Przemysławka Eua de cologne originál 100 ml

O veškeré další pánské kosmetice
david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Przemysławka Eua de cologne originál 100 ml

Příspěvek od david_ul »

Krásné dobré ráno dámy, krásné dobré ráno gentlemani,

hned na začátek se Vás zeptám jestli jste četli recenzi na Consul vodu po holení 100 ml? Že ne... chyba. Toto téma bude hodně provázané. Takže zde je odkaz: viewtopic.php?f=93&t=3489
IMG_20210828_123323_edited.jpg
Takže začínáme.... Dovolte mi představit Przemysławka woda kolońska 100 ml ( Przemysławka voda kolínská 100 ml). Tato úžasná kolínská je vyprodukovaná ve stejném závodě jako VPH Consul 100 ml viewtopic.php?f=93&t=3489
První výrobky této úžasné kolínské Przemysławky bylo v roce 1919 v Polsku. Ale vezmu to od začátku. Vypůjčím si text ze stránek výrobce https://sklep.synteza.com.pl/11,przemys ... 00-ml.html
Je to pokračování německého originálu „koelnish wasser“. První zmínky o tomto typu kolínské vody byly zaznamenány v roce 1695, kdy italský emigrant usazený v Kolíně (Německo) vyrobil kolínskou vodu s názvem 47-11.

No a jak vidí historii této značky Poláci:
Przemysławka je kolínská voda vyráběná v Polsku od roku 1919. Po druhé světové válce se Przemysławka, Derby a Consul vyráběl v kosmetické továrně "Pollena - Lechia" definice jména je vysvětlena zde: viewtopic.php?f=93&t=3489
v Poznani. V Polsku bylo zachováno předválečné složení a samotná výrobní technologie. Przemysławka byla v Polsku velmi populární v 70. letech 20. století. Nakonec ji sesadil Brutal VPH viewtopic.php?f=93&t=2666
Po privatizaci v Polsku roku 1997 firmou Beiersdorf ( tuto firmu také znáte. Je výrobce krémů Nivea a nejen jeho). Soukromá myšlenka. Tuto firmu sice nepoužívám. Nesedí mi jejich výrobky, ale cením si jejího postoje v době II. světové války. Nepodlehla Hitlerovi a nezaměstnávala zajatce a internované lidi z koncentračních táborů a nevyužívala levnou práci nabízenou Hitlerem. Ale to jsem odbočil.
No a v té privatizaci se firma Beiersdorf rozhodla, že sjednotí své produkty a rozhodla se zlikvidovat značku "Pollena - Lechia".
Naštěstí tu byla firma Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne „Synteza“ v Poznani, která sídlí opravdu přes ulici starému závodu. V roce 1998 odkoupila jak značku, tak receptůru a hlavně celou ochrannou známku pro všechny výrobky "Pollena - Lechia".
Dnes se tedy zachovala výroba Przemysławka, Derby a Consul a ostatních výrobků. Na všech obalech je, ale dovětek, že je vyrobeno podle technologie a receptur společnosti Lechia SA Poznań“.
Strážkyní receptu a tradiční výroby je Halina Sybilska, spolupracující se společností „Synteza“, autorka vonné kompozice Pani Walewska, studentka Mieczysław Jastrzębski - zakladatelka vonné laboratoře „Pollena -Aroma“ v Poznani, tvůrci vod a parfémy: Polarna, Przemysławka Triple, Szałowa, Pinocchio, Baccarat a hlavní autor receptury a technologie výroby slavného pracího prášku IXI-65.
Zde jsem si trochu vypomohl díky stránce: https://www.lewicanarodowa.pl/2019/04/w ... lawka.html

Pořád se vyrábí zde:
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno–Chemiczne SYNTEZA Sp. z o.o
ul. Św. Michała 67/71
61-005 Poznań
https://sklep.synteza.com.pl/11,przemys ... 00-ml.html
G- maps: https://goo.gl/maps/cLCYaf5rnFTrh6CH9

No a jak tedy voní? To si necháme zatím na potom. Podíváme se na krabičku a flakon.
IMG_20210828_123502.jpg
Flakon je stejný jako u VPH Consul. Takže obsah je 100 ml a víčko je černé plastové. Sklo je silnostěnné. Takže se nemusíte bát s flakonem více drcnout. Vydrží to. Rozměry samotného flakonu jsou 77.8 mm na délku a na výšku je to 79,2 mm takže skoro čtverec a víčko je široké 28,1 mm a vysoké 28,2 mm. A otvor ve flakonu s dávkovačem ze skla. Tedy flakon a dávkovač je v jednom kuse.
IMG_20210828_123508.jpg
Jako u VPH Pitralon. Šířka otvoru je 17,4 mm a vnitřní otvor je 4 mm. Takže krásně se dávkuje, ale neteče. No a na flakonu je papírová etiketa, která je nalepená. Je tam jméno kolínské a na druhé straně flakonu je průhledná samolepka se složením a EAN. Také tam najdete ,že by bylo dobré kolínskou vypotřebovat do tří let od otevření. U složení "zase" chybí % alkoholu. Což je škoda.

A ještě krabička:
IMG_20210828_123619.jpg
Tak ta je z tvrdšího papíru. Loga značek jsou vyraženy slepým tiskem. A samotné obaly jsou ještě potaženy fólií. To je u všech produktů co tu od této firmy zatím budu recenzovat (Consul VPH, Derby kolínská). Rozměry u obalů jsou zatím v roce 2021 stejné a to 81,3x 112.6x 36,6 mm. Jako bezpečnostní prvek je na krabičce i kulatá přelepka, která brání v otevření krabičky. Jsou na obou koncích krabičky. Takže víte, že už se tam někdo hrabal. Prostě otevřenou nebrat. Další samolepka je i s datem expirace. Není to natisknuto přímo na krabičce. Je to tam nalepeno.
Bohužel u této kolínské Przemysławka vidíte, že je dodrbaná. No, aby ne. Nesl jsem balík s věcmi v tom největším dešti. Takže tak. Za to se omlouvám. Jinak Przemysławka má design krabičky vyvedený v zeleno bílém coloru. Stejnou krabičku najdete i u verze s atomizerem. Jen je tam jiný popisek na krabičce. Je škoda, že krabička nemá vnitřní vedení pro flakon.

No a teď k vůni ( na kterou všichni čekáte) a k barvě či omaku.
Takže kolínská je průhledná. Na omak není mastná nebo lepkavá. Prostě na prvním místě ve složení je alkohol. Takže usuzuji % okolo 65%.
A základní vonné body v této kolínské jsou: levandule, citrusové plody, bazalkový nádech a dle mého bych řekl, že i bergamot či citrusová tráva.
Samotná vůně je cítit cca asi tak do 5 hodin po aplikaci. Dále už jsem ji spíše nevnímal. A ano na oblečení vydrží celý den. Také se mi to stalo. Ale fleky nedělá.

No a jaké je tedy složení:
odkaz na codecheck : https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... 100_ml.pro

Alcohol denat, aqua,parfum, liomonene, linalool, citral, geraniol, citronellol, eugenol.
IMG_20210828_123434.jpg
Složení je tedy dle codecheck dobré. Ze 100% koláče je červený jen cca 5% a může za to citral a eugenol.
Zde si zase vypomůžu díky webové stránce https://www.biooo.cz/
citral :https://encyklopedie.biooo.cz/vyhledat-slozeni/citral/
eugenol: https://encyklopedie.biooo.cz/vyhledat-slozeni/eugenol/

No a teď cena a kde nakoupit. Tak zase v CZ jsem nehledal. Kupoval jsem v Polsku. A tam je cena za kolínskou vodu bez atomizeru 18 zlotý ( 113 Kč) cena je bez poštovného.
Jen pro upřesnění Przemysławka je vyrábí jen jako kolínská. Není ve verzi VPH. To Consul je ve verzi VPH a kolínská. To samé Derby je jen jako kolínská.

Kdyby někdo měl tuto kolínskou doma.... nechť napíše své poznatky či zkušenosti.

Uf je toho dost, ale nechci z toho dělat slohovou práci. Už takhle je tam dost písmenek.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.