Muhle R41 2013 ?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Zdravím místní osazenstvo. Mám dost specifický dotaz na majitele R41, novější typ 2011 a mladší. Minulý týden mi přišel tento krasavec, ale je mírně jiný, než jsem viděl z fotek na netu. Všude píší jak hrůzostrašně vypadá vyčuhující žiletka. Jenže asi Muhle inovovali a horní kryt je nyní delší, takže žiletka by měla mít více opory a vůbec celkově se musela změnit geometrie a hlavně holení. A teď ten dotaz, má to taky tak někdo? Zajímal by mě rozdíl v holení. Na jedné z přiložených fotek je porovnání šířek dorní části R89 a R41.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

Zdravím,
u mě je to uplně stéjne, taky jsem si před nedávnem pořídil tenhle strojek a na rozdíl od toho co je vidět na internetu kde je žiletka až brutlaně vystrčená mi připadá, že je na tom stéjně jako merkur 34c s tím rozdílem že narozdíl od merkuru žiletka po dvou až třech oholeních tahá. Starší typ nemám, takže nemužu srovnávat Muhle jsem si pořídil hlavně na základě těch fotek.
Další strojek co by měl mít reálně více vysunutou žiletku je italský Fatip ale ten se u nás dá těžko koupit. Takže tak.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

petkon: Díky za odpověď.

To je jak naschvál. Včera prolézám B&B fórum a asi špatně, protože jsem nic nenašel. Dneska udělám 2 kliky a jsem na tématu, kde se toto probírá: http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ew-version .
V R41 i podle ohlasů ze zahraničí nevydrží žiletky tolik, jako v jiných strojcích. Zřejmě Mühle vyslyšelo nářky a upravili R41, jen teda dost nefér v tichosti. Uvidíme, napsal jsem do fabriky i ohledně historie R89. Jsem zvědavý jestli se mi ozvou.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

Tak pak napiš jak si pochodil kdy by se tak dala někde koupit samostatně ta vrchní krycí část tak by to mohlo být ono. Ostatně ty máš na fotce obě, tak by mě zajímalo jak to holí s tou brutalně obnaženou žiletkou popřípadě nějaké srovnání.
Dík za info.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Nene, nemám obě. Ta menší je z R89 a ta má jiný poloměr zakulacení, takže nepoužitelné pro R41.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

Ahoj tak jak to dopadlo nějaká odpověd ze strany muhle? Nebo nevíš jestli se dá sehnat někde ta puvodní uzká krytka dost by mě zajímalo jak to holí, od té doby co jsem se začal holit klasicky pořád hledám strojek co je podobný taťkově soluně ta má skutečně žiletku brutálně obnaženou a podle toho i holí lépe jsme se ještě neoholil. A to už mám tři stojky merkur 34c, 37c a teď muhle.
Díky Petr.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Bohužel, odpověď žádná. Na B&B fóru lidi čekají na dodávky nových R41, aby mohli porovnat se svýma 2011 R41. Počkal bych si na to, protože někde jsem četl, že i spodní část hlavy má trošku odlišný tvar. Takže bych si počkal na pořádné side to side porovnání, které tam určitě do týdne bude.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

Tak když tak pak hoď odkaz rád se na to kouknu dík.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Pár lidí už mělo možnost porovnat 2011 a 2013 R41. Rozdíly v holení a oholení jsou drobné. 2011 dovoluje širší rozsah úhlů při holení, víc dráždí a je o něco agresivnější a hlučnější. 2013 je pořád ale zvíře mezi strojky-tam, kde s 37C či R89 dělám 3 kola mi s R41 2013 stačí 2kola.
Tady odkaz na diskusi, ze které si taky půjčuju porovnávací fotku: http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ion/page12
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

To souhlasí, je lepší než oba merkury 37c a 34c co mám, ale co mě štve že po dvou oholeních už běžná astra žiletka celkem tahá. Například merkur 34c s tou samou žiletkou vydrží i deset oholení tak by mě zajímalo jestli to dělá jenom mi nebo je to běžná věc u tohohle strojku. Ono je to zatím neljlepší oholení, na drouhou stranu ale i nejrychleji ztupená žiletka.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“