Nová sada výbavy k holení

Dotazy na vše co se holení týče.
salamio
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020, 17:25

Nová sada výbavy k holení

Příspěvek od salamio »

Ahojte, jsem tady úplně nový a nejspíš budu mít již stokrát položenou otázku. Snažil jsem se tady i jinde načíst, co se dalo, ale mé přímé zkušenosti jsou omezené a informací, často protichůdných, je hodně.
Zkusím to popsat nějak v bodech, abych se v tom sám vyznal, kdyžtak mě rovnou pošlete někam :) ale budu rád za každou radu.

Historie a současnost
  • Téměř celý život se holím elektrickým Philipsem, loni na podzim jsem si koupil S9031/12 (v akci za 3,5 t.), ale i tak jsem měl pokožku po holení podrážděnou, a na krku i pupínky. Přičítám to tomu, že jsem pro hladké oholení musel na strojek trochu tlačit. Výhodou je samozřejmě rychlost a jednoduchost holení.
  • Před cca šesti týdny jsem si řekl, že zkusím změnu, a koupil si Mach3, pěnu na holení Skinguard Sensitive, balzám po holení Nivea Sensitive a samozřejmě kamenec. Oholení vydrží o něco déle (i tak se ale musím holit denně), podráždění je menší, ale pokaždé se několikrát říznu.
  • Vousy mi rostou rychle, proto se holím každý den.
  • Za měsíc mám 46. narozeniny, tak uvažuju, že si udělám radost novým holením. Nejsem tradicionalista a nepotřebuju si z holení dělat rituál (samozřejmě nic proti lidem, kteří to mají jinak). Jediné, o co mi jde, je hladké oholení s vynaložením rozumného úsilí a času, které nedráždí pokožku.

Tím se dostáváme k dilematu
  • Nechat si Mach3 a koupit štětku plus mýdlo.
  • Nechat si současný Philips a zkusit s ním mokré holení.
  • Koupit si lepší elektrický strojek, nejspíš S7970/26 nebo S9711/31. Tady si ale nejsem jistý, jestli to bude taková změna oproti současnému strojku.
  • Koupit si bagr, žiletky, štětku, mýdlo, misku, atd.
To je první bod, kde se trochu ztrácím a uvítám jakoukoli radu nebo zkušenost - i když je mi jasné, že zde bude inklinace směrem ke klasice.
Pokud by to bylo za dé, pak je samozřejmě otázkou, co pořídit. Rozpočet je daný zhruba těmi elektrickými strojky, tzn. kolem 6 t., ale klidně i o něco více. Čímž se dostáváme k druhé části dilematu, a to je volba náčiní, pokud bych se pro klasickou cestu rozhodl.
  • Rovnou něco takového, i když asi spíše v „kovovém designu“ než pryskyřici.
  • Poskládat to - třeba Rockwell 6S nebo Mühle Rocca R94 + štětka silvertip badger (třeba tahle) + plus nějaký stojánek a miska.
  • Zkusit nejdřív něco levnějšího, třeba Fatip Grande Gentile plus základní jezevec. Nevím ovšem, jestli i tady neplatí podobně jako jinde, že levnější cesta „na vyzkoušení“ může člověka spíše odradit.
  • Cokoli jiného :-) Kamarád se zmiňoval o strojcích s regulací předpětí žiletky, ale to vůbec netuším co je.
Ještě postřeh - navíc celkem často cestuju mimo ČR (teď zrovna teda ne) a elektrický strojek se dá vzít do kufru „nahoru“, nevím, jak je to s vícebřity, ale žiletky určitě nehrozí. Jak to děláte s holením na cestách, když si neodbavujete kufr?
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nové holení

Příspěvek od Vlcak »

Ahoj,
co se týče podráždění, tak si myslím, že časem by jsi s klasickým holením s žiletkou ve strojku, vhodnou kosmetikou - mýdlo a voda po holení a správnou technikou - jistota úchopu, správný grif bez tlačení, dospěl k nejlepšímu výsledku bez podráždění a ke spokojenosti.
Cesta to podle mě bude i levnější jak uvedené strojky i když jsem po jejich cenách nepátral.

Co se týká cestování, tak pokud se odbavuji do letadla pouze s kabinovým zavazadlem, tak si nejčastěji holení vůbec neberu, protože většinou létám na 2 až 3 dny a to bez holení zvládnu. Pokud letím na delší dobu, tak již mám více věcí a většinou zavazadlo odbavuji do zavazadlového prostoru a to s holením problém není. Ale občas si holení vezmu i do kabinového zavazadla a tady pak záleží na tom, kdo aktuálně kontrolu na letišti provádí. Samozřejmě si neberu břitvu, to by neprošlo. Ale jediná žiletka umístěná přímo ve strojku a nikoliv zvlášť většinou projde. A pokud ne a vzbudí to pozornost kontrolujícího, tak ji holt na místě vytáhnu a vyhodím a škoda zase není tak veliká. V destinaci pak buď koupím dostupné žiletky nebo to holt vydržím bez holení.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Nové holení

Příspěvek od ater »

Souhlasím s Vlčákem, zkus nějaký kovový bagr, např. Edwin Jagger DE89. Do letadla taky beru bagr a i žiletky a nikdo mě zatím neprudil. Žiletky mam v plastové krabičce, protože nemam na bagr žádné pouzdro takže mam problém vozit nasazenou žiletku. Zatím to nikdo neřešil a vždy jsem prošel kontrolou bez problémů.
salamio
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020, 17:25

Re: Nové holení

Příspěvek od salamio »

Nakonec jsem objednal tohle, tak uvidím…
Kosik.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nové holení

Příspěvek od Vlcak »

Pěkné věci, kosmetika TOBS by ti mohla sedět. Jsou to kvalitní věci. Žiletky máš solidní, bagr nemohu posoudit, sám používám Merkur a to jednoduchý 37C. Takže jen vychytat techniku a věřím, že budeš spokojen.
salamio
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020, 17:25

Re: Nové holení

Příspěvek od salamio »

Chtěl jsem pro začátek strojek s nastavitelným předpětím - původně Rockwell 6S, ale ten u nás není nikde k sehnání, tak snad ten Parker bude taky fungovat a první holení přežiju :-)
salamio
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020, 17:25

Re: Nové holení

Příspěvek od salamio »

Dneska jsem to vybalil a prozatím jen dvě drobnosti - strojek nepasuje do stojánku a mýdlo se nevejde do mističky. Večer se zkusím oholit.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Nové holení

Příspěvek od FerencH »

Jen jedna drobnost – že se mýdlo nevejde do mističky? Nevadí. Mistička by měla sloužit jako „pěnotvor“ – z mýdla si strouhnout např 2—3 šupinky (záleží na velikosti odřezku) a štětkou vyšlehat do pěny. Ale ta mistička je fakt malá – asi budeš mít pěnu všude kolem. Lze nahradit jakoukoliv keramickou miskou (co dům dá) v průměru alespoň 10 cm a hloubky 4 cm, tu si můžeš (nemusíš) s vodou předhřát a po vylití vody dělat pěnu.
-
V počátku vlákna ale píšeš „Nejsem tradicionalista“ v tomto případě by Ti lépe seděl krém? Vyšleháš pěnu přímo z kelímku a na tváři a tu malou mísu můžeš mít na arašídy. F
salamio
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2020, 17:25

Re: Nové holení

Příspěvek od salamio »

FerencH píše: 13 kvě 2020, 18:13 z mýdla si strouhnout např 2—3 šupinky (záleží na velikosti odřezku) a štětkou vyšlehat do pěny.
Díky, přesně tak jsem to před chvílí udělal, a šlo to. Akorát někde nejspíš dělám chybku, protože jsem dořezaný doslova jako to prase :roll:
Uživatelský avatar
billie
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2019, 07:17
Bydliště: Strakonice

Re: Nové holení

Příspěvek od billie »

Ahoj, zkusil bych trochu poradit ze svého pohledu.
Jsou to necelé dva roky, kdy jsem se poprvé holil klasickým strojkem a dopadlo to jako u tebe. Doslova jatka.
Teď po dvou letech si troufám říci, že jsem se posunul hodně dopředu a málo kdy mám po holení na obličeji kapičku krve.
A teď jak to mám u sebe:
Holím se vždy po sprše, protože vousy nasáknou vodu a krásně změknou. Na omak to není poznat, ale čepelka to pozná (mám velmi tvrdé vousy).
Pak pěna, sledoval jsem videa na youtube, jak by měla pěna vypadat a jak by se měla vyšlehat.
Při holení, tam byl zakopaný pes. Vždy jsem nevědomky tlačil na strojek a to je obrovská chyba, je třeba netlačit a to nikdy NIKDY. Strojek se tváře dotýká jen lehce. Tohle pro mě bylo utrpení, ale najednou, jak jsem přestal tlačit, tak bylo po krvi.
První holení po srsti, pak z boku a nakonec proti směru růstu (a jelikož mám Rockwel 6S, tak změním nastavení ze 4 na 2).
Důležité je také vědět, jak ti kde rostou vousy. Ne všude na tváři rostou stejně, to jsem nečekal :-D
Nakonec si na tvář šplíchnu trochu červeného Prorasa po holení a je to.

Nic na tom není, jen ze začátku nespěchat a pak to půjde samo.
Přeji pevnou ruku a hladké oholení Míra :-)
Bagr Rockwell 6S, štetka Omega kanec, Krém na holení Taylor of Old Bond Street Sandalwood, voda po holení červené Proraso Sandalwood
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“