Krém na holení FIGARO

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od relka »

Nemá
Drvoštěp píše:Asi někdo
...nemáš doma dětičky toužící po krabičce?...Taky jedna z možností
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Pánové,

to nemusí být přeci až takhle. Ono stačí jestli Kolega má rád hodně pěny a nešetří a nešetří.

Já mám rád taky pěnu, ale zas až tolik asi neberu. Ono záleží i jak moc člověk používá vody. Jestli Kolega Jiří to mýdlo nechce utopit ve vodě a pak neslévá přebytek do umyvadla?

Ale popravdě mám rozdělané 3-4 mýdla a řekl bych, že mi vydrží 9 měsíců. Ano přiznám se už taky vidím dno. Ale na stranách mám ještě mýdlo. Je fakt, že tam nedávám vodu. Jen tak zajedu vepříkem nebo si odloupnu kousek do misky na šlehání.
Fakt záleží jak je to s tou vodou a štětcem.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Vousáč »

Největším žroutem mýdla je jezevec, obzvláště ten s velkým uzlem si vezme 2x tolik
co vepřík.
Dalším jak už napsal David je rozdíl v množství našlehané pěny.
Jestli chci mít misku až po okraj plnou a přitom pro trojoholení využiji jenom pěnu která
se drží v chlupech štětky, pak plýtvám jak jenom to jde a spotřeba je podobná tomu,
jako kdybych jel autem na plný plyn po dálnici a měl u toho zapnutý sytič.
Také přece jedu, ale spotřeba je enormní.
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od relka »

Vousáč píše: množství našlehané pěny.
Tipnul bych si i na zvýšení spotřeby při nalití teplé vody na mýdlo a jeho rozmočení. Alespoň jsem měl ten dojem, když jem tenhle způsob zkoušel. Abych pravdu řekl, ani nevím jak mi vlastně Barbus vydží dlouho...ale je to dlouho.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Redysh »

Ahoj všem,
já ztrátu mýdla rozmočením při zalití vodou minimalizuji následujícím postupem. Po povrchu mýdla točím štětkou rovnoměrně tak, aby mi na něm zůstal pokud možno co nejrovnější povrch, tedy abych na něm nevytočil kráter se zbytky mýdla po stranách teglíku. Přípravu zahájím napuštěním vody (teplota dle druhu mýdla) do holící misky a namočením jezevčice. "Rovný" povrch mýdla zakápnu lehce vodou ze štětky tak, aby byl celý povrch ponořený asi tak 2mm. Nechám působit 5 - 20min (podle tvrdosti mýdla), aby mýdlo na povrchu změklo. Potom přebytečnou vodu s rozpuštěným mýdlem sliji do víčka od PET lahve (většinou ji nezůstane ani celý obsah víčka) a tento roztok přikapávám do misky během tvorby pěny. Využiji tak i tu trochu mýdla, která se do vody rozpustí při zalití kelímku.

Vzhledem k tomu, že při každodenním holení v současné době pravidelně střídám 9 druhů mýdel, úbytky jednotlivých mýdel prakticky nepozoruji :P . Myslím, že budu mít potřebu mýdla doplnit tak za několik let :D .

Zdraví
Redysh
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Radgost »

Téma pročištěno.
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Vinci »

Dnes ani neviem ako som kúpil Figaro mydlo v čiernej dóze. Parádne vonia a stálo v akcíi 1.69E :shock: .
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Artifex »

Vida, Figaro jsem dlouho v Brně neviděl, nepotkal tu někdo?
Uživatelský avatar
Vinci
Příspěvky: 167
Registrován: 22 lis 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Vinci »

Ja som to kúpil v Taliansku. Mali tam aj niake Proraso a Palmolive ale to som velmi neobzeral.
G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové,

Figaro se dělá jak v červené, černé tak i zlaté (okrově žluté) barvě.

Cena je okolo 5 euro.

Sám jsem nedávno koupil v Německu červené Figaro za 6 Euro (nechal jsem si jej dovézt).

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“