Nádobíčko pro začátečníky

Dotazy na vše co se holení týče.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od Radgost »

Pokračování diskuze na téma "Nákup setu pro začátečníky" z tohoto linku:

viewtopic.php?f=10&t=174&p=5064#p5064
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj rap,
vítám Tě ve společnosti přátel velmi ostrého břitu. Jsem rád, že se naše řady úspěšně rozrůstají. Připiš sem jaké jsou Tvé zkušenosti s používáním Břitvy a jejím broušením. Co se týká zrnitosti kamenů. tak to je celá samostatná věda. Kolegové Adršpach a Sparq by Ti o tom mohli dlouze a hlavně zasvěceně vyprávět. Spoustu detailních informací o kamenech si též můžeš postupně přečíst na různých zdejších vláknech. Když začínáš stavět ostří na hodně tupé nebo poškozené Břitvě, tak například combi Norton 220/1000 podává neocenitelné služby. Začátek na 220 a pak 1000 doupravit tvar. Teprve poté začíná samotné broušení vytvořeného břitu.
Přeji pevnou ruku a dobré ostří.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
rip
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2009, 12:50

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od rip »

PetrS píše:Ahoj rap,
vítám Tě ve společnosti přátel velmi ostrého břitu. Jsem rád, že se naše řady úspěšně rozrůstají. Připiš sem jaké jsou Tvé zkušenosti s používáním Břitvy a jejím broušením. Co se týká zrnitosti kamenů. tak to je celá samostatná věda. Kolegové Adršpach a Sparq by Ti o tom mohli dlouze a hlavně zasvěceně vyprávět. Spoustu detailních informací o kamenech si též můžeš postupně přečíst na různých zdejších vláknech. Když začínáš stavět ostří na hodně tupé nebo poškozené Břitvě, tak například combi Norton 220/1000 podává neocenitelné služby. Začátek na 220 a pak 1000 doupravit tvar. Teprve poté začíná samotné broušení vytvořeného břitu.
Přeji pevnou ruku a dobré ostří.
Zdravím, Petr. 8-)
Ahoj Petře,
díky za přivítání. Na tohle fórum jsem narazil víceméně náhodou při shánění informací o nožích a jejich broušení a našel tady spoustu zajímavých informací i vtipných příspěvků zapálených fandů břitvy. Zkušenosti mám zatím jen s ostrými noži (také díky diskuznímu fóru knife.cz), ale břitva mě láká čím dál víc. Asi to vyzkouším. Jen to holení budu muset přesunout z rána na večer až děti usnou a nebudou mi viset při holení na noze - s klasickým dvoubřitem to ještě ustojím, ale s břitvou by to určitě nedopadlo dobře :). Chtěl bych si pořídit břitvu novou (něco solidního, ale za rozumnou cenu - počítal jsem do 100 EUR) a vytipoval jsem si tyhle dvě:
Böker King Cutter (http://www.boker.de/index.php?c=115,,&a ... &p=3&pp=20)
nebo
Le Dandy (http://www.dick.biz/dick/product/709014/detail.jsf)
Kterou z nich bys vybral pro „zelenáče“ ty? Díky za tip.
Radek
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od sparq »

rap píše:Ahoj Petře,
díky za přivítání. Na tohle fórum jsem narazil víceméně náhodou při shánění informací o nožích a jejich broušení a našel tady spoustu zajímavých informací i vtipných příspěvků zapálených fandů břitvy. Zkušenosti mám zatím jen s ostrými noži (také díky diskuznímu fóru knife.cz), ale břitva mě láká čím dál víc. Asi to vyzkouším. Jen to holení budu muset přesunout z rána na večer až děti usnou a nebudou mi viset při holení na noze - s klasickým dvoubřitem to ještě ustojím, ale s břitvou by to určitě nedopadlo dobře :). Chtěl bych si pořídit břitvu novou (něco solidního, ale za rozumnou cenu - počítal jsem do 100 EUR) a vytipoval jsem si tyhle dvě:
Böker King Cutter (http://www.boker.de/index.php?c=115,,&a ... &p=3&pp=20)
nebo
Le Dandy (http://www.dick.biz/dick/product/709014/detail.jsf)
Kterou z nich bys vybral pro „zelenáče“ ty? Díky za tip.
Radek
Jestli se muzu vlozit do diskuse tak ani jednu. Zelenacum bych doporucil neco z http://ruprazor.com/store/index.php?opt ... &Itemid=32 , nejspise kombinaci remenu a britvy. Bez poradneho remenu se neobejdes. Jen nevim, jestli Ken posila do Evropy.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od adrspach »

Obe britvy jsou pekne, ale co psal Sparq je prevda. Britva neprijde nabrousena, to si clovek musi udelat sam anebo to poslat nekomu kdo to za nej udela. Paklize uz kameny a obtahovak mas tak by to byla dobra koupe jinak je lepsi zkousit kombo od Kena. Jinak jeste by se dalo neco poskladat z aukra anebo pockat a myslim si, ze uz brzo tady na foru bude vyrobce remenu.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od Radyx »

No, přidám svůj názor. Proč by se neměl začátečník učit řídit v mercedesu?
Je to příjemné svezení, proč ne. Tím bych podpořil nákup kvalitní břitvy (řemen a další doplňky jsou samozřejmou nutností). Má to však taky háček, s tím mercedesem nesmíš bourat . Stačí když břitva nepřijde ideálně ostrá či si ji špatným zacházením ztupíš (stačí mžik, včera se mi to stalo :roll:) a nezbude nic jiného než ji dát na kámen. Učení nejde bez chyb a můžeš zprznit novou a drahou břitvu. Další věc je že tě to nemusí "chytnout" a za měsíc odložíš s nádobíčkem stranou i pár tisíc.
Ideální je pro začátek stará renovovaná břitva, pak uvidíš co dál.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj rap,
začnu tím, na co jsi se mně ptal. Kterou z těch dvou bych si vybral. Více mne oslovila Böker Rasiermesser King Cutter. A už je to tady jako obvykle. Proč zrovna tento Solingen. V převážné většině případů je to o pocitech. Více mi vyhovuje její tvar, výbrus, vyváženost střenek a jejich tvar. Obě jsou krásky a obě to jsou uhlíkovky byť jedna s příměsí stříbra pro zvýšení lesku. Obě vypadají, že jsou zpracovány stejně kvalitně. Zda budou držet ostří se dá poznat až když je přiložíš na kámen. Ale teď to hlavní - zda jsou vhodné pro začínání s holením. Jak si chceš vychutnat plnokrevného meďara, když jsi ještě nikdy neřídil. S Břitvou je to úplně stejné. To co Ti napsali kolegové je svatá pravda ověřená mnoha zkušenostmi. Nejlepší učení je na starém kole - nebojíš se, že když spadneš že ho rozbiješ. U Břitvy to platí dvojnásob. Stačí aby byla tupá a je po holení. Když ji budeš mít správně ostrou, tak stačí JEDNO nesprávné obtažení a je po holení. Nedej bože aby jsi dal na tvář tupou Břitvu - hned je šmik a je po holení. Přitom dobře ostrá Břitva holí jako když hladí a laská kůži. To není žádné drhnutí vousů jak chlupy z čuníka zvonkem. Snad jen kolega Adršpach je výjimkou, ale u něj se to nepočítá protože mu nerostou vousy, ale ostnatý drát. Ale i na takové vousy si dokázal nabrousit vynikající Břitvy. Proto se plně ztotožňuji s tím co Ti zde kolegové napsali. Nejprve si kup starší zachovalou krásku. Na ní se naučíš brousit a pokud budeš potřebovat, tak Ti břitvu nabrousím. Zároveň si pořiď obtahovací řemen a v klidu a pohodě zkoušej jak se Ti bude holení Břitvou líbit. Pokud Tě to zaujme a alespoň jednou za čas si budeš chtít vyzkoušet zda Ti to Břitvou stále ještě jde a neklepe se Ti ruka, tak jsi drápkem lapený a pak teprve začneš obhlížet nový kousek jiným okem. Tvůj názor - začínat s něčím pořádným a novým, se zde dost často objevuje, ale čas zatím vždy ukázal kudy vede cestička k srdci Břitevníka. Obvykle si Tě Břitva najde sama.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od Zipíno »

K tomuto mohu dodat jediné: nová Břitva, značka Puma s ceníkovou cenou 140euro a na postavení břitu jsem strávil cca 6 hodin. Důsledek nákupu Břitvy nezkušeným člověkem (ježíškem)
671 grains of diplomacy-.50 BMG
zeldo
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2010, 14:27

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od zeldo »

zdravím pani.
Za 1. velmi chválim fórum, pekne spravene ;)
za 2. by som rad vedel vas odborný názor na britvy do ktorých sa vkladajú žiletky. najlepšie to asi úkaze video cca od 1:10
http://www.youtube.com/watch?v=YlzOmi05xaE
či by ste to odporučili začiatočníkovi.
ďakujem
8-)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Nádobíčko pro začátečníky

Příspěvek od relka »

Zdravím a vítám tě na tomto foru...Břitva na žiletky...nu, moje zkušenost je taková, že co mi profesionální brusírna udělala z mých dvou prvních Břitev poloviční invalidy,jsem si koupil na aukru krabičku na holení s jistým množstvím různých nástrojů. Byla mezi nimi i břitva na půlené žiletky. Protože plnokrevné Břitvy jsem nemohl dost dobře použít, neměl jsem nikoho, kdo by je nabrousil, a sám jsemto neuměl, uchopil jsem tuto...asi 4/8 Solingenku a pokud to mohu jako téměř autodidakt říci, naučil jsem se s ní holit. Ano jde to...ale přes to, že jsem tomuto nástroji neskonale vděčný, břitva jako taková...to není. Oholil jsem se s ní velmi dobře, Vyměnil žiletku a byla špičkově ostrá. Jen ten vztah k tomu ostrému kousku kovu, který po použití ošetříš, uložíš a za den, za dva znovu použiješ s maximální spokojeností je prostě JINÝ... Můj vztah k břitvě na žiletky a BŘITVĚ je jiný...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“