Yaqi Green Viper 24mm Boar Bristle Green Handle Shaving Brush

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Yaqi Green Viper 24mm Boar Bristle Green Handle Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a dobrý den kolegové,

Po dlouhé době Vám nabízím k přečtení zatím poslední recenzi na holící štětec s vepříkem.
Dnes Vám představím Yaqi Green Viper 24mm Boar Bristle Green Handle Shaving Brush.
m_3.jpg
Myslím si, že značku Yaqi už zde na fóru nemusím tolik představovat.

Materiál holícího štětce je vepřík a pryskyřice. Ručka probarvovaná do zeleno bíla se třpytkami a černý horní lem rukojeti. Na spodní části je zlatě napsáno Yaqi brush 24 mm Professional. Takže ano štětec je velikosti 24 mm.
m.jpg
Štětiny vepříka jsou přírodní a jsou jemně zabroušené. Tak, aby neměli kudrlinky na konci.
m_1.jpg
Samotné balení jak je zvykem u Yaqi u nových modelů štětců. Tak balení je v tvrdém papírovém tubusu černé barvy a ještě v tubusu je vložený hadřík z mikrovlákna. Slouží jako ochrana rukojeti, ale také pomůže potom při čištění samotného štětce.
m_2.jpg

Hned na začátek musím napsat, že tento štětec jsem netestoval. Mám jej na prodej. Ale recenzi Vám udělám. Kupoval jsem již tento štětec po 3 a pokaždé stejná kvalita, žádný kaz.

Tak a vrhneme se na čísla.
Vše se řídí přiloženou fotografií.
Rozměry jsou následující:
m_26.jpg
1.) 119 mm
2.) 53 mm
3.) 47-50 mm
4.) 65 mm
5.) 27 mm
6.) 39 mm

Na a teď kde jsem kupoval?
Nakoupil jsem na Ali na druhém profilu Yaqi jménem missraybeautyproducts Store : https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 38%21%21sh

Nejblíže CZ je e-shop https://barbercompany.pl/ , který vím, že má výrobky Yaqi. Ale zrovna nemá tento štětec.
Momentálně jsem tam viděl jezevce a syntetiku.

Cena štětce při nákupu 10.05 2022 byla 24 US $ ( zásilka byla zdaněná rovnou při prodeji.) Jen jsem dosílal na celnici doklady o koupi.

Vrátím se ještě ke štětinám. Od Yaqi mám již několikátý štětec s vepříkem. Zakoupil jsem tyto štětce:
Yaqi Orbital Ring 24mm Boar Bristle Shaving Brush v černé barvě 2x
Yaqi Green Viper 24mm Boar Bristle Green Handle Shaving je to tento štětec 3x
Yaqi Joy Butterscotch Color Handle Men Wet Bristle... 1x

A můžu napsat s klidným srdcem, že vepřík u všech je sice stejný, ale stále pořád dobrý. Oproti evropské konkurenci je lepší.
Yaqi štětce s vepříkem jsou tvrdší a hodně dlouho trvá než rozkvetou. Také štětiny jsou dobře vyprané a tolik nesmrdí.
A jak je to při holení. Ano nezkoušel jsem, ale mám reference od lidí co štětec ode mne dostali nebo jej měli možnost zakoupit.
Nejprve jej vyčistili, aby měli jistotu, že mají čistý kousek. I když je nový tak stejně je základ vše vydesinfikovat a vysušit.
Před holením je nutné jej nechat v teplé vodě odstát, aby chlup se napil a trochu povolil.
Samotný vepřík je tvrdší a tak si vezme více mýdla či krému a hodně namasíruje obličej. Díky tomu, že je tvrdší tak si vezme více mýdla a více tedy pěnní. Je pravdou, že si lépe poradí s tvrdším mýdlem. Prostě vepřík je tvrdší než syntetika. Osobně jsem od vepříků odešel (dlouho jsem se rozhodoval), ale nelituji. Prostě jsem chtěl syntetiku a tak jsem si několik štětců koupil pro sebe od velikosti 22,24,26,28 a 30 mm. No a nechal jsem si tři kusy štětců s vepříkem a pravdou je, že je moc nepoužívám, ale mám je.

Přidám Vám sem fotografie a uvidíte sami, že štětec se povedl.
Tímto jsem doufám nahrál jednomu gentlemanovi zde z fóra co toto bude číst a může napsat jaký je tento štětec. Protože vím, že jej má.

A zase kdo má doma tento štětec nechť zde může nechat zprávu jaký je to štětec a nebo jak mu sedí či nesedí. I negativní zpráva je pro ostatní dobrá. Také, kdyby někomu chyběla nějaká informace nechť napíše.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“