Bulldog original shave soap

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

Ahoj a zdravím všechny přiznivce tradičního mokrého holení, objevil jsem toto fórum již před lety, ale až teď když jsem před časem zkonvertoval k holení bagrem (z vicebřitu), tak jsem se rozhodl registrovat.
Abych jen tak neplkal rovnou připojím recenzi (nebo spíš varováni pro nováčky (jako já), protože zkušeným břitevníkům tohle vykouzlí leda úsměv na tvář) na mýdlo Bulldog original shaving soap.


https://www.bulldogskincare.com/uk/sho ... have-soap/
68ABC92C-04EC-466E-86A2-EB876070E4CB.jpeg

Jedná se o celkem drahé mýdlo 300+ kč vzhledem k jeho špatné kvalitě. Bohužel na netu o něm není až tak moc recenzí krom na Amazonu a tak se dá obtížně odhadovat, když člověk začíná a nemá zkušenosti, o co půjde.

Mýdlo je dodáváno v dřevěné krabičce s logem Bulldog, která vypadá pěkně, ale bohužel to je asi tak vše z pozitivní stránky.
Samotné mýdlo sice pění hezky (voní po citrusech) a rychle, ale pěna na obličeji rychle mizí, ano skutečně trvanlivost pěny našlehané z tohoto mýdla je mizerná. Zkoušel jsem málo vody, středně vody, hodně vody. Fakticky když si namydlíte obličej a začnete se holit na jedne straně, než ji doholíte, už abyste si znovu natřeli tu druhou stranu. Jak mýdlo rychle mizí a zasychá nezanechává ani moc kluzkou kůži. Nemyslím si, že bych měl nějak hodne citlivou kůži, ale příjde mi že mýdlo celkem nepřijemně štípe už při druhém pruchodu bagrem.
Nepřišel jsem na to pro koho je určeno, uživatele vícebřitů používaji plechovky a tradicionalisté mají své oblíbené značky.

Dostupnost je celkem veliká, např v dm drogerii, ale vzhledem k uvedeným vlastnostem nedoporučuju. Proraso mýdlo je levnější udělá lepší službu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 448
Registrován: 20 zář 2018, 07:11
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od FerencH »

Tak Ahoj a vítej na fóru!
***
Toho Bulldoga neznám. Ale 300 Kč za kvalitu co popisuješ je dost. Možná snad ta krabička a pokud je dřevěná je využitelná.
U mne "cena/výkon" vyhrává italská červená Cella Milano. Cca 220 Kč za 150 ml. F
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

Ahoj,

ad Bulldog, jestli jsem dobře pochopil jejich webovky, tak celá řada Bulldog je jakási odnož Wilkinsonu marketingově hodně zdůrazňující ekologičnost (balení jejich výrobků s minimem plastů). Já jsem se k nim dostal pár let zpět při holení vícebřitem, měli fajn balzám po holení a ještě nějaký krém na regeneraci pokožky, pak při přechodu na bagr jsem mýdlo koupil od nich a spálil se.
Einherjer
Příspěvky: 89
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Einherjer »

Pred pár dňami, som sa pre porovnanie skúsil oholiť s gillette fusion. Je to už pekných pár rokov, čo ho nepoužívam. Ale jedná sa o to, že ešte keď som ho používal, tak som experimentoval s mydlom, gélom a penou a raz som si od otca požičal barbus. Nepamätám sa už presne, ale viem, že to nebolo príjemné holenie. Teraz som použil mydlo kent, prvý krát som potiahol a prvá vec, čo ma napadla, že sa s tým ani nedoholím. Mal som pocit, ako keby bola pena na viacbrit suchá, hustá a zanášala hlavicu. Vôbec sa to nekĺzalo a stále som namáčal, aby to malo ako taký sklz. Opačne som to nikdy neskúšal, čiže nikdy som sa neholil s klasickou žiletkou za použitia gélu alebo peny.
Nemôže byť problém v tom, že nakoľko na stránke majú iba viacbrity, tak to mydlo je prispôsobené na holenie nimi?
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

Je to možné, ale ani pro vícebřit to nebude nic moc.

Když srovnám jak rychle schne tato pěna z Bulldog mýdla a zůstává nekluzká tvář vs třeba obyčejná pěna z plechu z drogerie, tak mi toto mýdlo přijde ještě o trochu horší.
Testoval jsem zelené mýdlo Proraso a se stejnou vodou naprosto jiný a lepší výsledek hustá pěna, která drží. Myslím, že nějaká složka v Bulldog mýdlu buď chybí a nebo jiná naopak tam nemá být.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od ater »

@Einherjer: Podle mě nejsou mýdla jen na vícebřity, bagry a břitvy. Prostě někerá mýdla / krémy jsou dobré a některé ne. Někdy to i závisí na vodě co použiješ a jak použiješ mýdlo. Někdy je potřeba mýdlo zakapat vodou a nechat ho rozpustit abych ho nabral hodně do štětky. Některá chtějí spíš teplou vodu a některá spíš studenou. Obecně ale je problém tvrdá voda. Zrovna Kent je mýdlo co já nemusím ani s břitvou, kluzkost je bída, mě i špatně pění a nesnese přidání hodně vody aby vznikla hustá hodně tekutá pěna.

@Slayter: Neznám mýdlo Bulldog, ale pokud jsi se s ním už několikrát fakt špatně neoholil tak mu dej šanci. Někdy změna postupu výroby pěny může dost ovlivnit výsledek, můžeš zkoušet poměr vody a mýdla i bez holení. Pokud je to tvrdé mýdlo tak ho zkus zakapat vodou tak aby na vrchu vznikla souvislá vodní plocha, přiklop, nech stát 30 min a pak štětkou nabírej aspoň 1 minutu, pak jdi udělat v misce pěnu a pomalu přidávej vodu injekční stříkačkou např. po 2 až 5ml ať víš kolik přidáváš a příště buď přidáš (suchá pěna) a nebo ubereš (pěna má velké bublinky, rychle padá a nebo se už při míchání rozpadá).
Uživatelský avatar
paulusek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 úno 2014, 12:12
Bydliště: Ostrava

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od paulusek »

Kent je pro mne problematické mýdlo. Je obecný konsensus, že je totožné s mýdlem Mitchel´s Wool Fat, se kterým má spousta lidí problémy. Rychle jim padá a mizí pěna, pěna se obtížně vytváří. Je zajímavé, že přesně tyto problémy mám s mýdlem Kent, ale s mýdlem Mitchell´s tyto problémy nepozoruji - obláčková trvanlivá pěna.
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

@ater díky za radu, zkusím ho ještě zkusmo našlehat cvičně. Když se to nebude dařit skončí jako mýdlo v koupelně. Holt moje chyba začátečníka.

EDIT: Tak z toho bude jen drahé mýdlo do sprchy. Pěnu se mi sice vyšlehat podařilo, ale strašně rychle schne i když přidám vodu.
Kotůč
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2024, 20:26

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Kotůč »

Se změnou zaměstnání jsem se musel začít holit. Chtěl jsem zkusit nějaký "lepší" způsob holení a zakoupil jsem v drogerii tohle mýdlo. S holením s mydlem jsem neměl zkušenosti a myslel jsem, že to dělám špatně. Zkusil jsem různé způsoby přípravy pěny a pokaždé to dopadlo stejně. Po nanešení na tvář se pěna ihned vytratila. Rád čtu, že nemám úplně levé ruce. Kombinace tvrdých vousů, citlivé pokožky a tohoto mýdla udělala z holení nepříjemnou zkušenost.
rozvid
Příspěvky: 16
Registrován: 17 srp 2020, 11:48

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od rozvid »

Mýdlo Bulldog neznám. Když jsem si ho všiml v DM - má pěknou nádobku... tak jsem si ho prolustroval tady a na základě negativních recenzí jsem ho nekoupil a pro jistotu jsem o tem řekl i manželce, aby ji to nenapadlo :)

Měl jsem ale podobnou zkušenost s mýdlem Rasozero (zelené). Špatná pěna, neklouzalo.. ale většina ostatních ho docela chválila. Napadlo mě, že ho použiju aspoň pro výrobu pěnové koupele. Ani na to se neosvědčil ale spotřebil jsem ho na to docela dost. Pak jsem mu dál poslední šanci, zkusil jsem se s nim ještě jednou oholit a nejednou to bylo něco úplně jiného. Dostal jsem velmi slušnou pěnu s výborným skluzem. Takže nakonec jsem ho bez problému spotřebil. Kvůli vůni ho sice už nebudu kupovat ale podle mě byla na povrchu mýdla nějak horší vrstva mýdla. Že by degradace kvůli netěsné krabičce, nebo se jim ten kus prostě nepovedl a surovina nebyla dobře promíchaná ??

Takže než ho vyhodíš, můžeš zkusit odstranit svrchní část mýdla, nebo proříznout puk na půl. Třeba bude uprostřed puku použitelné holicí mýdlo.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“