Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Vše kol výroby renovace a střenek
Odpovědět
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Zipíno »

Na střenky se použít dá, návod na to jak dřevo stabilizovat v domácích podmínkách je třeba tady: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... =1073&p=85. Ono je tam v ruční výrobě dost i jinejch hezkejch nápadů a návodů.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
canis_dei
Příspěvky: 30
Registrován: 28 led 2013, 09:01

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od canis_dei »

Jo tam jsem toho jeden čas taky dost načetl.Ono to na so jsi odkazoval je spíš urychlení sušení než stabilizace.Ale našel jsem něco málo o toxicitě akátu a myslim že dřevo jako takový nebude problém mám pár pěkně proschlejch špalíků takže už jen ta ruční práce :lol:
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od PetrS »

Dobrý respirátor a brýle co Ti zakryjí oči i z boku jsou nutností.
Ono to není hned znát když obojí nemáš, ale večer pak krásně kašleš a ráno máš oči jak angorský králík...
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
canis_dei
Příspěvky: 30
Registrován: 28 led 2013, 09:01

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od canis_dei »

To beru jako samozřejmost .Sice v tom dělám nerad ale astma mě naučilo. :D
profor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2012, 05:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od profor »

Pokud si chcete zachovat vlastni zdravi, pak je dulezite poradne zkouset polomasky, jestli sedi (respiratory samotne jsou celkem k nicemu, protoze vetsina nesedi = netesni). Jinak jsem cetl docela dobrou zkusenost. Vzpomenout si na dny branneho cviceni a poridit rozumnou plynovou masku se spravnym filtrem. Tam ma clovek opravdu jistotu. ;)
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Radgost »

To by se ovšem člověk nesměl při práci potit. :twisted:
canis_dei
Příspěvky: 30
Registrován: 28 led 2013, 09:01

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od canis_dei »

Tak jak postupovat při výrobě dřevěných střenek už jsem načetl.ale začala mi v hlavě hlodat myšlenka na použití bambusu.Občas se mi nějakej dostane do rukou buď v práci(zahradnictví) nebo do terárií .A ta mrcha je tvrdá, voda tomu nevadí, prostě celkem univerzální materiál.myslíte že by šly plátky vyrovnat tím že by jsem příslušné rozříznuté kousky vyvařil a pak stáhnul ve svěráku?
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Zipíno »

Mám obavu, že u bambusu jsi bez šance. Tam jedině sehnat špalík s dostatečně tlustou stěnou, aby se Ti střenka Břitvy vešla naplocho po délce vláken mezi kolínka. A pozor - přeschlý bambus se strašně rád štípe podélce na úžasně tenoučký jehličky, mám s tím osobní zkušenost ze Shinajů v době, kdy jsem intenzivně cvičil Kendo.
Naposledy upravil(a) Zipíno dne 07 bře 2013, 15:52, celkem upraveno 1 x.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
canis_dei
Příspěvky: 30
Registrován: 28 led 2013, 09:01

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od canis_dei »

tak ono mám tu kousky který maj mezi kolínkama třeba 20 nebo 30cm .takže to trabl neni a astěny tak 0,5cm myslim že budu trochu experimentovat :D
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od vsezved »

Potřebuji obléci do nových střenek jednu dámu a mám tady kousek jasanu.
Dřevo se mi náramně líbí a rád bych použil jádrovou část na střenky a světlou na klínek (možná zkusím na jinou břitvu opačnou barevnou kombinaci). Bohužel nejsem si jist jak moc je dřevo vyschlé, je z padlého stromu. Otázka zní, je jasan vhodný na střenky? Jakým způsobem sušit v domácích podmínkách co nejefektivněji? Rád bych ošetřil pouze přírodně, takže olejem, nejspíše lněným. Je možné použít i fermež? Co říkáte na závěrečné ošetření včelím voskem? Dočetl jsem se, že včelí vosk ve styku s vodou dělá fleky, je to tak tragické?
Odpovědět

Zpět na „Střenky“