Obtahování na řemeni

...kterak správně ostří břitvy na řemeni sobě obtáhnouti.
Odpovědět
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

Dneska jsem si hrál s mikroskopem, posílám foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od Artifex »

Máš dosti bordelu v optické soustavě mikroskopu, toť ale jen detail. Zkusi si diodkou posvítit zezvrchu na břit, budeš vidět lépe detaily.
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

... k tomu bordelu v optice.. mikroskop jsem koupil v bazaru a čočky byly nehorázně zaprášeny, zkoušel jsem to vatou a lihem, hodně to pomohlo ale pořad tam nějaké to smítko ulpí :( Jinak dík za tip s tou diodou ;)
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od Artifex »

Mikroskop rozeber totálně na kousky, vyfoukej tlakovým vzduchem a všechny čočky vyšudlej hadříkem v dietyletheru, uvidíš že bordel půjde dolů ;)
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

dietylether po ruce nemám :( technický lih jsem zjistil že není vhodný, není totiž čistý, obsahuje určité procento netěkavých látek. Po odpaření zanecháva "mapu".....

Jinak dnes se mi podařilo, bohužel jenom na půlce, nabrousit břitvu tak aby vlas spolehlivě přeťala, chce to opravdu velmi nezkutečně až neuvěřitelně lehounce brousit na kameni a jeden nebo dva tahy navíc vše zničí :( navíc když se snažím na břitvu netlačit tak brousím pomalu, nemám jěště vypracovanou techniku, třepe se mi ruka :(

Pánové smekám před Vámi klobouk, nabrousit břitvu je opravdu mistrovské umění.

Snad se časem i já k tomu umu dopracuji :lol:
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Snawe,
blahopřeji k poznání. Od teď už to bude jenom lepší a lepší.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od Artifex »

snawe: éter si sežeň, vyčistil jsem už řádově desítky (no, do stovky kousků) mikroskopů a všechny ještě slouží a rozhodně lépe než před vyčištěním. Technický líh se dá použít AG-Likal po předestilování, je denaturovaný propylenglykolem a bitrexem, bitrex se odpařuje nad 100, propylenglykol až cca při 180, je to jen rutinní redestilace a po dvou destilacích získáš líh kvality téměř potravinářské. Stejně ale na mikroskopy minimálně aceton který velice dobře odmašťuje a dá se v běžných drogeriích sehnat čistý a za rozumnou cenu (do 100vky za litr) Umývám s ním veškeré svoje laboratorní sklo protože velice dobře rozpouští skoro veškerou organiku.

Jinak obtahování na kameni a na řemeni není věda, je to jedině věc zkušenosti a pokud jsi to zvládl jednou tak to půjde čím dál lépe.
Uživatelský avatar
cembrit
Příspěvky: 114
Registrován: 13 bře 2010, 19:41
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od cembrit »

Tak doufám že písu do správnyho oddělení ale včera mě napadla zajimavá věc v práci používáme na leštění kalených povrchů do zrdcadlovýho lesku diamantovou pastu a jak tak pročítám forum tak se tu mockrát řešil pajcunk na řemen no a tak mě napadlo že by možná nebyl špatnej nápad zkusit napajcovat řemen tímhle.jináč pro představu tahle pasta má kontistenci jogurtu a zrnitost 1.0-0.9mikrometru.docela by mě zajímal váš názor
Jazyk je břitvou žen, proto ho nenechávají nikdy rezivět
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od sparq »

cembrit píše:Tak doufám že písu do správnyho oddělení ale včera mě napadla zajimavá věc v práci používáme na leštění kalených povrchů do zrdcadlovýho lesku diamantovou pastu a jak tak pročítám forum tak se tu mockrát řešil pajcunk na řemen no a tak mě napadlo že by možná nebyl špatnej nápad zkusit napajcovat řemen tímhle.jináč pro představu tahle pasta má kontistenci jogurtu a zrnitost 1.0-0.9mikrometru.docela by mě zajímal váš názor
1.0 mikrometru je docela hrbe zrno. Na pajcunk se nejcasteji pouziva zrnitost .5/.25um.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od Radgost »

Mám profiřemen s diamantovým prachem a zdá se mi, že když na něm po kamenech finišuju ostří tak jej strhává.
Nemohu porovnat s řemenem pajcovaným CRO - je teprve na cestě ke mě.
Odpovídá to však testům, které jsem zhlédl na zahraničnívh fóre, kde testeři tvrdí, že finishing na kůži či balze ošetřené CRO má lepší výsledky.
Diamant je tvrdší než CRO a více odebírá kov, kdežto CRO nejde do materiálu tak agresivně.
Odpovědět

Zpět na „Techniky obtahování na řemenu“