Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Videa naše i cizí týkající se Břitvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Zavzpomínejme tady společně na různé scény z filmů, ale třeba taky obrazy a jiné umění, ve kterých se vyskytuje břitva, ať už využita k svému účelu či jinému. Mým záměrem však není jen shromáždit rozsáhlý seznam scén a záběrů, ale taky se navzájem podělit o názor, jestli se nám to líbilo, nelíbilo, jestli to bylo reálné nebo nemožné a nebo třeba že se na to nedalo koukat, protože daným zacházením by v reálném světě muselo dojít k poškození nebo zničení ostří.

V rychlosti z paměti jsem vylovil devět filmů, kde se objevuje břitva, z toho 7 jsem viděl. Ale jak říkám, nechci jen dělat seznamy, ale trochu i analyzovat. Budu je teda uvádět postupně, pokud někdo uvede něco dřív než já, nebudu se zlobit a pokud přijdete s něčím, co neznám, budu jenom rád a rád se kouknu. (takze ideálně připojit link na video nebo obrázek).
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

A hned zacnu. Zacnu moji uplne nejoblibenejsi scenou s britvou. Myslim, ze by nikdo z Vas neuhodl. :)

Jedna se o film Monty Pythonuv smysl zivota, (kdo nevidel, doporucuju nejdriv scenku shlednout, video viz nize) kde se behem anglo-zulske valky v africe britsky dustojnik v podani Johna Cleese-e holi u stanu britvou. Primo v bezprostredni blizkosti britskeho tabora prave probiha bitva, anglicane a domorodci se melou hlava nehlava, umiraji, strelba, zvoneni savli, bajonetu, ostepu a on, chladnokrevny britsky dustojnik, se tam klidne holi britvou asi o pet metru dal od toho vseho. Pak najednou ve chvili, kdy zrovna prilozi britvu ke tvari, tesne kolem nej prolitne kopi a rozbije mu zrcatko. Jeho reakce je proste genialni, jak se prestane holit, nastvane se otoci, jako by si v duchu rikal "kterej kreten?" a kultivaci obliceje dokonci za pomoci kapesneho zrcatka.

Dle meho je ta scena naprosto genialni a vystihuje nejen klise britskeho dustojnika, ale i ideal uzivatele britvy, ktery by mel byt klidas, alespon behem holeni.

Naposledy upravil(a) clemo dne 08 lis 2010, 18:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

tak ne devet, ale deset filmu znam. Jak jsem jen mohl zapomenout na ten jeden, ktery ma se Smyslem zivota spolecneho autora animovanych kreslenych scen... ;)
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od sparq »

Presne tahle scena mne napadla jako prvni, stings a bit.
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Kdyz nad tim tak premyslim, Smysl zivota mel u me zasadni vliv na to, ze jsem se zacal o britvy zajimat. I kdyz to bylo vlastne tak, ze jsem se jako vasnivy brusic amater snazil pochopit, proc kdyz neco nabrousim, tak s tim oholim zapesti, ale oblicej ne. Tak jsem se rozhodnul poridit nejake stare britvy a delat na nich (chudinky male) pokusy. To jsem bydlel v Praze a tam neni problem, spousta vetesnictvi a vetsinou je z ceho vybirat. No a kdyz uz se necemu zacnu venovat a vasnive tomu propadnu, tak o tom hodne ctu, zjistuju, googlim. No a tak jsem se naucil o britvicky pecovat a troufnu si i na renovaci. No a holeni s britvou, to je pocit... co vam budu povidat, dyt to znate sami ;)

Kazdopadne se to vsechno odehravalo nekolik let predtim, nez prisel do kin film, ve kterem ma britva (vlastne hned 7 britev) skoro hlavni roli (Sweeney Todd). A ac je ten film kvalitni a dobre se na nej kouka, porad je to dle meho popkulturni mainstream a tak jsem se jaksi bal, aby si me okoli nemyslelo, ze jsem se dal na britvy na zaklade neho.
Naposledy upravil(a) clemo dne 08 lis 2010, 19:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Takze druhe misto u me ziskava Burtonuv Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (zatim to beru podle oblibenosti zezhora). Hezka podivana, umelecka hodnota, blby konec. 8-)

A ted predhazuji do diskuze nasledovne: Kde sakra vzal ty lopaty? To byly v 19. stoleti britvy tak velike? Jako chapu to jeste na jevisti, aby i ti vzadu videli, ze ma neco v ruce.

Jinak pokud by se dala koupit FUNKCNI verze takove britvy (ty, co jsou na netu, jsou bezpochyby jenom filmove repliky), tak do ni jdu. Klidne koupim i celou sadu, i s tou krabici.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od sparq »

clemo píše:A ted predhazuji do diskuze nasledovne: Kde sakra vzal ty lopaty?
V Hollywoodu. Jinde podobne exemplare neexistuji, tedy ovsem krome demonicke tvorby nemene demonickeho Cypriana Kachle... ;) http://straightrazorplace.com/srpwiki/i ... ina%22_9/8

(pokus o zert)
Uživatelský avatar
zbynek
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2010, 17:13
Bydliště: Praha

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od zbynek »

Ve westernu Chatova zeme (Chato's Land) jsou dve kratoucky holicsky scenky, samy o sobe nic zajimavyho - ostatne stejne jako film, kdyby v nem nehral Charles Bronson, byl by to uplnej propadak, takhle je to oddechova tuctovka. Zaujalo me na tom holeni neco jinyho: parta belochu pronasleduje na konich nekolik dni v horach a pousti Apace Bronsona, s sebou skoro zadny veci, permanentne jim dochazi voda, ale sef ma rano cas se do hladka oholit! V ty druhy scene, kde ho holi spolecnik, dokonce sleha penu v peknym hrnicku. Takova hezka ukazka, ze holici potreby zrejme v 19. stoleti patrily opravdu k nezbytnymu zakladnimu vybaveni...
Qarter
Příspěvky: 119
Registrován: 05 pro 2010, 15:27
Bydliště: Praha

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od Qarter »

Já se připojím se skromnou,ale krásnou scénou z filmu"Tenkrát na Západě".Téměř závěrečná scéna,kdy po výstřelu,kterým "Harmonika"pošle do pekla záporáka "Franka",holící se "Cheyenne" se řízne břitvou do tváře.Jenom naštvaně mlaskne a utře tvář.....Krása!
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Tu i tam nejake obrazove obohaceni, o ktere nekde zavadim, v tomhle pripade v starem adresari s vtipnymi obrazky.
0972_morbid_stein_best.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Videa“