Dscosmetic 30mm Peking Opera G7 - holící štětec syntetika 30mm

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Dscosmetic 30mm Peking Opera G7 - holící štětec syntetika 30mm

Příspěvek od david_ul »

Krásný dobrý den všem Břitevnicím a kolegům Břitevníkům,


Po dlouhé době jsem si pro Vás připravil recenzi na holící štětec Dscosmetic 30mm Peking Opera G7.
IMG_20240413_082911.jpg
Obchodní označení má štětec: DS-PO030.


kdo je výrobce
výrobce je DS cosmetic (Shijiazhuang Di Shi Cosmetic Appliace Co., Ltd.)

Město výroby je: Hebei se nachází v severní Číně.
Tento výrobce vyrábí i pro jiné prodejce jak štětce tak strojky na holení.
Tenhle výrobce vyrábí pro: Yaqi (strojky i štětce, misky, hlavy strojků), The Goodfellas' ( strojky, hlavy, rukojetě, štětce, misky). Je jich více, ale už jsem to tu zde psal.

Rychlé představení štětce...
výrobce je DS cosmetic ( Shijiazhuang Di Shi Cosmetic Appliace Co., Ltd.
Město výroby je: Hebei se nachází v severní Číně.
Tento štětec je vyrobený ze syntetického vlákna o průměru 30mm.
tělo štětce je z probarvované pryskyřice. Jsou tam tyto barvy: černá, bílá, oranžová.
IMG_20240413_083005.jpg
Syntetický vlas je středně tvdrý. Štětec je tvrdší než Yaqi Monster 30 mm.
Probarvení chlupu je šedo hnědý. Vypadá jako jezevec se stříbrným koncem.

Syntetický chlup
Štětec je středně tvrdý. Je tvrdší než Yaqi Monster.
IMG_20240413_083039.jpg
Průměr uzlu mají oba stejný, ale přijde mi, že chlup Opery G7 je hrubší. Není tak hladký jako u Yaqi a to je možná ten rozdíl.
Štětec mám cca měsíc a zkoušel jsem jej jak s tvrdým mýdlem tak krémem a u obou krásně vytvoří rychle pevnou šlehačku. Je cítit, že chlup není hladký a trošku ze začátku pocitově škrábe. Při prvním vyčesání chlupu nic nevypadlo. Takže lepidlo drží. Lepidlo není vidět a ani cítit.
U uzlu je syntetika tak pevná, že se těžko dá pročesat hřebenem. Ale jinak čištění štětce není problém.

Rukojeť
Rukojeť je z probarvované pryskyřice s třemi barvami v designu lité barvy do sebe. Takže konečná barva je mramorovaná.
IMG_20240413_082757.jpg
Rukojeť se dobře drží a i když mám mokrou ruku tak štětec neklouže. Na spodní části rukojetě je logo DS Cosmetic. Logo je broušené.
Štětec je schopný stát na rukojeťi. Konec rukojeti je rovný. Štětec a hlavně rukojeť dobře padne do velké ruky.

Jak připravuji štětec před holením
Štětec klasicky dám do teplé kohoutkové vody a nechám jej ve vodě asi tak 20 minut. Poté jej vyklepnu a začnu točit s tvrdým mýdlem a trochou vody. Pokud mám krém tak dávám přímo na štětec a točím na obličeji. Pro točení tvrdého mýdla i krému používám porcelánovou, keramickou misku. Zkoušeno i točení přímo na tváři a zde problém také není.

Čištění štetce
štětec čistím po každém holení pod tekoucí vodou a jednou týdně v teplé jarové vodě a vyčesávám hřebenec. Vyklepnu zbytek vody ze syntetiky a nechám vyschnou volně. Až je štětec suchý tak hadříkem dočistím rukojeť a vypucuji okraje rukojeti okolo syntetiky. Poté štětec putuje na stojánek, kde je chlupem dolů.

Jaké jsou ještě možnosti u tohoto štětce
Možnosti jsou tři. Od stejného výrobce existuje i zelený štětec G7 Jade 30 mm. Také syntetika. Ale zelenobílá rukojeť. Zde, ale pozor existují dvě varianty. Rozdíl je v chlupu. Jeden vypadá jako jezevec a druhý je také syntetika, ale čistě bílo kávová syntetika.
A třetí varianta 30 mm štětce je G7 Coffee s designem jezevce a rukojeť je bílo, oranžovo, hnědé mramorování.Pozor každý model má trochu jiné rozměry syntetiky.

Jak vypadají recenze u štětců G7?
Je to asi tak, že někdo si stěžuje na kvalitu lepení chlup a rukojeť, že je vidět lepidlo, někdo si stěžoval, že je rukojeť křivě nalepená.
Prostě je vidět, že je to ruční práce.
Můj kus je dobře vyrobený. Popravdě příště kdybych si měl kupovat tento štětec tak si koupím tu zelenou verzi. Na fotografiích vypadá také dobře.

No a teď cena a kde jsem zakoupil
Cena štětce byla 23 USA Dolarů (doprava do 14 dní).
Záruka je v rozmezí 3 až 12 měsíců v Číně.
No a obchod Aliexpress přímo na prodejním místě DS cosmetic
https://dscosmetic.aliexpress.com/store ... 11f3liU8OH




Rozměry G7 Peking Opera G7 jsou:
rozmery.jpg
1.) 110.7 mm
2.) 58.0 mm
3.) 60.6 mm
4.) 42.0 mm
5.) 61,00 mm

Kdyby někdo měl tento štětec tak dejte vědět a podělte se prosím o Vaší zkušenost a fotky.

Doufám, že se recenze líbila a něco Vám dala

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Dscosmetic 30mm Peking Opera G7 - holící štětec syntetika 30mm

Příspěvek od david_ul »

přidám ještě fotky jak vypadá štětec v misce Yaqi (plast) a pár dalších fotek
David
IMG_20240413_083321.jpg
IMG_20240413_083303.jpg
IMG_20240413_082939.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“