Štětka Tweezerman HIS

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od relka »

to ti děkuju :lol: ..to už mi napadlo taky
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
brabi80
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2011, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od brabi80 »

A když zahodit tak pak kterou? :)
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od Radgost »

Nevyhazovat, nýbržto založit a jednou za čas vytáhnout, aby člověk věděl proč používá kvalitního jezevce.

EDIT: myslím tím nezahazovat Tweezermana, ale jednou za čas jej vytáhnout :-D
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od adrspach »

relka píše::D djoo twezerman..po umělině jsem byl jako v Jiříkově vidění, navíc na tu mojí nůžkama moc nesahali. Mám ale jiný problém..zpychnul jsem a pořídil si hezkou..co hezkou, nádhernou od "mlejnků"..a nastal problém. Popíšu postup s Twezermanem: namočím do horký vody...mýdlo většinou Barbus míchám odstříknutou štětkou asi tak 10 vteřin, projedu tak 5 vteřin v misce pěnotvoru na vařící vodě a jdu na napařenou tvář.....odložím do misky pěnotvoru, oholím se, vezmu štětku plnou pěny, nadzvednu misku a dám jí kraťounce nasát vařící vodu, promýchnu v misce a na tváři vytvořím řidší pěnu na přeholení..Prostě zvládnutá technologie, maximální spokojenost..S novou, nádhernou, drahou, jezevčicí stejný postup...jen mi mezi holením pěna totálně zmizí...!!!Zústane jen cosi vysráženého na chlupech.....nepomáhá nic, jemné přidání vody na dlani..nic..jen propláchnout a znovu nabrat mýdlo z kelímku s větším množstvím vody na přeholení.Ale to už není to horké mýdlo nanášené na jednou oškrábnutou tvář! Promývání šamponem nebo mýdlem ani propaření nepřineslo změnu.A teď co s tím...protože pohlazení nové štětky je vážně i proti Twezermanovi řádově výš...
Kazda nova stetka se musi zajet. Vydrz a melo by se to srovnat. Vyzkousel jsi po te co jsi zapasil s mlejnkem znovu teezermana? obcas v cisticce muzou neco primichat do vody co zmeni Ph a je to.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od relka »

Tak v myčce jsem jí nezkoušel...to je pravda. Zaráží mě, že první namydlení je dobré, ale během holení se vysráží. Twezerman jede standartně dobře. První co mi napadlo, bylo mýdlo. Ale to je taky dobré. Nu, nechám to času...nebo mu zkusím pomoci nějakým drastičtějším odmašťovadlem :mrgreen:
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od PetrS »

Bacha aby jsi neodmastil i to co tam má alespoň trochu zůstat - tuk - něco jako lanolin co mají ovce v srsti.
Pak se chlupy lámou a vypadávají.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od Wiking »

relka píše:...nebo mu zkusím pomoci nějakým drastičtějším odmašťovadlem :mrgreen:
Nic silnejsiho nez jadrove mydlo ( to s jelenem) bych nedoporucoval...
To s tim jelenem mam vyzkouseny, a muzu to doporucit u novych stetek. Nic se tim nepokazi.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od relka »

Díky za rady...ono je poradit těžké, dám jí ten čas, který potřebuje a budu doufat, že se z toho holka i já dostaneme. Pravda je, že při prvotním nápadu o odmaštění mě napadnul dryák co máme v práci..a jen představa, že mi z luxusní štětky zbyde uzel chlupů a ve skleničce z ručky vyrobené lepidlo mě zarazila ;) A mýdlo s jelenem jsem neprubnul...a přitom ho doma mám, a vím jak je účinné. Díky všem...a musím smeknout před twezermanem..ten jede od začátku na plný výkon..není tak cimprlich jako ta mlejnkovic.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od Radgost »

Já si na mlejnek taky chvíli zvykal. Ona se ta štětka potřebuje zajet a uzlu nějakou dobu trvá než rozkvete.
Pokukuju po nějaké další štětce. Trochu mi chybí odér jezevčí prdele, který se z počátku ze štětky linul. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Štětka Tweezerman HIS

Příspěvek od Wiking »

Radgost píše: Pokukuju po nějaké další štětce. Trochu mi chybí odér jezevčí prdele, který se z počátku ze štětky linul. :mrgreen:
Ja taky, ale az tak na vanoce..
Nejradsi bych chtel nejakou te kvality "Silbertip" (stribrne spicky)
Nejakou ve stylu teto:
http://www.georgs-barbershop.de/genealo ... s-Sil.html
Pod 41,50€ mysim zadna ale neexistuje, alespon ne v Nemecku.
Vyjde to v CR (nebo nekde jinde) levneji??
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“