Bakelitovy holiaci strojcek

...lidově bagry a kotvy.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od Drvoštěp »

Tak jak si tu tak brousím po diskuzích, tato starší mě zaujala. :)
Holím se sice břitvou, ale ne odjakživa. Do nedávna byl můj nejoblíbenější právě ten můj otlučený bakeliťáček. Pořídil jsem si ho tehdy za pár korun. Kdy to bylo? Když jsem se začal holit jako mladý puberťák... no dost vzpomínání. ;) Má ostrý záběr, dlouho mi vyhovoval, mnohem víc než ty kovové, moderní hladítka jsem pak ani nezkoušel. Nedám na něho dopustit, holil bych se s ním do teď, kdyby mi nezačalo být podezřelé, že se mi rychleji tupí žiletka. Ovšem, pak jsem přišel na to, v čem je zakopaný pes. Oženil jsem se a kouzlo bakeliťáku objevila má žena, kterou nebavilo kupovat růžové hračky na holení. :lol: No co už, na břitvu se zatím sáhnout bojí, tak snad mi nezačne krást i tuto lásku. :cry:
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od relka »

:D Tak se s ní poděl o zkušenosti a zkus jí sehnat menší Břitvu. Tahle kategorie "dámských břitev" se tu kdysi také probírala. Dříve patrně dost běžná věc. Ženy jsou šikovné. Ale k bakeliťáčku...takový ten za 4.50,- Kč? V papírové krabičce, černý se značkou trojůhelníčku na spodku ručky? Agresivní potvor pro hodně lehkou ruku. ;) Mám ho přes pětatřicet let ale musel jsem ho odložit, protože se mu vyštipují kousky na horní části hlavy jak hmota lety zkřehla. Tak abych mu zbytečně neubližoval. Nahradil ho mosazný po tchánovi, který se s ním holil minimálně o třicet let dýl. Zlatý těžký masivní elegán v perfektním stavu a s jemnějším záběrem. Věc, která mě doufám přežije a kterou budou, snad, používat i někteří z mých potomků.
Naposledy upravil(a) relka dne 30 čer 2017, 05:31, celkem upraveno 1 x.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57
Bydliště: Valašsko

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od Drvoštěp »

áno, přesně, je to ta s tím trojuhelníčkem na konci ručky, krabičku jsem ale kdysi dávno ztratil. :roll: Určitě si nemyslím, že by byla tak nebezpečná, jak se tu popisuje. Ani se mi nikde nedrolí, hřebíky s ní nezatloukám. :D Také kovovou Solunu, kterou mám jako památku po mém otcovi, mám doma pečlivě schovanou. Je pravda, že hladí, ale právě to mi nevyhovuje. Bakeliťáčkem stačí jednou přejet po papuli a je hotovo. ;) Každý jsme jiný, je fajn, že se dá vybírat. Každému, co jeho jest. ;)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od Slovak Boy »

Ešte pred troma rokmi som kúpil 3 nové bakelitové strojčeky v drogérii. Tušil som, že raz budú rarita a ako pozerám, už ich nepredávajú. Ak by mal niekto veľký záujem, darujem. Ale len tomu, kto to fakt ocení a komu tá bakelitka chýba, alebo ju má poškoenú. Mám ichešte nerozbalené.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegové,

Dopředu Vás upozorňuji, že vím, že je to staré téma.

Ale

chtěl bych se zeptat. Jak je to s opotřebením toho "železného" šroubu v ručce a jak je to s křehnutím bakelitu. Uvažoval jsem, že bych si ten strojek pořídil a tak se schválně na to ptám.

Jak mladý "chlapec" jsem s ním začínal. Pak se zlomil roh na spodní části hlavy a bohužel jsem přešel (tenkrát) na tu katastrofu holítka.

Sháním jej po starých drogériích a nenacházím. Popravdě nehodlám dávat 400 Kč na aukčních webech za tento strojek, který je ještě k tomu použitý.

Velice si dobře pamatuji, že neodpouštěl špatné tahy. Byl jsem s nám dořezaný až až. Vždycky jsem to schytal rohem čepelky. Nebo, když jsem přitlačil. Měl jsem tam vždy modrou Astru. Zelené jsem v tu dobu nesehnal. Ojediněle, když jsem sehnal čepelku ROTBART z Německa.

No mrška nostalgie.

David


PS: vyrábí se replika. Ale ta je plno plastová a prý je to měkký plast. Takže se strojek ohne. Tuto informaci mám z drogerie v UL.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od Slovak Boy »

Ahoj David, šroub je kovový, myslím, že je to hliník, trošku je zanesený od vodného kameňa, alebo je to hliníková hrdza.
Inak dobre pasuje závit šroubu do toho bakelitu.
Roh sa mi na jednej bakelitke tiež odštiepil, ale holí dobre.

Na HOLENIE.COM sa dá kúpiť tento trojček !!!
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od david_ul »

Dobrý večer Juraji,

jak tedy holí ty nové plasťáky. Jak jsem Ti psal tak jsem je měl v ruce hodinu a byli ohnuté. Tak jsem zvědav na Tvůj postřeh s holením.

David
David a jeho žiletky
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od MartinB »

Ahoj,
bakeliťák jsem nedávno koupil u nás v drogerii.Nekdo zde na fóru dával odkaz.

https://www.vmd-drogerie.cz/alfa-klasic ... y-strojek/

Řekl bych,že je lisovaný na stejných formách jako původní, materiál taky originální - bakelit.
Holení masakr, ale prostě jsen ho musel zkusit a zařadit do sbírky.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Martine,

já jsem ten strojek měl v prodejně max. 10 minut, ale přišlo mi to jako plast. A bylo to dost měkké.

Takže jsem jej nakonec nekoupil. Vyzkoušel jsem dva a oba dva byli měkké a ručka by se za chvíli ohnula. Ale stejně o něm uvažuji. Chtěl jsem zakoupit, ale originál i s krabičkou.

Jako "startující" klučina jsem ho měl jednou a tak jsem se pořezal, že jsem jej zase odložil. Ale to byl opravdu hnědý bakelit.

Takže mám to chápat tak, že v tom vidíš 1:1 originál?

Díky za zprávu

David
David a jeho žiletky
MartinB
Příspěvky: 90
Registrován: 13 zář 2015, 13:00
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Bakelitovy holiaci strojcek

Příspěvek od MartinB »

Ano Davide, dle mého názoru jde o totožný výrobek, jak tvarem,tak materiálem - ještě můžu udělat zkoušku žehem (bakelit se netaví), ale jsem si jist,že jde o poctivý bakelit.
"Kdo spěchá, dřív umře..." Martin B.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“