Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Zastavme se na chvíli a potěšme krásou ladných křivek…
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radyx »

Rád bych popsal kousek co mi dnes přišel z Hong Kongu (nebo Singapuru). Platil jsem do Hong Kongu ale zpáteční adresa odesílatele je do Singapore. Nákup pře eBay, cena něco přes 320 Kč, doba dodání 46 dnů. Prodejce uváděl dobu dodání přes měsíc, s vánocemi mu to i docela vyšlo.

Břitva byla doručena v bublinkové obálce v plastovém pouzdře, dobře naolejovaná. Po rozevření a změření výšky čepele - 20 mm - 6/8 začínám zkoumat co že to držím v ruce. Nejprve otřít olej a pak první překvapení, střenky nejsou vyleštěné, na plastu škrábance, říkám si jak se tam asi dostali, že by nevyleštěná forma? Další bod, to je spíše zajímavost, střenky nemají klínek ale každá polovina střenky je již o klínek prodloužena, říkám si proč ne, fingovat to bude ale proč tam sakra nechali otřepy. Prohlídka čepele - na krčku obrázek o kterém nevím co znamená (mars, klobuk,...), číslo 66 a CHINA. Lept na čepeli je pěkný ale málo kontrastní či málo hluboký. Plnědutý výbrus, stopy na hřbetu po broušení (to jsem viděl i na břitvě za 2000kč). Co mě ale nepotěšilo bylo křivé ostří (viz. foto). Příčina je ihned zřejmá, ti mamlasi totálně zmastili stabilizátor. Nezbrousili ho jak se má a tak jim překážel při vytváření ostří :roll:. Jak jsem čekal tak byla i tupá a holit se s ní zatím nedá. Poslední překvápko jsou nýtky. Klasický mosazný nýtek z půlkulatou hlavou z jedné strany, z druhé mosazná podložka a trčící zbytek nýtku který už někdo zapomněl rozklepat. Na závěr konečně nacházím místo ke kterému nemám výhrady - kličku :D .

Ani příjemné překvapení a ani zklamání, věděl jsem že kupuji čínský výrobek za pár kaček, prostě za málo peněz málo muziky. Otázka nyní je zda půjde naostři a udrží pak ostří, pokud ano tak budu spokojen. Vypadá to zatím slibně, zkoušel jsem do toho zmršeného stabilizátoru zajet pilníkem tak jsem si ani neškrtl jak je tvrdý. Tak to snad bude dobrý matroš, uvidíme!

Mám polotovar na kterém se ještě musím vyřádit, stačí jenom:
- střenky - ořezat otřepy a vyleštit
- čepel - vyrobit stabilizátor a ostří
- přenýtovat

Když to po sobě čtu tak vidím že jsem si vlastně koupil kit! Proč to vůbec skládají do hromady? :lol: :lol: :lol:

Přidávám fotky jak celku, tak střenek s nýtky a samozřejmě čepele.

Až se dostanu k restaurování nové břitvy tak napíšu výsledek, sám jsem moc zvědavý jak to dopadne 8-).
Na celkové hodnocení je ještě brzy ale jeden poznatek je zřejmý už nyní - nic pro začátečníka!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od sparq »

Holt ty mene podarene kousky se prodavaji jako Gold Dollar a ty lepsi jako Filarmonica. ;)

Drzim pesti Radyxi, chtel by mit Tvuj pozitivni pristup k veci. Co vim, tak Ken@ruprazor.com objednava u soudruhu ve velkem a u spousty z nich tyhle problemy musi resit, nez je proda dale. Na druhou stranu, az budes hotov, budes mit unikatni original. :twisted:
Uživatelský avatar
WILDHOG
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2009, 20:56

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od WILDHOG »

Zdravím ,kolego břitevníče
i přes neduhy,kterými Tvá nová akvizice oplývá,gratuluji.Je to "pořádný kus břitvy".Podaří li se Ti jí "dofinišovat" a je li materiálově trochu slušná,bude to pěkný kousek.Docela si jí umím představit,dobroušenou,doleštěnou a přenýtovanou s nádhernými buličími oky od PetraS.
JESUS SHAVES!
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Radyxi,
Tvoje Břitva je výsledkem práce někoho kdo věděl jak má Břitva vypadat a podle toho ji projektoval, a pracovního nasazení lidí neznalých, kteří nemají čas na blbosti a musí plnit plán výroby. Lept je velice pěkný ale nebyl čas aby se řádně vytvořil. Materiál vypadá podle povrchu po broušení brusičem jako pěkně tvrdý a kvalitní. Jenže brusič vytvořil jen výbrus ale nikdo už nedopracoval stabilizátor. Brusič výbrusu spoléhá na brusiče břitu a brusič břitu na to nemá čas si s tím hrát a tak jen na hrubé brusce zešvihne co mu překáží na plochém kotouči. Jsem přesvědčený, že brusič břitu pracuje na stařičkém plochém brusném kotouči plném žlabů po broušení a proto ty krásné vlnovky na břitu a hlavně na hřbetu čepele. Střenky se jedou tak rychle, že na nějaké otřepy není čas. Časová norma je důležitá - nesplnil by se plán výroby. Nýtky? Vždyť to drží pohromadě, tak o co jde? Na nějaké klepání není čas - složit, vrazit nýtek a podložku - bum a hotovo. Vždyť kvůli času dokonce vynechali klínek aby se s ním nemuseli zdržovat. Každopádně je to vynikající kousek pro ukázku Tvých schopností renovovat Břitvu, které bylo ublíženo. Přeji mnoho trpělivosti a citu. Věřím, že se Ti to nakonec podaří a uvidíš jak bude báječně holit. Budu teď dělat velká Bulíkova oka na Břitvu na Slovensko, tak jich vyrobím více a určitě se Ti budou hodit na Tvou Krásku ze země zvané Říše středu. Když už budeš mít střenky rozdělané, tak by se možná vyplatilo zbrousit ty výstupky co jsou místo klínku a vyrobit klasický klínek. Zase by to navýšilo úroveň Břitvy.
Renovacím a broušení Břitev, zdar.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Artifex »

WILDHOG: Myslím že přenýtování od Petra nebude potřeba, ty nýtky jsou dobré, stačí vzít jen kladívko 150-250g a jemně ten nýtek doklepat do pěkného bulivoka. Peťánek má pravdu, je to šup šup aby to bylo a každý krok je něčím odfláknutý. Každopádně tento kousek má výhodu v dutém výbrusu čepele, není tedy problém pro srovnání ostří ubrat půl milimetru a poznat to nebude. Jak je na tom materiálová kvalita, to se ukáže až po několikerém holení po sestavení "kitu", tedy jak bude držet ostří při holení.

Každopádně přeji Radyxovi pevnou ruku při renovaci a ať se z tohoto ošklivého kačátka vyklube pořádný buldozer :twisted:
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radgost »

Buldorazor :-)
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radyx »

Děkuji přátelé za podporu, ona ta břitva má něco v sobě, je mi čímsi sympatická, nevím co to je. Jedna věc je že je hrozně těžká, když ji porovnám s 6/8 Wackerovkou tak je to znát. Celkově v ruce působí robustně. Další věc je že kolegové co si koupili čínské pistole jako polotovary a "udělali je" tak jsou spokojení, možná odtud pramení má víra v soudruhy strojaře (spíš metalurgy) z Asie. Jsem tedy moc zvědavý na to co z toho vyleze.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radyx »

To Sparq:
díval jsem na galerii Kena Rupkalvise a vidím že má úplně stejné problémy se stabilizátory ale na druhou stranu když se nebojí je dále prodávat tak to asi použitelné může být.
http://ruprazor.com/store/index.php
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od irenko »

potesilo ma , ze niekto skusenejsi sa pustil do GOLDky,
z tohoto vlakna som pochopil, ze ak sa chcem zbavit kriveho ostria,
musim zarovnat stabilizator?
ak sa ti to podari, hod sem prosim nejaky kratucky navod ako na to,
mne sa podarilo moju GOLDku nabrusit do stavu odrezania volneho vlasu a
hlavne schopnosti holenia (manzelka povedala ze rovnako ako so ziletkou 8-) ),
ale ostrie mam paradnu vlnovku :cry:
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Gold Dollar 6/8 - Čína jak má být

Příspěvek od Radyx »

Z principu stabilizátor má za úkol pouze čepel zpevnit (zejména u plnědutých břitev) ale nesmí bránit ostření jak je to v tomto případě. Pokud například oživuješ starou břitvu, snižuješ čepel např. z původně 5/8 na 4/8 tak zjistíš to samé, že se po zkrácení výšky čepele změní úhly tak že stabilizátor v původní podobě ti ve skutečnosti může až znemožnit vytvoření rovného ostří. U "nového" kousku je to ale trochu překvápko :evil: .
Odpovědět

Zpět na „Břitvy nejrůznějších stylů, tvarů a materiálů...“