Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Radgost »

Zde je možné ohodnotit zboží a služby eshopu OstreBritvy.cz
BigJoe
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020, 10:16

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od BigJoe »

Dobrý den všem,
chci se podělit o zážitky a zároveň velmi poděkovat "našemu osobnímu guru" přes holení. :P

Manžel nedávno slavil kulaté výročí a já si dlouho marně lámala hlavu s tím, co mu dát, aby to splňovalo jeho náročná kritéria a mé možnosti.
Dárek měl být především:
[*]* osobní
* krásný
* záviděníhodný
* netradiční
* nečekaný
* speciální
* a něčím výjimečný

Ufff. Měsíc jsem si lámala hlavu, zvažovala různé dárky a dary, až jsem si uvědomila, že o břitvě již dávno mluvil a v každém filmu, kde se vyskytla, záviděl uživateli. Jenže mi to přišlo jako velké sousto. Příliš miluje krásné věci a je velmi vybíravý, když jde o specifickou věc. Když jsme si dlouho před tím na aukru prohlíželi pár Břitev, na každé našel nějakou "vadu". Moc obyčejné střenky, divný tvar hlavy čepele, málo zajímavá, ...
A když jsem pak začala sama tajně brouzdat po netu a zaměřovat se zajímavé kousky, zjistila jsem, že je toho tolik co neznám a netuším, že jsem z toho měla hodně těžkou hlavu. Také zjištění, že sama Břitva zdaleka nestačí...
Naštěstí jsem objevila stránky Ostré Břitvy. Při jejich prohlížení a kochání se nad nádhernými kousky mi konečně došlo, že aukro nebude správná volba pro první kousek bez znalosti ostření a vůbec všeho kolem (navíc mi ta nejzajímavější "utekla"), ani žádný obchod s módními výstřelky, kde seženete naprosto všechno (i tupou a křivou břitvu - jak jsem se dočetla na Fóru). Přátelé dostali za úkol obstarat kvalitní řemen a sadu mýdel, olejíček a kamenec pro všechny případy. Velkým bonusem pro mě bylo, že břitevník Josef každou Břitvu osobně zkontroluje a připraví tak, aby krájela vlas. Navíc jeho motto je ze života: Jsou Kluci, kteří se neholí. Jsou Pánové, kteří se holí z donucení. Muži se holí břitvou.

Po dvou týdnech vybírání (vždy jsem večer usínala s tím, že už vím kterou a ráno před objednáním jsem to přehodnotila a začala vybírat znovu) jsem se rozhodla pro moc pěkný kousek. Zvolila jsem zlatem zdobenou Břitvu zn.Böker, Graf Everhard s rohovinovou rukojetí, s certifikátem původu a s krabičkou (Solingen byla osobní podmínka pro první kousek, neb manžel ctí chladné čepele a Solingen byl pro něj vždy záruka kvality).
Od té doby jsem ve stálém kontaktu s břitevníkem Josefem, který mě upozornil na možná úskalí špatného použití, nesprávné péče, potřeby obtahování, ...) a pravidelně mě/nás kontroloval, zda je vše v pořádku a ladil všechny detaily správného holení i péče o tuto krasavici.
Mimochodem manžel opravdu do poslední chvíle nic netušil a byl velmi mile překvapen. S nábožnou úctou ji svíral v rukou jako poklad a několik dní sbíral odvahu ji použít. Prohlédli jsme všechny dostupné návody ke správnému postupu, pročetli pečlivě instrukce a doporučení a pečlivě se připravili na první vyzkoušení. Od té doby každému holení říkáme "obřad" a patří mezi naše nedělní rituály. Dokonce i já měla tu čest ji vyzkoušet na manželově krku ;) .
Když se mě pak vyptával, jak jsem k ní došla a jak to, že o Břitvách toho tolik vím (uznal, že víc než on sám ;) ), začali jsme na Ostrých Břitvách mlsně koukat po dalších kouscích. Myslela jsem, že další pořídíme třeba na Vánoce, ale dopadlo to jinak.

Za pár dní šla domů historická, leč nepoužitá polodutá dáma zn. Rugra, kde nás zaujal roky výroby 1940 a to, že je v podstatě přímo ze skladu. Holení s ní je trošku odlišné, nicméně je plnohodnotným členem naší rodiny a bude taková "cestovní" na army akce do polního ležení. I proto jsme si vybrali zrovna tuhle.

No a protože skutečně kvalitního oholení se bez plněduté břitvy těžko dosáhne, putovala po výplatě domů i (zatím) poslední Nádhera. Jedná se o famózní Španělku 8/8 Filarmónica 14 Doble Temple Jose Monserrat Pou a po jejímž užití měl manžel pleť naprosto saténovou, bez podráždění a konečně spokojenou duši. Pan Josef byl opět "na blízku", vše kontroloval - od doručení zásilky, přes péči, užití až po následné ošetření a odpovědi na možné i nemožné dotazy.

Takže pane Josefe, ještě jednou DÍKY za osobní přístup a péči a těšíme se na osobní kontakt, až budou konstelace příznivé.
V.
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Krásný den, paní Veroniko,

děkuji za zdůraznění mého osobního přístupu a péče o vás, bylo mi ctí. Až budou konstelace příznivější, osobní kontakt s Vámi i manželem mi bude svátkem téměř národním!

Josef
Láďa
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2020, 13:25

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Láďa »

Dobrý den,
holím se břitvou dlouhé roky a v holení tímto nástrojem nejsem žádný začátečník. Jednu mojí břitvu se kterou jsem nebyl spokojený jsem poslal panu Hrbkovi aby jí zkusil přebrousit a pokud to nepůjde, ať jí někam založí.
Dopadlo to tak, že břitvu mám zpátky a jsem s ní velmi spokojen. K tomu jsem si za velmi přijatelný peníz od pana Hrbka v sekci "historické břitvy" koupil ještě anglickou břitvu z Sheffieldu.
Dneska je situace taková, že po několika doporučeních od pana Hrbka (člověk se neustále učí) se pro mě stalo holení z běžné a někdy otravné rutiny svátkem, je to opravdový požitek se oholit kvalitní břitvou.
Hlubokou úklonu panu Hrbkovi a velké díky!!!
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Mám radost,

děkuji!

Josef
alemon
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2020, 18:33

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od alemon »

Před pár týdny mě z čista jasna napadlo, zda holení je pouze letitou otravou a rutinou nebo se může i nějakým způsobem povýšit a užít si jej a do cesty mně vstoupil tento eshop, kde mimo dvou krásných břitev, které jsem si zakoupil, se ke mně ještě dostala úžasná následná péče a dobré rady, jak se o ně starat a hlavně jak je správně použít. Moc děkuji... jde mně holení s nimi stále lépe a je to přesně to, co jsem očekával. Děkuji panu Hrbkovi.
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Děkuji též.

Josef
Skalní
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2020, 18:41

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Skalní »

Dobrý den ,
rád bych se podělil o velice příjemnou zkušenost se službami eshopu OstreBřitvy.cz, jmenovitě profesionální přístup pana Josefa Hrbka. Během cca týdne mi skvěle nabrousil 4 břitvy, při osobním vyzvednutí zboží mi poradil, jak o břitvy pečovat, otestoval je přede mnou ("krájení vlasu"), obtáhl na řemeni a nakonzervoval. Od té doby se břitvami holím každý den a po tváři jenom "kloužou". Jsem maximálně spokojený a určitě se na pana Hrbka zase obrátím až budu potřebovat nabrousit další břitvu. Samozřejmě tento obchod doporučuji svým známým a případným zájemcům.
přeji pěkný den,
Milan Černý
JHWS
Příspěvky: 44
Registrován: 02 lis 2014, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od JHWS »

Děkuji, pane Černý.

Josef
Martin_S
Příspěvky: 1
Registrován: 08 čer 2020, 09:35

Re: Ohlasy na zboží a služby eshopu OstréBřitvy.cz

Příspěvek od Martin_S »

Dobrý den,

chci se podělit o svou začátečnickou zkušenost.
Na obchod pana Hrbka jsem narazil úplnou náhodou, když jsem se rozhodl po letech vrátit k mokrému holení. Holení břitvou mě vždy fascinovalo, ale strach mi nedovolil položit ostří na krk. To se časem změnilo a řekl jsem si, že to prostě zkusim, abych si holení pokud možno co nejvíc užíval.
První zakoupená, krásná, celo černá břitva Böker od pana Hrbka byla perfektně nabroušená. Krájela vlas a byla připravena. Bohužel, připraven jsem nebyl já. Přestože mě pan Hrbek upozornil na opatrné obtahování na řemeni, tak jsem jeho rad příliš nebral a s trochou nadsázky se vrhl na obtažení jako z nějaké černobílé grotesky a ostří si otupil. Holení bylo pak dost bolestivé.
Druhá břitva od pana Hrbka získala díky první zkušenosti můj větší respekt a to se vrátilo v podobě nejlepšího oholení, co jsem v životě zažil.
Učím se s tím zacházet, dělám chyby (naštěstí ne fatální), ale mám vůli vydržet, a to i díky panu Hrbkovi, kterému tímto chci poděkovat za trpělivost a rady. Myslím, že to s náma nováčkama nemá úplně jednoduché.
Pane Hrbek, přeji Vám úspěch a ve mě máte stálého zákazníka. Váš obchod i služby doporučuji.
Hezký den přeji
Martin
Odpovědět

Zpět na „Ostré Břitvy - eshop a servis“