Výběr brusných kamenů + řemene pro začátečníka

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
FerencH

Re: Výběr řemene a brusného kamene pro začátečníka

Příspěvek od FerencH »

Ivbro, dík.
ale v tomto mám zásadu, že tyto né zrovna levné věci (obdobně i elektroniku apod) nechci kupovat na zahraničním webu.
A z angličtitou jsem na tom asi jako z maďarštinou :lol:
Tak jak tak - balíček mám zítra doma (a pár měsíců pohov, nyní jsem finančně trochu krvácel, ale na druhou stranu a jak říkám manželce - to jsem si "ušetřil" v tomto období z piva, restaurací .. :P . F

klikis

Re: Výběr řemene a brusného kamene pro začátečníka

Příspěvek od klikis »

Sice trochu s křížkem po funuse, ale přecejen přidám svůj poznatek.

Jako začátečnickou sadu jsem zvolil brusné kameny od Nortonu. Čistě jen proto, že Norton používám na nože a je mi sympatický. Vzal jsem dva kombinované kameny v grit 1000/4000 a 4000/8000. Ty jsem doplnil Naniwou Sharpening Stone grit 12000.

Nebudu uvažovat svoje první brusičské pokusy, kdy jsem na Břitvu při broušení příliš tlačil, dělal i jiné chyby a v podstatě spíš jen hloupě ubíral materiál. Jako svoje první opravdové broušení považuji workshop u Radgosta. Tam jsem byl schopen pod vlídným vedením na kombinaci Nortonů postupně vytvořit fazetu a začít ji finalizovat. Po Nortonech byl povrch prý trochu hrubší, než po stejném gritu třeba u Naniwy. Naniwu už jsem na workshopu nestihl, pokračoval jsem na ní doma. Po cca třech hodinách finišování jsem měl na své obstarožní (dá se říci i testovací) Břitvě CV Heljestrand ostří, které po celé své délce krájelo vlas. Bez problémů je toho břitva schopna i dnes, po mnoha oholeních.

Řekl bych, že sada Nortonů + něco na konečný finiš je velmi dobrý základ, dá se s ním vydržet hodně dlouho a nestojí to nesmyslnou částku.

Vlcak
Donátor

Re: Výběr brusných kamenů + řemene pro začátečníka

Příspěvek od Vlcak »

Co se týká německého webu Fine Tools, tak jsem u nich nějaké kameny objednával a byl jsem spokojen komunikací, rychlostí dodávky. Mám dojem, že některé české eshopy, co nabízejí kameny je stejně mají přes tento německý eshop a tedy s menší přirážkou.

vsezved

Re: Výběr brusných kamenů + řemene pro začátečníka

Příspěvek od vsezved »

Též jsem kupoval na Fine tools a spokojenost s cenou i se zbožím. Dodání stejné jako z hodně českých eshopů.do pár dnů byl kamen doma. Prodejce můžu doporučit.