Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
JezkovyVoci
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2015, 21:54

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od JezkovyVoci »

Nechám si od moudřejších poradit. Oproti Solune, jak jsem ji viděl na fotkach v tematu, se liši tim, ze spodní kovová část je spojena s plastem - ačkoli se v něm protáčí. Finta s výměnou nožky, jak jí tady někdo radil, tak není možná. Ale mně to neva, ta věc funguje dobře tak, jak je, a váha strojku je o zvyk. Naopak ta plastova noha je vyrazně delší, což dává ergonomii pohybu zcela něco nového.
valihrach
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2012, 18:32

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od valihrach »

JezkovyVoci: tusim se to jmenovalo Soluna Lux, treti typ po "kratke" s hrebenem nebo plnou listou. Ale ty stare tridilne jsou myslim praktictejsi.

U fotek nutno zmensit kvalitu jpeg komprese, ne rozliseni (da se treba v Gimpu).
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vladacr »

Myslím, že jedna taková Soluna s plastovou ručkou je právě na Aukru.http://www.aukro.cz/ShowItem2.php?item=5124634318
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Redysh »

Ahoj kolegové,

v pátek mi pošta doručila 2 úplně nové (ale cca 30 let staré :) ) Soluny, které jsem koupil na bazos.cz. Dnes ráno jsem do jedné založil novou zelenou Astru, trošku si pohrál s vystředěním žiletky vůči hlavě, a poprvé v životě jsem se oholil pravou (Echtgold) československou Solunou (ve svých začátcích jsem tehdy používal motýlkový strojek Astra). Použil jsem mýdlo Speick Men, k holení přistoupil s náležitou dávkou respektu a ...
Thadeas píše:Holení mou novou staro- novou Solunou mám úspěšně za sebou a nemám slov.
Věděl jsem, že to trochu rozdíl bude ale takhle? a ten hrozivej zvuk při odříznutí vousu? Páni!
Jsem nadšen (nevim jestli je to normální ale fat jsem tím byl úplně unešený, jak to šlo snadno a příjemně a vůbec. Pomalu jsem litoval, že nemám více obličejů) A co mě dostalo úplně nejvíc a nevím, jestli je to tak správně, každopádně po každém holení obličej přejedu jen tak preventivně kamencem a pokaždé to semtam štípne (aniž by tekla krev) a tentokrát? vůbec nic! Pochyboval jsem, jestli jsem vůbec oholen, ale jsem!
... nelze než se podepsat pod příspěvěk kolegy Thadease, prostě také nemám slov :o . Výsledkem bylo naprosto excelentní oholení na 4 průchody (tzv. na dětskou prdelku), absolutně bez jakéhokoliv podráždění pokožky, bez jediného říznutí. Po nanesení VPH jsem necítil naprosto žádné pálení, takže nedošlo ani na mikroskopické poranění kůže. Wow! Již si ani nepamatuji, kdy jsem byl takto dokonale oholen a myslím, že se mi to takto luxusně snad ani nikdy nepovedlo! Možná jsem již dostal do ruky větší cit, ale neměl jsem vůbec žádný problém s agresivitou Soluny narozdíl od Mühle R41, kterým jsem se téměř vždy pořezal nebo podráždil pokožku.

Solunu budu nadále používat o víkendu, kdy je na holení dostatek času, a mohu si ho tak náležitě vychutnat. Přes týden však raději zůstanu při každodenním ranním rychlém oholení u osvědčeného bagru Merkur 37C :P .

Před soudruhy, kteří kdysi Solunu vymysleli, nezbývá než smeknout klobouk a vystřihnout jim pochvalu. Škoda, že se již nevyrábí. V poměru cena/výkon nemá tento bagr absolutně konkurenci (čínské kopie Soluny ani ostatní jejich produkci do srovnání nepočítám).

Zdraví
Redysh
forum_0060.jpg
forum_0061.jpg
forum_0062.jpg
forum_0063.jpg
forum_0064.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
prajzak
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2014, 15:57

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od prajzak »

Asi před 14 dny jsem si koupil fatip picollo.Mám rád agresivnější holící strojky.Nemohu mu skutečně nic vytknout.Jedna věc je však jistá. Na českouSolunu prostě nemá, i kdyby se na uši stavěla a žiletkou odrážela. soudruzi prostě odvedli perfektní práci. Tam kde již fatip nebere,soluna bere d dál a jedině s ni mám pocit perfektního oholení. Mám naštěstí dva již starší exempláře a ty mne doufám už budou provázet do smrti.Tož asi tak.....
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vladacr »

Dobrý večer páni kolegové,
Se Solunou se víceméně pravidelně holím (snažím se pravidelně střídat své strojky), používám jí v kombinaci s čepelkami Derby a Shark, nikdy mě nekousla, vždy oholila do hlaďoučka a bez podráždění. Mám pocit, že by oholila i sklo. Nicméně, chystám se jí použít s žiletkou Feather a tady už začínám být trochu nejistý. Máte někdo zkušenosti s touto kombinací nějakou zkušenost?
Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Příspěvky: 15
Registrován: 04 pro 2013, 17:28

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Bob van Sikorski »

kombinaci Soluna/Feather používám posledních pár týdnů. Oproti Fatip/Feather snese a současně vyžaduje přeci jen nějaký přítlak (Soluna je lehoučká), díky tomu ale má člověk další možnost "regulace výkonu" pomocí přítlaku. Pocit z holení je výborný, je ještě ladím hranici, kdy ještě nedochází k podráždění, ale oholení je hladké. Časem možná dám vědět, kolik oholení oproti Fatipu dá "featherka" v Soluně. Rozhodně ale platí, že těch celkově 260Kč za malou lehkou Solunu vůbec nelituji.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od doki »

Dobrý deň kolegovia. Kto z Prahy, by bol ochotný pre mňa a kolegu Slovakboy kúpiť na bazos.cz 2 ks Solunu a poslať do Košíc? Pani, ktorá ich predáva, bohužiaľ nie je ochotná poslať balíček na Slovensko. CZK by som poslal na účet ochotnému kolegovi.
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
Yetti
Příspěvky: 56
Registrován: 03 úno 2015, 20:23
Bydliště: Jílové okres Děčín

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Yetti »

DSC00035.JPG
zdravím kolegové a posílám foto mých Solun
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
optimista čte knihy, pesimista Korán a realista studuje základy střelby na pohyblivý cíl.
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vladacr »

doki: pokud byste netrvali na kolegovi z Prahy, rád to pro vás zařídím, ale bude to dražší o poštovné do ČB. Když tak do SZ.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“