novacek

Dotazy na vše co se holení týče.
Matt
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2010, 11:49
Kontaktovat uživatele:

novacek

Příspěvek od Matt »

Zdravím, k završení osmnáctého roku a následné maturity mi do hlavy vklouzla myslenka (jelikož jsem nadšenec pro chladne zbrane), že bych se mohl začít holit břitvou. Tak jsem se pustil do hledání a sbírání informací na internetu, ale přesto mám několik otázek o břitvách.

1. Tady je břitva, kterou jsem si vybral. CHtěl jsem se zeptat, zda byste mohli posoudit, jestli je tato břitva vhodná pro začátečníka a případně poradit jinout. ( http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... 40521.html )

2. Jak vlastně holené břitvou probíhá? Je nezbytný kamenec a štětka, nebo stací pouze mýdlo, brusný kámen a obtahovací řemen?

3. Mohu si břitvu brousit sám doma nebo k tomu potřebuji nějakou odbornou pomoc?

4. Jak dlouho vlastně břitva vydrží?

Děkuji za rady
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: novacek

Příspěvek od Zipíno »

Většinu odpovědí najdeš tady: viewtopic.php?f=25&t=425. Štětka je nutná pro vytvoření pěny z mýdla, pěna ve spreji na Břitvu NEEE!!! Kamenec je dobrý na zatažení pokožky a k zastavení krvácení z pořezání. Pokud jsi si jist, že se nepořežeš, není nutností. Málokdy je nová Břitva z obchodu schopna okamžitě holit - nutnost kamenů......viz výše.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: novacek

Příspěvek od adrspach »

Zdravim a vitam te tady na foru.
Tak abych odpovedel na tvoje otazky.
Holeni britvou je ritual ktery je o pocitu s holeni a kolikrat hlavne z te pripravy k oholeni (brouseni, obtahovani, priprava pusy, naslehani peny). Neni to jen o tom zbavovani se vousu.
1. Ten Boker je dobra britva, ale pro zacatecnika, ktery teprve hleda co mu bude vyhovovat zbytecne draha. Doporucil bych neco podstatne levnejsiho kvuli tomu, ze ono to oholeni neni jen o britve, ale i o dobre stetce, obtahovaku a pokud se clovek rozhodne si britvy brousit sam tak i o kamenech. To potom penize jen leti. Ale za ten pocit to stoji.
2. Tak stetka (dobra stetka je obrovskou vyhodou) je nutnost, dobre mydlo pomuze, hrnicek na vyrobu peny neni nutny (zase pomuze), dobry obtahovak je nutnost (na zacatek starsi staci na nauceni), kamenec je dobry (I mistr tesar se nekdy utne ci britevnik smikne- pro ty co vedi a smeji se se mnou no to muselo byt setkani :lol: ), brusne kameny se hodi (ale na zacatek nejsou nutne- doporucuji si britvu poslat k pany Mistrovi na nabrouseni. nebo jeste lepe si domluvit schuzku a nechat si zrovna ukazat jak se o britvu postarat.)
3. Britvu si muzes brousit sam, ale je to docela kumst. Zase bych doporucil se domluvit s panem Mistrem na zauceni. Jinak koupit sadu kamenu. Koupit aspon dve starsi britvy. Nechat si jednu britvu odborne nabrousit od nekoho kdo to opravdu umi (tato je na porovnani s tou co se budes ucit brousit sam). Precist si navody jak na to tady na foru ci jinych britevnickych forech. A pak uz jen klidnou hlavu, trpelivost a ucit se, ucit se a ucit se.
4. Britva jako takova kdyz se o ni clovek stara tak klidne vydrzi cely zivot. Zalezi na tom jak casto se brousi, pouziva a osetruje. Pokuj je britva mekci tak se obvykle casteji brousi. Pokud mas vousy jak ja tak zase casteji se brousi. Pokud je tvrda oholeni je zase jiny. Zkratka jeden ma rad holky a druhy vdolky - tezko rict.

Me osobni doporuceni spojit se s panem Mistrem domluvit se s nim. Pokud vim tak prave dava dohromady sady Britva- obtahovak pro zacatecniky a i pro pokrocile. A navic asi zacne delat kurzy pro zacatecniky jak na to, brouseni, obtahovani atd. Taky pokud clovek uz neco koupil (na blesaku, aukru, u vetesnika ci jinde) a chce to zrenovovat a nabrousit tak se vetsinou taky da domluvit.
Pokud chces informaci o te ci one britve dej sem fotky ci link kde ji najit a radi ti poradime. Samozrejme nekdy se i my muzeme splest, ale sance ze nekomu skocis na spek je podstatne mensi nez kdyz do toho pujdes sam.
Mnoho stesti a pevnou ruku
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: novacek

Příspěvek od Radgost »

Vítej na fóru kolego.
Ve vybírání "nádobíčka" přeji mnoho štěstí.
Odpověď kolegy Adrespacha je vcelku vyčerpávající a nemám velice co bych dodal.

Takže ještě jednou "mnoho štěstí". ;)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: novacek

Příspěvek od relka »

Zdravím a vítám na těchto místech. Co poradit...protože se považuji za uživatele, a přesto, že jsem si své břitvy brousil sám, pochopil jsem po setkání s ostatními, jaká to byla náhoda když se mi to podařilo. Pokud si břitvu pořídíš, nechat si ji od některého z kolegů nabrousit. Dobrá základní štětka z jezevce je něco přes 300,- Kč, osobně preferuji BARBUS v krabičce za cca 45,- Kč.Něco po holení jistě máš doma, doporučuji to něco s lihem. Misku na pěnu si pořídíš časem.Kostka kamence do 60,- Kč. Obtahovací řemenje nutnost, ale kolíbka se dala na aukru sehnat okolo 150,- Kč.A pokud získáš od Mistra :D sadu břitva/obtahovák pro začátečníka...není ta základní investice až tak závratně vysoká. No a pak záleží jen na tobě, jestli propadneš kouzlu Břitvy. Tak že pokud je chuť, přeji odvahu přiložit nástroj ke tváři. ;) Protože vše již tu bylo řečeno
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Matt
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2010, 11:49
Kontaktovat uživatele:

Re: novacek

Příspěvek od Matt »

Mockrát děkuji za tyto informace. Chtěl bych se zeptat kde seženeu kontakt na toho Mistra?
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: novacek

Příspěvek od Radgost »

Je to uživatel PetrS.
Klikni na jeho nick a uvidíš detaily jeho nicku.
Tam mu také můžeš kliknutém na buton s označením SZ poslat soukromou zprávu nebo kliknutím na buton Email poslat email.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: novacek

Příspěvek od Radgost »

Popřípadě, pokud jsi z okolí Vsetína ti mohu pomocí já.
Matt
Příspěvky: 6
Registrován: 22 kvě 2010, 11:49
Kontaktovat uživatele:

Re: novacek

Příspěvek od Matt »

Bohužel jsem z Prahy, ale přesto děkuju za nabidku.
veloce
Příspěvky: 29
Registrován: 23 črc 2009, 00:33

Re: novacek

Příspěvek od veloce »

Matt: Tak už viem, ako vyzerala moja Britva pred "pár rokmi". Je to presne tá, ktorú si si vybral. Dik za odkaz Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“