Holenie nožom

Zipíno
Donátor

Re: Holenie nožom

Příspěvek od Zipíno »

On je ječtš jeden zlozvyk, za který mám chuť lámat ruce: Příjde se žádostí o nabroušení nože, já ho nabrousím a pak slyším z kuchyně pekelný skřípot - krájí právě nabroušeným nožem na talíři nebo na smaltovaném pečícím plechu!

misiak
Donátor

Příspěvek od misiak »

To už našťastie moje baby prestali robiť... :lol:

Ale aj ja mám jeden zážitok - vyleštil som jeden nôž do zrkadla a žena mi dnes vynadala, že ho chce zdrsniť naspäť, že jej to pri krájaní cheba vŕzgalo jak nechty o tabuľu... :lol: drhol no... :mrgreen:

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

Nevděk vládne světem.
Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. :mrgreen:
8-)

relka
Donátor

Příspěvek od relka »

no jo...a shrnování nakrájeného s prkýnka do hrnce ostřím, a v tom hrnci si ten nůž ve vařící polívce opláchnout :mrgreen: je taky hustý. Mám jeden starší nůž naší výroby, je asi třicet let starej a ten má záměrně z výroby tupých asi pět centimetrů od špičky. Právě na "krájení" těch koláčů na plechu. Jinak by to asi řešilo kolečko na pizu....Čím tenhle problém řešíte doma. Ono se to na tom plechu fakt musí ;)
Naposledy upravil(a) relka dne 07 črc 2015, 14:38, celkem upraveno 3 x.

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

Přesně takový nůž máme doma taky.
Je určený pouze na řezání buchet a dortů na táci nebo v plechovém pekáči. On se taky na nic jiného nehodí.
Na ostatní krájení jsou nože ostré jak Břitvy.
8-)

relka
Donátor

Příspěvek od relka »

:lol: tak jsem se "sek"...dneska jsem se na ten nůž znova kouknul...a on to GUSTAV ERN..a hádejte odkud .... :lol: značka špalku se zaseknutou řeznickou sekerou...fakt že maká tricet let

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

Tak takový značkový nůž ten můj není. Má sice dřevěné střenky co už hodně pamatují, ale na čepeli už není znát žádný nápis a tak kdo ví jestli tam kdy jaký byl. Ale zbroušení na 50° se vyplatilo už před lety. Má ostrost asi jako příborák, ale ta se už léta nemění :lol:
8-)

Apevia

Příspěvek od Apevia »

Tak dnes opět Břitva... Jsem velice spokojen s "čistotou" oholení :) Jen ne a ne nalámat ruce nějak rozumě aby se líp holilo. Ještě to musím vychytat :)

Ryžo

Příspěvek od Ryžo »

Tu je jedno kompletné oholenie
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ufYQFjj65s od piatej minúty
Asi doma vyskúšam. Mám starší model X2 ešte s VG1. Teraz tam dávajú AUS8, resp. Carpenter CTS® BD1 (počujem prvý krát) - asi skrz ceny. :(
Naposledy upravil(a) Ryžo dne 20 zář 2016, 19:51, celkem upraveno 1 x.

relka
Donátor

Příspěvek od relka »

:lol: Ne že by nožem nešlo oholit...také jsem to udělal. Ale když vidím jak vousy "rve" skoro nasucho tak je mi ho skoro líto /toho nože, ten manekýn za to dostal zaplaceno/. A věřím že to byl nůž specielně nabroušený pro to holení...a teď si jdu pustit tu o Šípkový Růžence, tu mám taky rád