Kamisori - renovace škrabáním

Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od relka »

Neměl jsem až tak na mysli pouhé nabroušení daného tvaru. Před dvaceti lety měli v brusírně ve fabrice pár brusek s diamantovými kotoučky na soustružnické nože. Kotouč se koupit také dá, ale s běžnou ocelí mu to moc nejde. Výměnné plátky do nožů a frézovacích hlav se jen měnily. Myslel jsem změnu tvaru plátku, který seženete a na kterém je potřeba vytvořit prakticky nový profil. Asi tak
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radyx »

kono píše:...ahoj...nevím,ale mám za to,že se šábry s plátkem z SK vyráběli...a zřejmě i vyrábějí...
Dík za rozšíření obzorů!
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Zipíno »

Soustružnické nože s plátky z SK se brousily na běžné brusce, jen tam musel být velice jemný, šedivý kotouč, kterému se říkalo "Mramorák"
671 grains of diplomacy-.50 BMG
HonzaS
Donátor
Příspěvky: 323
Registrován: 21 lis 2008, 21:27

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od HonzaS »

Tak jsem si vyrobil takový bazmek a funguje to. Po krátké zkušenosti z jarního setkání mám dojem, že lépe než radeko.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radyx »

Pěkné!!! Jenom se mi zdá, že tam máš malý rádius pro tvarování celkového "výbrusu". Mám obavy aby to nedělalo spíše drážky. Už i radius na mém škrabáku je malý.
HonzaS
Donátor
Příspěvky: 323
Registrován: 21 lis 2008, 21:27

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od HonzaS »

Rádius je, samozřejmě, na prd. Chtělo by to jiný plátek, ale dělám s tím, co mám. Stejně s tím zaškrabávám jen část u břitu, zbytek dělám bruskou. Jako v Ostrohu. Vzhledem k tomu, jak je ten výkovek masivní, tak když namáčím do vody a kontroluji otáčky, tak se u hřbetu přehřátí bát nemusím.
kono
Příspěvky: 68
Registrován: 04 dub 2012, 10:49

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od kono »

...no jo,ten rádius je fakt malý,chtělo by to plátky do rádiusových fréz,ale ty nemám...jinak,na broušení SK plátků se používá kotouč,který má keramické pojivo,nebo diamant...šedivku (tak tomu koutoči říkám já) mám právě na broušení soustružnických nožů s SK plátkama...je hodně měkký a dost odprašuje...teď jsem na něm ještě našel značení,je to : 49C 80 K 9 V ...už si ale nepamatuju,co jaký písmeno,nebo číslo znamená... :shock:
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od ater »

Po dlouhém snažení jsem získal originální japonský vyškrabavák - Azuma sukisen. Zkoušel jsem škrábnout do staré kamisori a funguje, ale na pořádné vyškrabání budu muset vymyslet jak břitvu uchytit a nezničit.

Pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radyx »

:o :shock: :twisted:
Parááááda!!!
Dobrá práce, sehnat takový krásný kousek!
Co víc k tomu dodat.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radgost »

Vou (obdivně) 8-)
Odpovědět

Zpět na „Dílna“