niekoľko krát prebrúsiť dokiaľ si udrží ostrosť. Nicméně PetrS mi tiež doporučil do začiatku Gold Dollar - nepredáva sa síce shave ready, ale keď ju nabrúsiš tak bude ostrá - je to kvalitná ocel. Taktiež nečakaj nejaké jemné spracovanie a elegantný vzhľad.
Po cca mesiaci a pol holenia sa s tupou britvou (čo si samozrejme vybralo daň v podobe celkom slušne poškrabanej pokožky) v domnení, že značková a drahá britva bude ostrá, som si teda objednal Gold Dollar za pár korún - nieviem či tu je povolené dávat linky na eshopy, ale ja som si ju kúpil s ostrebritvy.cz - typek ich dodatočne brúsi, takže mi prišla naozaj shave ready a musím povedať, že prvý krát som sa oholil s ostrou britvou.
Čo sa týka prevedenia musím priznať, že mi to oproti Ralf Austovi pripadalo ako kus železa, strenky škoda hovoriť, ale bola ostrá. Taktiež musím povedať, že to pánovi trvalo asi vcelku dlho (týždeň alebo dva) kým to odoslal, aj keď písal, že britva je skladom - nicméně z mojho pohľadu je to stále najkratší čas, za aký sa dostaneš k použiteĺnej britve.
K tomu prevedeniu britvy - akurát dnes som tam objednával britvu pre známeho a videl som, že tam má nejaké nové GD za cca 1500 CZK - s už drevenými strenkami, tak ak sa Ti chce investovať trochu viac asi bude vizerať o niečo lepšie.
ZÁVER ZA MŇA: kúp si GD, kúp si ju z vyššie uvedeného webu a možeš sa s ňou rovno oholiť, ak Ťa to začne baviť tak si buď istý, že neostaneš len pri jednej alebo budeš "potrebovať" najmenej dve tri britvy - potom možeš investovať do nejakej elegantnejšej krásky ktorá trebárs bude vyžadovať trochu viac starostlivosti, času a vlastne aj peňazí kým začne naozaj holiť.

[ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00