Kamenec

O veškeré další pánské kosmetice
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

Já se o všestrannosti kamence dozvěděl až tady na fóru :P

Když se podíváš na první stranu tohodle vlákna, tak si můžeš přečíst celou řadu použití kamence.
Jenom je škoda, že ten krásný článek z odkazu už nefunguje, tam toho bylo popsáno mnohem více...
V noci slyším i vousy růst
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamenec

Příspěvek od PetrJ »

Děkuji Vám pánové. Já bych jinak také nedal na můj kamenec dopustit (mylně jsem uvedl Drucheva, správně je to Důbrava, taková ta menší kostka z DM drogerie: http://www.dubrava.cz/bytova-chemie/kos ... po-holeni/). Používal jsem ho krátce po holení, nedalo mi to ho nevyzkoušet jako antiperspirant i na štípance od hmyzu. Pokaždé splnil svůj účel, hned je znát, že se kůže stáhne, a cena na to, že zjevně vydrží dlouho, byla fajn.

Jenže na mě prostě nechává ten lepkavý povlak, o což na tváři po oholení ani na rukou samozřejmě nestojím. Váhal jsem, jestli to nějak nesouvisí s holícím (Barbus) nebo obyčejným mýdlem (Palmolive), zvlášť když jsem si z počátku ničeho nevšimnul. Jenže když nyní vezmu kamenec do ruky, dám jej pod vodu a přejedu po něm prsty, tak se mi hned lepí k sobě. Takže jej už nepoužívám.

Je akorát otázka, zda by jiný kamenec byl řešením: složení je u všech myslím stejné (Potassium Alum, Aqua). Byla by to ale škoda...
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Kamenec

Příspěvek od Wiking »

@PetrJ: ""složení je u všech myslím stejné (Potassium Alum, Aqua). ""

Neni stejne..

viewtopic.php?f=94&t=21&start=70#p17220
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
PetrJ
Příspěvky: 91
Registrován: 26 črc 2014, 07:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamenec

Příspěvek od PetrJ »

Neni stejne..

O těch tyčinkách s jiným složením, které slouží k zastavení krvácení, jsem už tady na fóru četl. Jenže pro zklidnění a dezinfekci pleti po holení, i kdybych s nimi neměl problém, se nehodí. A co jsem se zběžně díval, tak i ostatní blokové kamence mají složení stejné (u kamence z Důbravy je akorát navíc voda).

A tak zkrátka budu používat něco jiného :)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

Já tu tyčinku, tedy Zastavovač krve kdysi používal tak jako teď kamencovou kostku.

Celou tyčinku namočit do vody a pak po přiložení na obličej, dlaní převalovat nahoru a dolů.
Časem se tyčinka ohladila a pak se dala používat klasickým třením po tvářích.

Pravda, po zaschnutí jsem pak musel obličej oprášit od bílého zbytku tyčinky, ale šlo to... :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Kamenec

Příspěvek od MartinC »

Vážené osadenstvo, mám otázky. Na obale kamenca od výrobcu - Výrobní družstvo Důbrava Valašské Klobouky je mimo dátumu výroby uvádzaný aj dátum spotreby "Spot. nejlépe do". Má podľa vášho názoru tento dátum nejaký praktický význam, alebo ide len o bohapustú implementáciu nariadení EÚ o označovaní výrobkov (resp. vnútroštátnych predpisov) do praxe ? Je s uplynutím na obale uvedeného dátumu spojená nejaká zmena vlastností kamenca spôsobujúca jeho nevhodnosť na ďalšie použitie ? Predsa len, ak sa nemýlim ide o minerál, ktorý by v zásade nemal podliehať podstatným zmenám jeho vlastností. Alebo sa mýlim ? Prosím o vysvetlenie. Apropo, ak sa to už riešilo tak sa za duplicitu ospravedlňujem, tak mi prosím veľmi "nenaložte" :D.
doki
Příspěvky: 104
Registrován: 25 led 2014, 23:00
Bydliště: Košice

Re: Kamenec

Příspěvek od doki »

Môj otec občas používa minimálne 20 rokov starý kamenec. nerozpadol sa, nezmenil konzistenciu, ku kožnému po jeho použití nechodí, myslím že to je len kôli EU byrokracii
MÜHLE R89, MÜHLE ROCCA, FATIP GRANDE
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Kamenec

Příspěvek od mons »

Používal jsem léta kamenec po dědovi, kus o velikostí krabičky od sirek, naprosto čirý jako kus skla, stáří cca 60 let, bez jakýchkoli známek opotřebení,
prostě paráda, bohužel mi upadl na zem v koupelně a změnil se na tříšt. Ach jo , stále mne to mrzí. nemyslím si, že by stáří nějak ovlivňovalo jeho používání.
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Kamenec

Příspěvek od maculak »

no dopadl jsem podobně, měl jsem jeden nádherný kousek odhadem 60 let starý a podlaha se mojí blbostí o něj také postarala, teď používám ten z DM ale srovnatelné to není, budu se muset poohlídnout a něco zakoupit...
Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57
Bydliště: Praha - východ

Re: Kamenec

Příspěvek od Yaron »

Taky pouzivam kamenec, bohuzel jsem jako Mons rozbil uz dve Osmy, rozpadly se na sto kousku. Ted pouzivam nejaky italsky z Upravse a je v pohode, ale Osma je lepsi... Mam v merku kamenec od Muhle, ktery ma uprostred provazek, takze je tam asi minimalozovano riziko padu, ale odrazuje me cena, ta je pomerne vysoka. Pouzivam kamenec i jako antiperspirant, na ruzne stipance, po holeni... takze ho mam na cca pul roku, tak trochu vaham. Pouzivate nekdo kamenec Muhle? Zkusenosti???
Living on the edge.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“