Miska na penu

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mikeborecek
Příspěvky: 121
Registrován: 27 čer 2011, 14:05
Bydliště: SK

Miska na penu

Příspěvek od mikeborecek »

Zdravím všetkých kolegov...
Chcel by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde by som mohol zohnať penotvor teplý... Pozeral som po fóre a zistil som, že tu prebehol hromadný nákup tohoto penotvoru. A ako sa hovorí: "kto zaváha nežere". Tak ja som zaváhal, respektíve som začínal s holením bagrom/britvou, a netušil som, ako by sa mi zišiel tento penotvor teplý...
Vopred ďakujem všetkým za info...
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od irenko »

skús na ebay - hľadaj pod kľúčovými slovami "Shaving Mug", alebo popros cez SZ kolegu adrchspacha,
možno by Ti pomohol....
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od hans »

Napis pres SZ kolegovi pod nickem Mushroom , myslim ze jeste nejake na sklade ma, zkus se ho zeptat.
Uživatelský avatar
mikeborecek
Příspěvky: 121
Registrován: 27 čer 2011, 14:05
Bydliště: SK

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od mikeborecek »

Vďaka za tipy....
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Zdravím, měl bych dotaz, zda je lepší uzavřený jednodílný typ (zde řez):
Obrázek

nebo dvoudílný hrnek miska jako je tento:
Obrázek

Mimochodem inspirovalo mě to k myšlence nechat si někde pěnotvor udělat, neměli by jste tedy někdo kontakt na kvalitního šikovného hrnčíře/hrnčířku, nejlépe v moravskoslezském kraji, ať se to neřeší moc na dálku?
Prozatím zkouším doma různé průměry misek a hrnků, abych našel ideální velikost (ať to nevypadá jako umyvadlo :-D ), a zjišťuji, že ideální je, aby vrch byl stočen dovnitř misky, jinak pěna "zdrhá" a mám ji všude (přehnaně řečeno). Také zda je lepší ploché dno a následně rádius nebo půlkruh (jsem perfekcionalista). Jako super nápad mi přijde tvar ucha takový, že se na něj dá štětka odložit.
Děkuji.
Berseg
Příspěvky: 50
Registrován: 11 říj 2011, 12:37
Bydliště: Ostrava

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od Berseg »

Co se týká tvaru, tam moc neporadím neboť pěnotvor zatím nemám. O pěnoptvorech se v minulosti vedla diskuze v tomto vlákně. Tehdá se hrníčky objednávali u http://dancak.artkeramika.cz/uzitkova.htm a vypadali dobře. Podle kontaktu je p.Dančák ze Vsetína, takže by to mohl být hrnčíř, kterého hledáš.
Nicméně abych nechodil kolem horké kaše, pokud by sis pěnotvor objednával, rád bych se k tobě připojil :) .
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od hans »

Ja jsem stastnym a spokojenym majitelem Penotvoru z obednavky od pana Dancaka a muzu rict ze uzavreny typ mi vyhovuje a urcite bych se rozhodl pro nej znovu. Nevim jak jsou na tom ostatni ale vyhovuje mi ze neni z casti tedy ze nic nemuze vypadnout a rozbit se.
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Toho se bojim, jen se dá zas dobře čistit...nakreslím tvar, a začnu to asi řešit. Hrnčíř mi taky musí říct co de a co ne...

Btw.: A hle, Ostrava, to sme v podstatě susedi.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od Vlcak »

Jako pěnotvor používám misku a hrnek a v případě jednodílného pěnotvoru bych se k objednávce asi přidal.
Naprosto souhlasím s řešením vršku pěnotvoru, aby pěna neutíkala. Na tom obrázku jednodílného v řezu to vypadá bezvadně.
Ale osvědčilo se mi, i když miska má poslední 2-3 cm u okraje jen svisle bez převisu, nebo ohybu dovnitř.
Dvojdílný na spodním obrázku vypadá hezky, ale odkládání štětky na ucho mi nepřijde úplně potřebné.
Spíš bych zvážil obrácené ucho, aby se pěnotvor dobře držel, když je položený na dlani a uchem prostrčený palec.
Jako to má typ L-Scuttle od Schwarzweisskeramik. Také je zde fajn část na namáčení štětky.
http://www.schwarzweisskeramik.de/enindex.html

Obrázek

Tento jsem výhledově zvažoval objednat, ale pokud by se objednávalo u českého hrnčíře, rád bych jej také podpořil a vzal si kousek od něj :P
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Tak jsem včera nanosil do koupelny tucet různých hrnků a misek, až jsem nakonec náhodou narazil na jednu starožitnou mistu (cukřenku asi), její vnitřek je asi 5cm hluboký (štětka má 5.5 cm), jen byl rovný a na krajích s radiusem, to mi přišlo moc.
Následně otočit víčko, do misty nalet vodu provizorní pěnotvor hotov (3.5cm hluboký)...
průměr nějakých 12cm asi.
Zjištění:
- 12cm vypadá jako ideální průměr
- hloubka kolem 6cm jako ideál (neklepu ručkou ani prsty o hrnek)
-spodek cca 3cm rovný, pak rádius
- za rádiusem ještě vodorovná nebo svažující se ploška jako na onom víčku, pěna pak nepadá ven než ji setřete a vrátíte kam patří


Fotky mobilem, proto ta kvalita...


Edit: přidávám narychlo zpíchnutý návrh v CADu (řez)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“