Yaqi Razzo Rocket shaving razor SE

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Yaqi Razzo Rocket shaving razor SE

Příspěvek od david_ul »

Krásný dobrý den dámy a krásný den gentlemani,

Dnes Vám představím zajímavý kousek od značky Yaqi.

Holící strojek se jmenuje: Yaqi Razzo Rocket SE.
Obchodní název je: RAC2111
ds_rocket_Yaqi_8.jpg

Hned na začátek napíši, že se jedná o single edge strojek. Takže pokud to někoho nezajímá. Tak nemusí číst recenzi.

Takže ano je to strojek Yaqi a je to verze s hlavou na single edge čepelky. Jsou to klasické čepelky double edge, akorát se rozlomí na půl a můžete jej založit do strojku a začít se holit.
ds_rocket_Yaqi_7.jpg
Značku Yaqi si myslím, že na fórum již představovat nemusím.

Začneme rychlím popisem. Strojek se jmenuje Rocket. Takže raketa. A to je jen díky tomu, že celá rukojeť tak vypadá. Vypadá to, že má na horní části špičku a na spodní jsou čtyři motory.
ds_rocket_Yaqi_3.jpg
Hlava je slitina zinku a rukojeť je z aluminia, které je pochromované. U tohoto modelu jsou dvě varianty rukojeti a to varianta "A" koupený celý strojek tělo a hlava. Kde je hlava ze slitiny zinku a tělo rukojeti je aliminium. Nebo je varianta "B" a to koupit samostatně hlavu - chromovou - matný chrom - černý komaxit matná a potom rukojeť - aluminium rovnou v celém strojku nebo koupit jen rukojeť, ale verzi z nerezové oceli.

Já jsem zakoupil verzi "A" tedy rovnou celý strojek.
Budu tedy popisovat jen celý strojek. Takže hlava je ze slitiny zinku, kde vrchní hlava je matný chrom. Spodní část hlavy je lesklý chrom.
Důvod budu popisovat v průběhu popisu strojku.
Hlava je stejná i u těchto strojků, které jsem zde popisoval. Jedná se o YAQI Light Weight SE Katana - single edge viewtopic.php?f=69&t=3451 a potom další strojek, kde přesně popisuji rozměry hlavy strojku Yaqi Single Edge Chrome Color Safety Razor viewtopic.php?f=69&t=3390
Hlava je tedy stejná rozměrově. Rozdíl tu je jen ten matný a lesklý chrom.
ds_rocket_Yaqi_6.jpg
No ale rukojeť to je jedna báseň. Rukojeť jak jsem psal vypadá jak raketa. A teď to bude zajímavé s barvou... Souvisí to s barvou hlavy.
Takže rukojeť má lesklý chrom i matný chrom. Ještě tu nevyřčenou odpověď nechte ležet...

No a na rukojeti je krásné vroubkování pro lepší držení palce a ukazováku. Zase rukojeť je tak skvěle vymyšlená, že malíček krásně padne na spodní část rukojeti.
A teď už k té barvě. Představte si tělo rakety. Nejlépe té Maďarské. Jmenovala se Gulliver 5 a řídil ji nadějný mladý maďarský kosmonaut už v roce 1974. Jméno kosmonauta je Aladár Mézgy.

No a ta barva. Spodní část představující čtyři motory je vyvedená v matném stříbrném chromu.
ds_rocket_Yaqi_1.jpg
Stejný chrom jako horní část hlavy. Postupem na rukojeti víš se dostaneme na výborné šrafování, pro lepší držení ruky při samotném holení. To je dostatečné. Na délku má 35.5. mm a průměr je 11.2 mm. No a od šrafování již pokračuje hlava rakety. To je oboustranný kónický tvar. Kde v prostředku kónického tvaru je rovná plocha. Ta je cca přibližně 5,7 mm vysoká. Takže to evokuje asi to, že to je místo pro okýnka.

U rukojeti Rakety ještě zůstaneme...
jak jsem psal. Rukojeť je celá dutá a ve vnitřku leštěná. Proč? Protože někdo myslel při výrobě na to, že se strojek hodí na poličku na stojáka. A opravdu bude evokovat ne jen jménem Raketu, ale i že bude stát. A to tak, že na tento strojek sedí i Yaqi stojánek na holící strojky. Je to tento: viewtopic.php?f=17&t=3444
Takže ano s nákupem tohoto strojku se dá pořídit potom ještě tento stojánek.


Ale teď vážně. Rozměry rukojeti jsou takové...
Délka celé rukojeti je 89,2 mm a délka celého strojku i s hlavou je 96.7 mm. Z toho motory ve spodní části měří 22.1 mm a šířka je 14.9 mm. Jak jsem psal šrafování je 35.5 mm no a kónický tvar rakety měří na výšku/ šířku 29,6/12.9 mm. Závit rukojeti je standardní a rukojeť je celá dutá. Takže Váha celého strojku je nízká. Výrobce udává 42g. Zase nemám doma váhu. Takže jen přepis s webu.

No rozměry hlavy jsem popisoval již zde.... viewtopic.php?f=69&t=3390
U hlavy se ještě zastavíme. Tam najdeme ve spodní části v pravém rohu logo DLC- Yaqi.

No a jaké to je se s touto hlavou holit?
osobně tuto hlavu strojku mám doma 2x a musím napsat jen samá pozitiva. Pokud si padnete do ruky s touto hlavou a naučíte se netlačit a držet dobrý úhel hlavy vůči obličeji tak se oholíte výborně. Zkoušel jsem jak vysloveně agresivní čepelky tak i průměrně ostré čepelky a ani s jednou nebyl problém. Hned z kraje napíši s jakou čepelkou jsem se nejvíce trápil a to šedý Tiger viewtopic.php?f=67&t=1165 Velice dobře mi tam fungovaly čepelky Dorco red, blue viewtopic.php?f=67&t=1467 , Personna Platinum viewtopic.php?f=67&t=2775, Baili, Gillette Wilkinson Sword Made in India viewtopic.php?f=67&t=3411 , HAWARD viewtopic.php?f=67&t=3393 , Polsilver Super Iridium viewtopic.php?f=67&t=2925 , ROCKWELL BLADES viewtopic.php?f=67&t=3009 . No vypisoval bych to tu delší dobu. Prostě tohle se musí zkusit a každý je jiný a u každého to bude jinak.
Všímám si ve starších recenzích, že jsem hodnotil nějaký strojek jako agresivní a dneska bych jej hodnotil jako středně jemný. Takže bohužel časem se názor bude hodně lišit. Prostě jak člověk postupuje a vyzkouší hodně strojků a čepelek. Čepelka v hlavě krásně sedí díky dvou zarážkám a tak se sama vycentruje. Zakládání čepelky je jednoduché a nehrozí její vyjetí. Tedy pokud ji založíte správně za ty zarážky. Hlava krásně holí a bere mýdlo i vousy. Takže se moc nezanáší. Na vše stačí proud vody z kohoutku.

Jak čistit tento strojek:
stačí horká voda s jarem. Díky matnému chromu bych vynechal asi kartáček, ale stačí odmočit a jemně otřít mikrovláknem bez ostrých chlupů. Potom nechat vykapat. Vysušit.

Já bych dnes asi hodnotil tu hlavu jako středně agresivní. S klidnou čepelkou i klidně středně jemný. Zde opravdu záleží co tam založíte za čepelku. Jak jsem psal do tohoto strojku se dají založit jen čepelky DE. AC čepelky zde nezaložíte. Na to je tento strojek: viewtopic.php?f=69&t=3513

No a jak vypadá obchodní balení?
To je vidět na první fotografii. Je tam partonová krabička z recyklovaného papíru. Její rozměry jsou 132.5x 50.4 mm. Je tam viděl na horní části logo DLC- YAQI.

A cena:
Cena při nákupu tohoto strojku byla US $27.18 což bylo 660 Kč.
Kde jsem kupoval: https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 13073%21sh

U ceny se ještě zastavím. Ta je buď 27 Dolarů nebo součet dvou produktů a to hlavy SE a těla s nerezové oceli.
To by vyšlo na ...
ocelová rukojeť US $26.31 odkaz: https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 76737%21sh

no a hlava SE Katana chrom US $10.89:
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 29029%21sh
nebo verze gunmetal Katana SE hlava US $11.50 :https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 60532%21sh

Ano poskládaný strojek vyjde US $ 37.20.

Přidám Vám fotografie a můžete se pro fotky hlavy proklikat zde na fórum na dvě recenze podobných strojků. Prokliky v textu.
A zase kdo již tento strojek má nechť nám napíše své poznatky či co by na tom strojku změnil.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Yaqi Razzo Rocket shaving razor SE

Příspěvek od Radgost »

Díky za další recenzi, Davide.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“