Wilkinson mýdlo na holení

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
cynicc
Příspěvky: 139
Registrován: 07 říj 2009, 13:52
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od cynicc »

Zde taky stetka a mydlo na holeni - nevidel jsem v nasich obchodech ani jedno, zajimala by me cena a kvalita peny.

http://www.wilkinsonsword.co.uk/men/sho ... nd_brushes

Bagr prodavaji v Kauflandu asi za 66,-Kč + sada ziletek ale je z plastu a spatne jde cistit od mydla udela se na nem povlak, mam ho v praci par let a maka dobre.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kdo se topí - i břitvy se chytá !!!
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od PetrS »

Kvalitu štětky Wilkinson Ti může popsat kolega Edelweiss.
Používá štětku Wilkinson a mám dojem, že už hezky dlouho, tak bude mít dlouholeté zkušenosti.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Apevia
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2010, 17:41
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od Apevia »

Ahoj,
v Rakousku jsem se již několikrát díval na mýdla na holení... Žádný velký výběr, jen pár mýdel v tubě... Ale mají tam nějakého Wilkinsona a to je takový modrý váleček, dole nasazen černý plastový šestihran. To by mělo být asi jako klasické mýdlo na holení? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od Wiking »

Obrázek


Tak tohle holici mydlo se prodava jako jedine napr. ve Schleckru, u Rossmana atd.
Cena nejak trochu pres 2,-€
Muj nazor na tohle mydlo:
Tohle je asi nejhorsi mydlo v kalisku, ktere se da v Nemecku koupit.
Aroma by se dalo trefne nazvat : Pachnouci! :cry:
Holici vlastnosti tohoto mydla jsou prumerne, oholit se s tim da ( jenze oholit se da i elektrickym strojkem, ze ano?) :lol:

Holici mydla delim do 3 kategorii:

SKVELA: Koupim-pouzivam az do konce-koupim znovu
PRUMERNA: Koupim-pouzivam az do konce-a vicekrat nekoupim
PODPRUMERNA: Koupim-pouziju nekolikrat, a vyhodim do popelnice.

Za cely svuj zivot jsem vyhodil jen DVE!! holici mydla, a tohle je JEDNO Z TECH DVOU!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od Wiking »

K640_Wilkinson Sword tycinka.JPG
Wilkinson Sword (tycinka)

Po me otresne zkusenosti z mydlem Wilkinson Sword v tygliku (ktere jsem vyhodil do popelnice!) jsem se prekonal, a alespon vyzkousel dalsi mydlo stejneho vyrobce, tentokrat v tycince.
Jiz na prvni pohled je zrejme, ze se jedna o jiny produkt, o jine barve , zapachu a konzistenci.

Netroufal jsem si zakoupeni "celeho mydla" tudiz jsem dostal od kamarada zbytek mydla na vyzkouseni.

Mydlo na holeni ve forme tycinky vazi 50gr a stoji 1,50€. K zakoupeni je ve vetsine levnych drogerii v Nemecku.

Jedinym pozitivnim krokem ve srovnani s mydlem v tygliku je fakt, ze tohle mydlo NEOBSAHUJE silikon.
Vune mydla je velmi specificka, a dala by se nazvat lehce neprijemna az pachnouci.

Barva je jedovate modra, a na me pusobi zlym dojmem, jakoby rikala: Nesahej na me a ihned me vrat zpet!
Pohled na slozeni je sokujici:
Potassium Stearate, Sodium Stearate, Potassium Tallowate, Potassium Cocoate, Aqua, Sodium Tallowate, Glycerin, Sodium Cocoate, Parfum, Lanolin, Potassium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Sodium Hydroxide, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 51319, CI 74160, CI 77891

Celkem 25!!! ruznych chemikalii, kde nechybi hned 2 konzervacni latky, ruzne alergeny, halogenorganicke rakovinotvorne barviva atd atd..

Holici vlastnosti jsou prumerne, neprijemne je vysuseni pokozky po pouziti.

Tohle mydlo mi proste k srdci neprirostlo, a absolutne nemam v umyslu jej jeste nekdy pouzit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ilop
Příspěvky: 10
Registrován: 15 úno 2011, 16:11

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od ilop »

Ahojte

Moja skusenost s mydlom wilkinson začala pri ceste do Rakuska tiež som behal po drogerie a pozeral sa po veciach ktoré na Slovensku nezoženiem. Našiel som tam Pitralon červený a modrý bohužial v Rakusku som nezohnal Pitralon zelený :-(

Tu som si aj kupil myslo wilkinson v kelinku. Po otvorený krabičky je vôňa naozaj iná nenazval by som ju tak ako Wiking pachnucia ale nič podobne som zatial pod nos nedostal. Moje najvedšie sklamanie prišlo pri pokuse o vytvorenie peny na oholenie. Nech som sa snažil ako som chcel mal som na tvary stale iba riedku penu ktorá stekala k zmäkčeniu strniska neprišlo a holenie sa týmto myslom bolo utrpením.
No napriek tomu mi to myslo nešlo z hlavy tak som sním experimentoval skušal som kusok s neho odkrojiť a nechať namožene vo vode a snažiť sa penu našlahať takto bez uspechu. Celý rok som stýmto mydlo skúšal všetko možné aj nemožne a vždy som prišiel k záveru že je to strašné myslo.

Nakoľko my ho bolo predsa len ľuto vyhodiť len tak do odpadkového koša tak som si povedal že ho zoberiem na hasičskú zbrojnicu. (kto nevie hasiči použivajú mydlo na natretie polospojok na súťažiach aby sa rýchlejšie a ľachšie dali spájať)
A tu som sa zľakol že pena s tohoto mysla nebude dobra ani na túto činnosť tak som si povedal že ho ešte vyskušam doma.

Tak som zobral obyčajnú štetku na holenie (myslim že sa vyraba v Bratislave proste obyčajna stetka z umeleho vlasu ktorú by som na holenie nepoužíval) a pokúsil sa spraviť aspoň penu na pracovné účely.

V tedy som prišiel na to že s tohoto mysla sa dá našlahať veľmi krasna bohata a husta pena :-)
Umalá stetka naberie na seba neporovnatelne vedšie množstvo mydla z kelinku ( z jazvecom nie je potrebne tak tlačiť na štetku) a tým je možne spraviť krasnu penu.

Samotné zloženie mydla je naozaj k zamysleniu tak ako wiking popisuje.

Toľko k mojej skúsenosti s týmto mydlom.
ilop
Příspěvky: 10
Registrován: 15 úno 2011, 16:11

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od ilop »

Ešte by som checel doplniť že toto mydlo pre Wilkinson vyrába firma SOLINGEN.
To ma len tak zaujalo po prečítaní všetkých chemikálií ktoré popísal wiking.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od Wiking »

Dovolim si Te opravit.
Firma "Solingen" neexistuje.. alespon o zadne takove nevim, a celonemecky obchodni registr se mi ted zrovna prohledavat nechce. :lol:

Znam jen mesto Solingen ktere je proslavene vyrobou sve ocele.

No a shodou okolnosti tam ma sidlo firma Wilkinson Sword GmbH, ktera je registrovana na adrese Schützenstr. 110, 42659 Solingen..

http://www.wilkinson.de/maenner/impressum.html to je odkaz na tu adresu..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ilop
Příspěvky: 10
Registrován: 15 úno 2011, 16:11

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od ilop »

:roll: :roll: :roll: Beriem späť zle som si to pozrel :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
chlpos57
Příspěvky: 412
Registrován: 12 dub 2022, 19:27
Bydliště: Topolčany

Re: Wilkinson mýdlo na holení

Příspěvek od chlpos57 »

:lol: Ahojte pàni .V kauflande je v zlave mydlo Wilkinson v čiernej dòze cena 2,38 € prvè holenie prebehlo optimalne lebo son skušal kokosový penotvor ,lepšie by bolo rozrabať ho v teplom penotvore ,vôňa uspokojivà trvacna na tričku uteràku skratka dà sa.Ešte vyskùšam za iných podmienok.
Zdravì Chlpos57 :-)
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“