Mýdlo na holení a jeho konzistence

... po srsti či proti...
Uživatelský avatar
frazer
Příspěvky: 95
Registrován: 18 kvě 2009, 11:57
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od frazer »

Nevím, zda-li jde o radu či otázku, ale po každém holení naliji vodu do krabiček s mýdly, ať už je to Pitralon, Barbus či Durance, poněvadž při následujícím holení je mýdlo pastovité (voda se vcucne) a nejen že jde lépe nabrat, ale nepotřebuji už tolik mokrou Jezevčici...

Dělá to někdo z kolegů podobně? Ti, co mají hrníček na napařování asi ne, ale mě se to osvědčilo.

Také při holení tyto tři mýdla míchám dohromady, naposled přidávám ještě Barbus z tuby pro větší hustotu a kvalitu směsi.
Břitva je krásná i zákeřná jako život - stačí nepozornost a není cesty zpět.
Uživatelský avatar
WILDHOG
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2009, 20:56

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od WILDHOG »

Dělám totéž , osvědčilo se to. :lol: Také jsem přidával různá kvalitní toaletní mýdla, to se osvědčilo méně. :(
JESUS SHAVES!
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od Radyx »

Jojo, na Barbus nebo Pitralon to taky používám jenom to nepřeháním s tou vodou aby mýdlo nebylo moc rozbředlé, spíš tam nechám jenom "krapet" vody.
Mýdla jsem ještě nezkoušel míchat a tak nevím ale je to zajímavý nápad.
Iha
Příspěvky: 62
Registrován: 24 lis 2008, 19:55
Bydliště: Prerov

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od Iha »

Take nechavam po holeni nejakou vodu v mydle (pripadne penu), pak se s mydlem lepe pracuje.
Iha
Příspěvky: 62
Registrován: 24 lis 2008, 19:55
Bydliště: Prerov

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od Iha »

Jeste musim rici, ze jsem nedavno vyzkousel barbuse (pitralon zrovna dosel) a spokojenost. Rozmichal jsem ho ve stare krabicce od pitralonu a musim uznat, ze nechapu jak jsem celou dobu mohl delat tak ridkou penu :D.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od PetrS »

To je právě ta naše "Barbucha",
samá hustá šlehačka a hezky drží a změkčuje.
Prostě klasika. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
cynicc
Příspěvky: 139
Registrován: 07 říj 2009, 13:52
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od cynicc »

frazer píše:Nevím, zda-li jde o radu či otázku, ale po každém holení naliji vodu do krabiček s mýdly, ať už je to Pitralon, Barbus či Durance, poněvadž při následujícím holení je mýdlo pastovité (voda se vcucne) a nejen že jde lépe nabrat, ale nepotřebuji už tolik mokrou Jezevčici...

Dělá to někdo z kolegů podobně? Ti, co mají hrníček na napařování asi ne, ale mě se to osvědčilo.

Také při holení tyto tři mýdla míchám dohromady, naposled přidávám ještě Barbus z tuby pro větší hustotu a kvalitu směsi.
Ahááááááááááá. Tak já to dělám celou dobu teda blbě. Po holení nechávám krabici s mýdlem otevřenou právě aby vyschlo, aby se nezapařilo. No tak to musim teda vyzkoušet takhle - dík za informaci a poopravení mého vědění.
Kdo se topí - i břitvy se chytá !!!
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od Radgost »

Nechci malovat čerta na zeď, ale není neustále mokvavé mýdlo rejdištěm plísní a mikroorganismů?
A plácat si tuhle směs každý večer na obličej...

Jen momentální nápad - nemusí se zakládat na pravdě.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od sparq »

Ja pracuji s mydlem docela jinak. Posledni dobou tvorim penu "na papuli". Stetka jde na par sekund pod horkou vodu, vyzdimu z ni prebytecnou vodu a jde na suche mydlo. Par slehavych pohybu nabere dost mydla pro tvorbu peny. Vetsinou do ni pridam jeste trochu tekouci horke vody a jde na papulu, kde odvede svou praci. To same pro druhy tah, ten delam s pomerne hodne ridkou penou pro hladsi oholeni. Na mydle mi zbyde par mydlin a velice jemne navlhly povrch, ktery i pod vickem do druheho dne uschne.

Kazdemu holt vyhovuje neco jineho.
Uživatelský avatar
cynicc
Příspěvky: 139
Registrován: 07 říj 2009, 13:52
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýdlo na holení a jeho konzistence

Příspěvek od cynicc »

No takže to není jednoznačné.
Mě přišlo divný nechat v kelímku na mýdle vodu, stejně tak nechat působit vlhkost na holicí strojek žejo.
Ale s tím mýdlem to asi bude každý dělat jinak. Když ho nechám mokrý nebo vlhký a zadekluju tak potom je měkoučký, ale stejně jsem ho raději nechával otevřený aby vyschlo jako štětka. Chtělo by to co nejvíc lidí aby se vyjádřilo nebo udělat anketku na toto téma.
Kdo se topí - i břitvy se chytá !!!
Odpovědět

Zpět na „Techniky holení“