Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 14 lis 2018, 01:15

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tabac Original - Mydlo na holeni
PříspěvekNapsal: 05 lis 2011, 13:52 
Donátor

Příloha:
K640_Tabac.JPG
Tabac Original
http://www.tabac-original.de
Firma Mäurer&Wirtz pochazejici z mesta Stolberg v Poryni byla zalozena v r. 1959.
Jeji produkty jsou, co se cen tyce ta "zlata" prostredni cesta, jinymy slovy: nabizi znacku a kvalitu za mirne ceny, proto jejich produkty jsou k dostani v ruznych retezcich znamych drogerii.

Na obrazku je videt 100gr tycinka "refill" holiciho mydla.
Vune je velmi specificka, a typicka pro linii vyrobku Tabac Original. Popsal bych ji jako ostre kvetinovo-korenite-sladkou, pomerne pronikavou a intenzivni. Samozrejme ze jeji slozeni se od r. 1959 nezmenilo, takze snad muzu dodat i "klasicky panska".
Penivost je velmi dobra, naslehani solidni peny nevyzaduje zadnou specielni zrucnost, pena je opravdu bohata, husta, pomerne trvanliva a ma i dobrou klouzavost.
Cena: 100gr za 4,-€.
Muj nazor: Solidni mydlo, charakteristicka a intenzivni vune mozna neoslovi kazdeho, z toho duvodu bych po oholeni doporucil vodu po holeni stejne znacky, (aby se ty rozdilne vune nebily navzajem), nicmene kvalita peny a nasledovneho oholeni je vice nez dobra. Klasicky prumyslovy produkt ze stredne velke firmy, a ne z obrovskeho koncernu.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

Předmět příspěvku: Re: Tabac Original - Mydlo na holeni
PříspěvekNapsal: 05 lis 2011, 14:36 
Donátor

Mydlo na holenie Tabac používam a som s ním spokojný.Viem že veľa ľudí mu nevie
prísť na chuť,ale mne vyhovuje.Najradšej ho používam so štetkou z diviačich chlpov.
Vôňa je silnejšia tak mydlo používam len pri holení ráno alebo cez obed ked ma čaká
ešte nejaká činnosť.
Pokiaľ spotrebujem celé balenie potrvá ešte dlho,ale mám v pláne si kúpiť náhradnú náplň.

Palo.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2012, 18:53 

https://www.youtube.com/watch?v=UP4CPmEhn1M

PříspěvekNapsal: 06 led 2016, 20:05 

dobra zprava pro ty, kteri si oblibili tuto naprostou klasiku ve svete mydel - nove na upravse maji i refill tycinky - tedy to, co ma Wiking na obrazku v prvnim postu. 199 kc za 100 g opravdu kvalitniho pevneho mydla je super cena. kdybych to byval vedel pred tim nez jsem napsal jeziskovi, tak -------bych si stejne napsal o verzi ve sklenene misce :lol: . ale pro priste uz budu brat tento refill a strouhat do te krasne misky s vickem

PříspěvekNapsal: 21 říj 2018, 12:35 

jako kazdej podzim, kdyz se ochladi, schovam vsechny ty fancy ovocno-mentolovy mydla od Stirlingu a podobne a vytahnu starej dobrej Tabac a jako kazdej rok se divim jak super mydlo to je. obzvlast kdyz ho clovek pouziva denne, tak pekne zmekne a jeste lip se nabira stetkou a dela jeste hustejsi a kremovejsi penu

PříspěvekNapsal: 21 říj 2018, 16:58 

Jj, musím říci, že Tabac patří mezi mé nejoblíbenější mýdla. Trvalo dost dlouho, než jsem si ho koupil, ale důvodem byla spíš má žena, neb jsem se domníval, že jí nebude vůbec vonět, ale velmi jsem se zmýlil a ba naopak jí Tabac voní velmi příjemně.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2018, 17:40 
Donátor

Mýdlo Tabac rád používám již několik let, a stále se k němu vracím. Za mne dobrý.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2018, 06:58 
Admin

Mýdlo s výraznou těžší citrusovo - kořenitou vůní ve které, při jejím odeznívání, můžete někde vzadu ucítit i kouř doutníku.
Na první dobrou ve mě evokuje pocit návštěvy solidního pánského holičství začátkem 19. století.

Pěna se tvoří velmi ochotně a na tváři zanechává příjemný pocit.
Po oholení a umytí mýdla z tváře vůně nemizí ihned, ale zůstává ještě nějakou dobu přítoma.

Mýdlo hodnotím jako jedno z lepších.

Jeho výrazná vůně však rozhodně není pro každého.
Osobně patřím mezi jeho příznivce, nicméně jsem se setkal i s jeho kategorickým odmítnutím.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2018, 20:41 

Tak Tabac co jsem četl většinou rozděluje lidi na 2 tábory:
1) "když ji miluješ, není co řešit" :D
2) tohle do baráku nesmí
Jsem rád, že patřím do kategorie 1 a Tabac je asi mým nejoblíbenějším běžným mýdlem na holení a kdyby člověk mohl mít ve svém arzenálu jenom jedno jediné mýdlo, tak u mne by to asi Tabac vyhrál :lol:

PříspěvekNapsal: 06 lis 2018, 20:52 

Tak jsem po oživení tématu pročetl a sehnal mýdlo Tabac. Cena velmi přátelská 200,- za 100g. Vůně opravdu silná.. Těžko specifikovatelna. Asi bych ji také přirovnal, jak ti někdo psal, k holičství dřívějších dob. Každopádně mi ale vůně sedí. Občas určitě mýdlo prolozim nějakým méně aromatickým. Ale S VPH se snáší dobře. Přítelkyni vonim i po použití obyčejné VPH Barbus.
Holící vlastnosti za tuto cenu maximální a nemám opravdu co vytknout. Změkčení a pocit pro holení super. Mýdlo na denní, případně obden holení. Další z mých nových favoritů.

Všechny časy jsou v UTC+01:00