GoldDollar 66 brusenie-problem?

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
Uživatelský avatar
PetrS
mistr mentor
Příspěvky: 4049
Registrován: 14 lis 2008, 19:29

Re: GoldDollar 66 brusenie-problem?

Příspěvek od PetrS »

Není nad vlastní zkušenost.
Teď už budeš vědět, že ta cesta má cíl, i když ne vždy je tak rychle v dohlednu.
8-)

JHWS
Příspěvky: 27
Registrován: 02 lis 2014, 18:10

Re: GoldDollar 66 brusenie-problem?

Příspěvek od JHWS »

Ballistol nedovolí rzi vzniknout, vzlíná i pod vodu přímo na kov. Navíc rez rozpouští, takže když jsou břitvy používané a před holením očištěné toaletním papírem od oleje, "špína" na toaletním papíře dává toto najevo.

Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 336
Registrován: 20 zář 2018, 07:11

Re: GoldDollar 66 brusenie-problem?

Příspěvek od FerencH »

Ballistol je malý pan – vše řídí voda (i vzduch - vázaný do vody)
===
Vše je relativní – ani náš oblíbený Balistol nezabrání vzniku rzi, až vzniknou příhodné podmínky pro tvorbu rzi, pak se tato rez začne tvořit.
--
A ty příhodné podmínky vzniknou vždy :cry:je to jen a pouze otázka času. Voda je obsažena v každém mazadle, oleji (i když jen např 0,01 %, či méně/více, prostě zde je).
--
Voda má vždy vyšší tzv. afinitu ke kovovému povrchu než jakékoliv mazivo (olej, inhibátor korozi atd..) a časem na povrchu nahradí ten olejík a to se stane vždy. Jen čas je náš přítel, či nepřítel. Olej je i ve vzduchu..
--
Asi známe: Břitvy uskladněné měsíce, roky – schválně – juknime na naši Krásku po x měsících – možná najdeme menší hnízdečko rzi, Po roce a delší době uskladnění je to již téměř jisté.
Prevence – pravidelné kontroly nakonzervovaných uložených Dam a znovu řádně natřít, minimalizovat dotyk oceli s jinými cizími předměty.
-
A kde se koroze prvně projeví
- v místě kde byl ten nejtenší film emulze
- v místě, kde jsem nevědomky olejový film nevytvořili
- v místě kde se čepel dotýká jiné jakékoliv části (vytvoření kapiláry, jemný film, a voda si sem cestu najde – okolí pivot, dotyk hřbetu se střenkou, s klínekem apod.)
- více odložených čepelí břitev na sobě a bez střenek - v místě dotyku kov/kov je zde koroze do 3-4 měsíců a to v počátku vše plavalo v Balistolu.

-
Kontrolujme pravidelně své krásky! :D F

torr
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2019, 08:13

Re: GoldDollar 66 brusenie-problem?

Příspěvek od torr »

ahojte,

k diskusii ohladne korozii- moja skusenost s GD 66- pred samotnym brusenim ich cele prebrusim brusnym papierom postupne az na 5k a potom este na kozi s lestiacim pripravkom dolestim -mam Tormek T8 a kozeny kotuc je idealny na to dolestovanie:-).Vdaka hladkemu povrchu dlhsie odolavaju korozii.