Skladování řemenů

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2021, 19:22

Re: Skladování řemenů

Příspěvek od Lukáš »

Můj způsob 😁
Řemen zavěšený ve skříni a dlouhý igelitový pytlík s dírkou na oko takže je v uzavřené skříni a ještě chráněný igelitem který je velký aby nepřiléhá a řemen hezky dýchá. Ps oblečení nikdy nedávám tak aby tlačilo na řemen a jako u břitev jsem chodil s hydrometrem a hledal skříň kde je nejmenší vzdušná vlhkost 😀
IMG_0030.jpeg
IMG_0031.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Amatérský nadšenec, který prošel cestou od plastových holících strojků přes "Bagr" až k shavettě a teprve tam jsem si uvědomil kam to všechno směřuje...
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Skladování řemenů

Příspěvek od PetrS »

Krásná a luxusní péče o obtahovací řemen !!!

Výhodou kvalitní kůže je, že má ráda když se podmínky uložení příliš nemění a pak se odmění tvarovou stálostí. Ve skříni je stabilní vlhkost určité úrovně a řemen se tomu "přizpůsobí". Když bude viset v koupelně mimo cákající vodu a mokré ručníky, a bude mít přibližně stejnou, byť zvýšenou vlhkost, tak se taky "přizpůsobí" a bude fungovat bez poškození. Horší je dotyk s mokrým ručníkem či prádlem, postříkání sprchou a podobné zásahy vodou, to se pak povrch změní v 3D profilu a je to nevratné. Stalo se mi to na mém řemenu a je to tam už mnoho a mnoho roků a nemizí to...
Zatím co řemeny které mám pověšené v koupelně na stěně mimo dosah vody, běžná koupelnová vlhkost nevadí a jsou v perfektním stavu.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Obtahovací řemeny“