Začátky s břitvou

... po srsti či proti...
Zamčeno
ondrannnnn
Příspěvky: 6
Registrován: 25 čer 2010, 08:26

Začátky s břitvou

Příspěvek od ondrannnnn »

Tak už mě ten můj holící strojek začal srát :D Chtěl bych začít s břitvou, jenomže o ní nic nevím, chtěl bych vás tedy poprosit o vaše zkušenosti - kde ji koupit, jakou si mám pořídit, co budu potřebovat za příslušenství atd... atd... :-) Díky moc předem
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Ahoj ondrannnnn,
gratuluji k Tvému rozhodnutí, se začít holit Břitvou.
Pro začátek bych Ti doporučoval zakoupit si starší, ale dobře nabroušenou Břitvu ve velikosti tak 3-4/8. Postupně až se naučíš s takovou Břitvou pracovat, tak si vyzkoušíš velikost větší a uvidíš sám, jaký rozměr Ti bude vyhovovat.
Další součástí výbavy je holící štětka a mýdlo. Vyzkoušenou mám Tweezermana - Jezevčici, je velice dobrá a mýdlo v kelímku například Barbus zvaný Barbucha, (ne sprej nebo gel). Pro dobrou funkci Břitvy potřebuješ kvalitní obtahovací řemen.
V neposlední řadě se Ti bude hodit, jako nám všem, Kamenec.
Ono šmírnout se ostřím Břitvy není zas až tak velká vzácnost.
Další doplňky sice velice dobře využiješ, ale pro úplný začátek se bez nich obejdeš. Stejně budeš postupně zkoušet svou cestu a objevovat co Ti nejlépe bude vyhovovat.
Pro samotné holení doporučuji bohatou četbu na zdejším foru. Je to studnice znalostí, postřehů, rad a návodů - stačí jen číst. :geek:
Přeji stále dobré ostří, pevnou ruku, spoustu trpělivosti a spokojené holení.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ondrannnnn
Příspěvky: 6
Registrován: 25 čer 2010, 08:26

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od ondrannnnn »

dobře diky :-) a nějaky osvědčeny obchod ??? mam to spiš kupovat přes internet nebo mám preferovat kamenné obchody ??
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Tweezermana - Jezevčici jsem kupoval přes net od Palase z Prahy.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
dejv
Příspěvky: 41
Registrován: 15 čer 2010, 09:25

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od dejv »

ondrannnnn píše:dobře diky :-) a nějaky osvědčeny obchod ??? mam to spiš kupovat přes internet nebo mám preferovat kamenné obchody ??
Ahoj...
Přes net jde samozřejmě koupit lecos, ale možná by ses tím připravil o nezanedbatelnou část toho "začínacího" kouzla, kterou vidím právě i v tom prolézání všelijakých zastrčených obchůdků, ohmatávání a ovoňování... ;) Samozřejmě to je jen můj názor. Já holt jsem spíš ten typ, co si na všechno radši sáhne, než to koupí, ale nikde není řečeno, že to tak musí být i u Tebe :)

V každém případě Ti zkusím přihodit aspoň pár obecných tipů:

Jezevčici Tweezerman koupíš v jakémkoliv obchodě "Profimed - péče o zuby" (aspoň ve všech, kde jsem byl, ji měli).
Tamtéž se dá koupit i mýdlo na holení "Institut Karité" s bambuckým máslem. Ale jestli právě začínáš, tak zrovna tohle teď neřeš, a pořiď sobě Barbus (jak ostatně píše už pan Mistr ve svém příspěvku výše :)).
Tím se dostáváme k drogerii DM - tam jde kromě Barbuchy koupit také jezevčice "Balea" za bezkonkurenční peníze, přičemž v ceně je i stojánek. Myslím, že pro začátek je to super volba - alespoň co tedy můžu za své ohromující dva měsíce zkušeností posoudit :D Kamenec tam samozřejmě koupíš taky.

Co se týče břitvy, tak opět nezbývá než papouškovat Mistra. Zajdi do frcu, nebo starožitnictví, dřív nebo později uspěješ. Ale pozor, Mistr píše "starší, ALE DOBŘE NABROUŠENOU" břitvu. Pokud by se Ti něco takového povedlo, to by byl vpravdě husarský kousek. Troufám si tvrdit, že tohle prostě neklapne. Co koupíš takhle po starožitnictvích, bude s největší pravděpodobností v nějakém stadiu orezlosti, a že by to bylo v takovém stavu, aby ses s tím mohl rovnou holit, na to radši zapomeň hned.

Samozřejmě to není žádná tragédie - já osobně bych Ti v takovém případě vřele doporučil PetraS kontaktovat, a domluvit se s ním co dál. Kromě otázek ohledně nabroušení Tvé nové krásky, pak můžeš zavést řeč i na obtahovací řemeny, které Mistr tvoří, ve fantastické kvalitě a přitom za ceny více než lidové...

Snad jsem Ti alespoň trochu pomohl :) V každém případě Ti přeju hodně úspěchů v Tvém snažení, a ať Ti holení břitvou přináší jen samou radost :)
Go and cut yourself
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Radyx »

Ahoj Ondrannnnn, gratuluji ke správnému rozhodnutí.
ondrannnnn píše:..., jakou si mám pořídit, co budu potřebovat za příslušenství ...
Zkus se mrknout sem: http://www.britva.cz/zacineme_s_britvou.html, je tam pár základní souhrn informací.

Co se týká kde, tak to je trochu jako "kde si mám koupit auto?", záleží hodně jaké chceš. Aby jsi se mohl holit břitvou ta musíš počítat s tím že Tě to bude stát nemalé vstupní peníze (zvláště pak půjdeš-li do nové břitvy). Není to jako když si koupíš Gillette, zjistíš že se ti nelíbí, hodíš jej do koše a přejdeš na Wilkinson. Doporučuji co zmínili kolegové, nejdříve si pročti fórum aby jsi podchytil všechny souvislosti. Nijak nespěchej a v klidu se rozmysli co si pořídíš. Přeji Ti jistou ruku!!!
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od relka »

Zdravím a přeji pevnou ruku... pokud novou Břitvu, lze koupit od cca 1300,- dobrou nižší kvalitu DOVO..ale počítej že není připravená k holení. Je nutno ji nabrousit. Zato máš jistotu nové věci s dobrým ostřím, která tě nepřekvapí prasklinkou nebo vyhřátým ostřím po "naleštění" předchozím majitelem... Pořízení vybavení záleží i na místě tvého bydliště a dostupnosti obchodů s tímto zbožím. O začátcích tu bylo napsáno hodně, stačí se jen podívat... a začít s "minimalistickým" vybavením. Věř, že pokud budeš pokračovat v holení Břitvou, dokážeš potom mnohem lépe ocenit zlepšující se vybavení. Hodně štěstí..i to je při shánění potřeba...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vinci »

Zdravím všetkých znalcov a fandov v holení britvou,
Mám 19 rokov a som zo Slovenska. Pred istou dobou ma prestalo baviť holiť sa rôznymi výrobkami nemenovaných značiek a chcem sa vrátiť do starších čias gentlemanov a spojiť každodennú potrebu z príjemných relaxom a vzácnym obradom. strnište mi už celkom bohato rastie a už mám pokrk keď mám krk po holení červený ako rak.

Velmi ma to chytilo a už som zohnal za dobrú cenu vyššiu radu solingen DOVO + pán kt. mi ju predáva (novú) mi k nej dá brúsny kamienok Belgický brúsny kameň z Ardén - Ardennes Coticule.

Chcem sa spýtať ohľadom remena(som dost financne vytazeny po tejto kupe) ako si vytvorit v domacich podmienkach nejaky (provizorny z opasku do nohavic alebo nieco take.) prip vase dobre rady.

Ďakujem za ochotu a záujem :)
Vladimír zo Slovenska :)
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Vinci,
vítám Tě mezi gentlemany a milovníky těch nejostřejších nástrojů - Břitev.
Tvoje problémy se zarudlou pokožkou po holení různými škrabkami jsou zde dost často popisovány a obvykle po holení Břitvou vymizí.
Gratuluji Ti ke koupi Tvé nové Břitvy a k ní též výborného kamene. Obtahovací řemen lze vyrobit i ze širšího koženého opasku. Zavěsíš jej za sponu, napneš a na té straně kde nemáš žádné ozdoby nebo prošití, můžeš začít obtahovat. Pokud máš opasek z obou stran bez ozdob, tak na té hladké budeš obtahovat po nabroušení a postupem času (kdy už nebude hladká strana stačit) začneš obtahovat na té straně vnitřní, hrubší. Hlavně si hlídej aby jsi měl opasek při obtahování pečlivě napnutý.
Přeji pohodová holení, stále dobré ostří a pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Vinci »

Ahojte dnes som sa oholil touto kraskou prvy krat v zivote :) velmi silny zazitok. prikladam foto z inzeratu, z ktoreho som ju kupil :) na moje potesenie mi majitel pribalil ten brusny kamen ktory je podla toho mala co som zatial cital kvalita ..

Pevnu ruku a hustu penu praje Vinci
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Zamčeno

Zpět na „Techniky holení“