Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Dotazy na vše co se holení týče.
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 32
Registrován: 23 črc 2012, 23:14
Bydliště: Praha 4 / Nagasaki

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od JohnMetsn »

Dik za odpovedi. I kdyz jsem se snazil polozit svuj dotaz co nejneurazliveji, pro jistotu uvadim, ze jsem ten dotaz nemyslel nijak ve zlem. Pouze zde na foru pozoruji mnoho lidi, co zminene produkty pouzivaji a zajimalo mne proc.

Wiking: To beru, ovsem pisatel je z Hradce Kralove a tam uz se myslim neco koupit da.

OoPs
: Mne spis zaujal ten Pitralon. Voda po holeni se pouziva snad u vsech druhu holeni, tak proc si nedoprat neco trochu lepsiho? Ja mam pravda trochu jiny pohled na vec...i kdyz s necim zacinam, poridim spise lepsi veci, abych vedel, ze kdyz to neni to prave orechove, je chyba ve mne a ne v pomuckach.

Liqid: Tve duvody chapu. Navic pokud pouzivas neco, co tobe i tvemu okoli vyhovuje, je to parada. Take souhlasim, ze vetsina zajimavejsich produktu se snaze najde na internetu. Na druhou stranu, ja ted mam jako vodu po holeni Hugo Boss Baldessarini, ktera se da normalne sehnat i v CR a jejiz vune je natolik vyrazna a vydrzi tak dlouho, ze po pouziti teto vody po holeni jiz zadnou jinou vuni nepouzivam.
OoPs
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2012, 00:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od OoPs »

Já už léta používám řadu Hoggar od Yves Rocher.
Koukal jsem, že v této řadě je také voda po holení, takže ji budu používat. No a protože se blíží vánoce a já soucítím se svou přítelkyní, která chudák neví co by... Tak jsem jí dal šanci 8-)
Pitralon bylo nostalgické rozhodnutí, za kterým nebyla žádná úvaha nebo kalkulace. Prostě jsem ho viděl v regálu vedle žiletek a řekl "jéééé Pitralon" a už byl v košíku. Dnes jsem ho vyzkoušel a zase tak hrozné to není, akorát v kombinaci s mojí kosmetikou je nepoužitelný.

Odkaz:
http://www.yves-rocher.cz/product/show/pid/1155
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od relka »

Přesně jak to tu kolegové píší..Ona taková nostalgie může být hodně silná záležitost.Tolerance pokožky každého je jiná. Dostupnost a cena další kriterium.. Asi před dvěma lety tu byla akce s dělením a zkoušením asi deseti druhů mýdel. Poctivě jsem si holil strniště a zaznamenával do "tabulky" pocity. Pouze dva produkty výrazně přesahovaly svými vlastnostmi Barbus..většinu jsem hodnotil jako +- srovnatelné a dvě mýdla u mě vyloženě propadla. Cenově všechno nad Barbusem. V dnešní době myslím neplatí cena rovná se kvalita...Bohužel.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
OoPs
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2012, 00:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od OoPs »

Po dvou dnech různého experimentování shrnu svoje pracně nabyté zkušenosti.

Dnes jsem objevil kombinaci, která umožňuje mé oblíbené holení ve sprše 8-) stačí nechat dveře do koupelny otevřené (nebydlíme s dětmi :))
V každém případě se holím každý den (to znamená celkem 3x). Dnes jsem se, s pocitem ostříleného bagristy, rozhodl první holení jednodenního strniště vést rovnou proti směru růstu vousů. Našlehám pěnu z Barbusu (jsem v tom čím dál, tím lepší - díky za rady ;) ) a po namydlení nechám pěnu asi 2 - 3 minuty působit. Poté vezmu bagr, lehce přitlačím a beru vousy hned proti. Bagr klade větší odpor než je obvyklé, ale ten snadno přemáhám.
Výsledkem je, že před druhou pěnou mám obličej plný krve. Ne, že bych se pořezal, krev vytéká z podrážděných pórů. No štětkuju se podruhé a nyní již opatrněji ostřím stírám růžovou pěnu. Pak si vzpomenu na radu zkušeného břitevníka a obličej celý obtáhnu kostkou kamence z DM drogerie. No, trochu to štípe :twisted:
Opláchnu sebe a sprchu, aby si snad přítelkyně nemyslela, že sem tu zabíjel prase, a před osušením, tváře a krk vydatně natřu Pitralonem. Ten už nepálí vůbec :)
Posnídám, vrátím se do koupelny a kontroluji výsledek holení. Tváře hladné, krk také, ale krk je plný červených pupínků a citlivé partie okolo úst jsou pěkně zarudlé. Vypadám, jako když mám exém. Navíc cítím, jak se mi kůže začíná stahovat. Tak beru krém mé přítelkyně a patlám si ho na obličej. Výsledkem je mastný obličej, na kterém se vůně ženského krému míchá s odérem Pitralonu. Konstatuju, že nejsem zkušený bagrista, ale blbec a odcházím do práce.
Ještě mám co pilovat... :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od PetrS »

Tvrdé vousy řezané přímo proti srsti se vyvrací i s folikulem který při převracení nadzvedává pokožku do tvaru bochánku. Ve stejném místě jsou napojeny mazové žlázy a někdy také potní žláza Asi uprostřed vlasového folikulu je ztluštěnina (právě ten bochánek), na kterou se upíná sval – vzpřimovač chlupu, který je ostřím seříznutý
Je to velice častý problém při holení proti srsti.
Je zajímavé, že při použití Břitvy se tento problém s ořezáváním výstupků nevyskytuje tak často.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od ater »

To je tak když je ti něco proti srsti. :)
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od gilhad »

Ja resim zamlzovani tak, ze proste zrcadlo umyju mydlem a lehce oplacnu vodou - uz se nezamlzi, i kdyz rovnomerne mokry povrch trochu potira detaily - ale na to, abych videl, co je ucho a co vousy to staci s prehledem a mam teploucko :)
Uživatelský avatar
Liqid
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2012, 16:27
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od Liqid »

Já se obvykle holím po vaně a protože si myji i vlasy, tak pak stačí zrcadlo ofouknout fénem a je klid na holení ;)
Carpe diem
OoPs
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2012, 00:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nováčkovy patálie aneb trampoty začínajícího břitevníka

Příspěvek od OoPs »

Díky Wikingovi (ještě jednou mu děkuju za ochotu a vstřícnost) mám možnost odzkoušet různé typy mýdel a žiletek, kterými mne zásobil.
Mé poznatky:

Holicí mýdlo KLAR - Kabinett:
Prozatím to nejlepší, co jsem měl možnost vyzkoušet. Jemné, s bohatou pěnivostí a krásnou vůní (ta vůně je opravdu velmi pěkná).
Obrázek

Holicí krém Rasiercreme od firmy Kappus:
Velmi praktický na cesty, příjemná vůně, dobrá pěnivost (po vytlačení z tuby se pěna dá rozdělat stětkou v navlhčené dlani).
Obrázek

Žiletky Derby extra:
Výrazně lepší kvalita než žiletky Wilkinson. Holení je kvalitnější a po dvou holeních je tvář opravdu hladká.
Obrázek

Pitralon classic
Voda po holení s výraznou kořeněnou vůní. S českým Pitralonem se kvalitou ani vůní nemůže rovnat.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“