Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
RoCho89
Příspěvky: 11
Registrován: 24 led 2018, 07:22

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od RoCho89 »

Tak jsem si vzal na srovnání aktuálně prodávnou verzi mýdla Barbus Classic v kelímku a Barbus Classic krém v tubě.
Složení obou výrobků je totožné až na dvě složky, tedy krém navíc obsahuje ještě konzervanty Diazolidinyl Urea a Iodopropynyl Butylcarbamate. Jak jsou tyto konzervanty škodlivé bych asi nechal na nějakém odborníkovi. Vůně obou produktu je identická, ale po rozšlehání pěny a naneseni na tvář mi přijde vůně mýdla v kelímku více citrusová.
Obrázek
Obrázek
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od david_ul »

Ahoj RoCho89,

pokud dohledáváš co ta složka znamená tak já nedám dopustit na tuto stránku https://encyklopedie.biooo.cz/vyhledat- ... inyl-urea/? . Ano je škoda, že tam není všechno, ale v nejhorším Ti poradí "strýček Google".

Další je ta stránka co jsem Ti psal a to https://www.codecheck.info/

Jinak ty produkty jsou na codecheck také:
https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... holeni.pro

https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... orofyl.pro

https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... ycerin.pro

Bohužel nějaký darebák pořád maže složení kosmetiky u některých produktů co jsem je tam (codecheck) pracně naházel.

David
David a jeho žiletky
Pán Ciprö
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2022, 11:04

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Pán Ciprö »

Dobry den,
toto forum navstevujem uz dlhsie ale az teraz som sa registroval. Mydlo Barbus je pre mna klasika, ked som sa zacal v roku 2018 holit bagrom (najprv som sa holil mach3, potom som mal dlhe roky bradu), kupil som si mydlo Barbus. Avsak vzdy som mal taky cudny palivy pocit a nevedel som preco. Tak som zacal pouzivat mydlo Muhle a Barbus siel do skrinky. Na mydle Muhle mi nevyhovuje to, ze ked ho mam dlhsie tak nedokazem z neho vyslahat normalnu penu (na tvari). Skusil som teda opat odlozeny Barbus a s nim ide pena krasne vyslahat. Oholenie bolo fajnove, dokonca aj palenie bolo slabsie. Az po precitani tejto temy som zistil, ze to mohlo byt kvoli kyseline boritej. taktiez som sa docital, ze mydlo Barbus ma novu recepturu bez tejto kyseliny. Ihned som si ho isiel vyskusat a musim povedat, ze za dane peniaze je fakt super. Vona je naozaj trochu viac citrusova oproti starej verzii (mne osobne vonia viac ta stara, mam rad tieto oldschool vone). Mydlo Barbus pouzivam uz pravidelne a nemam. Pre moj lepsi pocit som si ho prelozil do porcelanovej misky co som mal zo stareho mydla. Kombinacia mydla Barbus a Barbus vph, ktoru som si tiez prelial do starej flasitcky po inej vode po holeni (ta plastova sa mi velmi nepaci) mi velmi vyhovuje.
001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pán Ciprö
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2022, 11:04

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Pán Ciprö »

Dobry den,
dovolim si zdielat kratke video z vyrobne mydla barbus.

Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od PetrS »

Velice zajímavé video o zachování tradičních výrobků.
Dnes už je to vzácnost, protože naše značky (Česko Slovenské) mizí v propadlišti byznysu.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Nemeronius
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2022, 16:51

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Nemeronius »

Zdravím, moja skúsenosť s Barbusom v modrom plastovom kelímku po 3 mesiacoch pravidelného užívania (každé 2 až 3 dni) je skvelá. Šľahanie peny je jednoduchá (a zároveň stres odpudzujúca) záležitosť, pokožka pri kontakte s penou nie je podráždená, výskyt začervenania, rôznych fľakov či vyrážok klesol takmer na nulu. Barbus ako taký má svojskú, pre niekoho nepríjemnú arómu (prevažne v radoch žien), pre mňa osobne to bola vec zvyku a jeho vôňu nevnímam ako pri prvom holení.

Okrem jeho vlastností pri holení je určite výhodou cena, množstvo, ľahká dostupnosť a pochopiteľne historická záležitosť spolu s faktom, že ide o slovenský výrobok. Pre všetky tieto vlastnosti sa vo svojich začiatkoch nehodlám odchýliť od tohto mydla, a som ochotný vyskúšať ďalšie produkty nesúce túto značku.

Mal by som otázky do pléna pre informovaných ľudí. Všimol som si veľa pochvalných komentárov k mydlu Barbus Active, ktoré bolo určitého času dostupné a získalo si priazeň mnohých z Vás. Aký bol dôvod toho, že toto mydlo prestalo byť vyrábané?

Takisto som sa v tomto vlákne dočítal o starých zásobách Barbusu v bakelitových obaloch. Je podľa Vás reálne sa dostať hoci len k jednému takémuto výrobku v roku 2022? Bolo by vôbec po toľkých rokoch toto mydlo použiteľné so zachovaním plnej kvality? Vrelo ďakujem za prípadné odpovede.
miro3
Příspěvky: 35
Registrován: 08 úno 2020, 10:52

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od miro3 »

ak chceš vyskúšať aj iné Barbus produkty, tak doporučujem vody po holení, mám dve rôzne v takých čiernych sklenených 100 ml fľaštičkách. Voňajú celkom pekne, alkoholu majú tuším 60 %. Predávajú sa v čiernych papierových krabičkách, ja som ich kúpil v Kauflande za nejaké štyri éčka.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

Mýdlo Barbus v bakelitové krabičce s hladkým víčkem (předtím se vyráběl s víčkem po obvodu hraněným) mám a je sice maličko zažloutlé, stále ale schopné plnit bez problému svou funkci. Jen vůně je maličko "říznutá" tím bakelitem. Ta se ale dá zmenšit otevřením krabičky tak na dva dny.. Bez problému.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
chlpos57
Příspěvky: 404
Registrován: 12 dub 2022, 19:27
Bydliště: Topolčany

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od chlpos57 »

Ahojte použìval som tak asi desatročnè mydlo barbus ktorè mala manželka na holenie nôh,už použìva gel celkom dobre fungovalo už som ho domìňal ,tak som si kùpil novè a bol som milo prekvapený akù kràsnù penu som si našlahal z novèho barvusu oholenie s nìm kràsnè hladkè britva len tak kĺzala po ňom ako po snehu.Akuràt nový barvus nemà vnùtornè vìčko ale to som si prehodil zo starej krabičky.Britve ostrý lesk,remenu hebkost,a britvošom pevnù ruku praje Chlpoš 57. Už ma màte.:-)
Zdravì Chlpos57 :-)
Slayter
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Slayter »

Mám Barbus poprvé a je to soućasná verze - modrá plastová krabička. Vůně nic moc, ale hezky a rychle pění a bagr dobře klouže za ty peníze spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“