Yaqi Mellon Safety Razor ve verzi Open comb chromový

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Yaqi Mellon Safety Razor ve verzi Open comb chromový

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a kolegové,

mám tu další recenzi stojku Yaqi ve verzi Open Comb v chromové barvě.
Hlavu strojku Yaqi jsem kupoval zvlášť a ručku také.
Yaqi je Čínská firma, která vyrábí velice dobré součástky k holícím strojkům nebo rovnou celé holící strojky. A nejen to.

Hlava Yaqi Mellon Safety Razor se vyrábí ve třech (zatím) barevných provedeních. A to stříbrná, matný chrom a gunmetal.
Váha samotné hlavy je 25g.
Materiál: slitina zinku.
Závit je klasika.
Rozměry jsou:
délka hlavy: 4.1 cm
šířka spodní část: 2,4 cm
horní díl:1,9 cm
výška: 0.8 cm
čepelka na stranách vyčnívá cca na každé straně 2 mm.
Cena samotné hlavy vychází na Ebay nebo na Aliexpresu okolo 10 USA Dolarů i s poštovným.
Hlava je agresivní a oholí opravdu dobře. Čepelka je tam usazená dobře. Nemusím ji moc rovnat. Mýdlo se také moc nezanáší. Stačí klasické opláchnutí pod vodou a je hotovo. Chrom je dobře nanesený. Nikde se neloupe a nejsou tam otřepy nebo špatné místa ( je jasné, že záleží kus od kusu).
Testoval jsem na této hlavě čepelku: Polsilver, Personna a Bolzano. Protože je to hodně agresivní hlava. Tak bych doporučil ze začátku nějakou čepelku, která je jemná a pak vyzkoušet ty ostřejší.
Strojek jsem dále testoval na dlouhých vousech i na krátkých a oholila vždy dobře. Testováno s čepelkou Rapira Swedish Supersteel a Lord Super Chrome. U obou bylo holení dobré. Všechny čepelky vždy jeli jen jednou.

Ručka už v nabídce není, ale je ji možno sehnat u jiných prodejců na Ali i na Ebay.
Ručka byla za 10 USA Dolarů. Teď jsem ji viděl okolo 6-7 Dolarů.
Rozměry:
9,1 délka
1.2cm šířka ve zdrsněné rukojeti ( u barevné verze je to zlatá a černá plocha).
1.4 cm šířka je u chromových částí na koncích.
váha je : 41.5 g
Materiál: nerezová ocel
Zpracování je na výborné úrovni. Tam není co dodat. Zase každý kus je jiný. A zmetky jsou všude. Takže záleží kus od kusu. Hlavní co je dobré na ručce, že není dutá. Závit je zapuštěný 1,2 cm do ručky. Takže nehrozí, že by se voda dostala do ručky jako takové.
Zdrsnění na ručce není takové, aby řezalo, ale zase není neúčinné. Stačí.
Odkaz na hlavu strojku: https://www.aliexpress.com/item/3285391 ... 4490ZzXhSN
Odkaz na rukojeť: našel jsem ji u jiného prodejce: https://www.aliexpress.com/item/4000217 ... 4c4dLmTqKa
Přidám fotky.

Kdo má zkušenosti s tímto strojkem nebo jen hlavou od Yaqi ať klidně napíše své poznatky.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Yaqi Mellon Safety Razor ve verzi Open comb chromový

Příspěvek od Radgost »

Pěkný článek. Díky za něj.
spooky
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2019, 20:49

Re: Yaqi Mellon Safety Razor ve verzi Open comb chromový

Příspěvek od spooky »

Sice to z fotek neni uplne poznat, ale hlava strojku se mi jevi jako kopie RazoRock SLOC, coz v pripade YAQI rozhodne neni prekvapujici :D
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Yaqi Mellon Safety Razor ve verzi Open comb chromový

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno kolego Spooky,

ano máš pravdu strojek od firmy "R" má stejnou hlavu. A když zapátráš tak zjistíš, že firma "R" nakupuje díly strojků ve velkém a skládá je již z vymyšlených komponent. A zkus se zeptat u jaké firmy kupovala hlavu pro svůj strojek? A není to jen hlava. Nechává si tam dělat i ručky a kupuje i hotové kusy.
Bohužel to, že někdo plácne logo na něco ještě neznamená, že to vymyslel nebo vyrobil.
Ale i tak díky za přečtení recenze.
David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“