Štětka Zenith 507 TS Ivory

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Štětka Zenith 507 TS Ivory

Příspěvek od PetrJ »

Syntetickou štětku Zenith 507 TS Ivory (38,90 € plus poštovné 16,50 €) používám už zhruba půl roku. Kvalitou zpracování je plně srovnatelná s mou předchozí luxusní Edwin Jagger XL Synthetic. EJ měla vlákna o trochu delší i hustší, ale co se týče snadnosti přípravy pěny v misce a jemnosti při nanášení pěny na tvář, není pro mě mezi těmito dvěma štětkami žádný podstatný rozdíl.

Hlavním důvodem, proč jsem neodolal a štětku Zenith na zkoušku pořídil, byla její na pohled velmi ergonomická ručka. EJ se mi nedržela špatně a ani jsem se neholil příliš často, a tak jsem to dlouho neřešil. Když jsem se ale poměrně nedávno zamyslel nad tím, zda má moje výbava na holení nějaké slabiny, měl jsem pocit, že úchop štětky by mohl být pohodlnější.

A nemýlil jsem se. Ručka štětky Zenith mi do ruky padne perfektně. Nejsou na ní žádné hrany nebo výstupky, které by mě tlačily do prstů, a tak je s ní - stejně jako např. s "břitvou" na žiletky Feather Artist Club DX - snadné zapomenout na to, že ji mám v ruce a věnovat pozornost jen tomu, co dělám. Původně jsem si nebyl jistý, zda si vůbec polepším, nakonec ale koupě rozhodně nelituji.

Štětku jsem objednával přímo u výrobce: https://www.pennellificiopandolfo.com/. Neměl by být problém nechat si vyrobit štětku s jakoukoliv ručkou a štětinami/vlákny, které najdete na jejich stránkách. Nevýhodou bylo dost vysoké poštovné (DHL), nicméně už jsem štětky Zenith viděl i v nabídce jednoho českého prodejce.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

P.S. Na internetu někteří uživatelé zmiňovali, že se jim logo na štětce Zenith časem setřelo, proto raději štětku po použití v těch místech utírám šetrně. Doufám, že vydrží stejně jako EJ, která i po letech pravidelného používání stále vypadala prakticky jako nová.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“