Stabilizace dřeva

Vše kol výroby renovace a střenek
Bemetal
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2013, 08:37

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Bemetal »

Výrobcem jsem já, jak svého damašku tak nově stabilizovaného dřeva. Veškreé produkty co mám na webu jsou z mé dílničky.Takže i kůže.....
Má nynější kapacita je teď pro rukojete nožů ale maximum je hranol 85x85x400mm. Dělám jakkoliv hranolky do této max. velikosti.
Budu brzy navyšovat, mám poptávky od truhlářů, dřevo si osahali a neskutečně se jim materiál líbí. Také byla poptávka z automobilky na dřevenné volanty, šaltpáky a intarzie obložení interiérů a další lukrativní doplňky. Je to prostě luxusní dřevo, které se nemusí lakovat ani nijak složite upravovat. Stačí vyříznout tvar, opracovat a klidně i leštit ale to není moc třeba, dřevo je krásně tvrdé a při gritu 400 už není nic poznat, je to i na noži. Dřevo lze však leštit pomocí pasty do vysokého lesku a nic se nezanáší.
Když jsem slyšel jak težké je zhotovit intarzie třeba do BMW, jak se ta dýha složite musí upravovat, lakovat a leštit.........
no uvidíme.
Jinak jdou stabilizovat i kosti, dobře vyvření v peroxidu s jarem apod.......no klasická technologie každý to jistě zná.
Přiložím stabilizovanou mamutí stoličkum jsou z toho nádherné střenky k zavírákům. Mám ted rozdělanou jednu břitvu, bude to moje první tak jsem zvědav jak dopadne. Nikdy jsem na toto poptávku ješte neměl.
A nožík s parožím. Pokud by někoho zajímala rytina, tak jsem studoval v Turnově na Špéře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Radgost »

Mno, toho selfproma snad už bylo dost.
Bemetal
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2013, 08:37

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Bemetal »

pardón, nějak jsem se rozvášnil. Chtěl jsem jen popsat užití i ve světě a také technologie aby se někdo neptal kdo to ryl.
Pochopím když se příspěvek smaže.
Uživatelský avatar
Pedro Smouky
Příspěvky: 28
Registrován: 14 lis 2012, 13:51
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Pedro Smouky »

A jak je to se stabilizovaným bambusem? Dá se to provést či ne? Jednalo by se o materiál na střenky... díky za odpověď :)
Bemetal
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2013, 08:37

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Bemetal »

Nejdřív je potřeba sehnat bambus a pak odzkoušet. Nevím o nikom kdo by to dělal a já to ještě nedělal.
Nebyla poptávka. Jestli o nějakém víš stačí se ozvat.
Bemetal
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2013, 08:37

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Bemetal »

Jinak přihodím novinku. Stabilizovaná kukuřice. Myslím že na nožíky to bude zase něco jiného a střenky obzvláště. Připomíná to hadí nebo krokodýlí kůži.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od Zipíno »

Zrovna u bambusu mi uniká důvod stabilizace :?:
671 grains of diplomacy-.50 BMG
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Stabilizace dřeva

Příspěvek od adrspach »

Napriklad pokud clovek nechce moc pruzne strenky andbo aby se nestipal okolo nytku.
Odpovědět

Zpět na „Střenky“